حمله کشورهای عربی به قطر به خاطر ایران

حمله کشورهای عربی به قطر به خاطر ایران ! گویا اتحادیه عرب از صحبت های امیر قطر به شدت عصبی شده است و کشورهای عربی در حال قطع رابطه با قطر میباشند. بعد از عربستان حالا نوبت به امارات رسید.

امارات هم در پی اظهارات امیر قطر که گفته است ایران قدرتمندترین کشور اسلامی است تمامی سایت های قطری را فیلتر کرد.

امیر قطر در سخنرانی اش در میان سران ارتش خود گفته است که ایران قدرتمندترین کشور اسلامی جهان است.

حمله کشورهای عربی به قطر به خاطر ایران

حمله کشورهای عربی به قطر به خاطر ایران

 شبکه العربیه به نقل از یک منبع در وزارتخارجه امارات اعلام کرد که این کشور تمامی پایگاههای خبری قطری را مسدود و فیلتر کرده است.

 در پی اظهارات جنجالی امیر قطر در حمایت از ایران که خبرگزاری رسمی قطر آن را منتشر کرد و شبکه‌های قطری به نقل از این خبرگزاری آن را بازنشر کردند حملات بی سابقه رسانه‌های اماراتی و سعودی علیه پادشاه قطر شکل گرفته است.

هر چند قطر رسما اعلام کرده که خبرگزاری رسمی این کشور هک شده بود؛ اما امارات و عربستان چنین ادعایی را نپذیرفته‌اند.
 
 
جنجال از آنجا آغاز شد که خبرگزاری رسمی قطر (قنا) سه شنبه شب خبری از شیخ «تمیم بن حمد»امیر قطر منتشر کرد مبنی بر اینکه وی تصریح کرده که دامن زدن به تنش با ایران به عنوان کشوری قدرتمند به مصلحت نیست و خواستار پرهیز از هرگونه تنش با تهران شده است.
 
همچنین بر اساس خبر قنا، وی درباره روابط کشورش با ایران گفت که ایران وزنه‌ منطقه اسلامی به شمار می رود که نمی توان آن را نادیده گرفت و قطر روابط قوی با آمریکا و ایران را حفظ می کند.

 امیر قطر افزود: دامن زدن به اختلاف با ایران به عنوان کشوری قدرتمند که ثبات منطقه را تضمین می کند، به مصحلت نیست.

همچنین وی از حزب الله لبنان به عنوان جنبش مقاومت یاد کرد.

دولت قطر کمی بعد این خبر را غیر واقعی و نتیجه عملیات هکرها دانست.

رسانه های عربستان سعودی وامارات اما با رد تصریحات دولت قطر در باره هک شدن خبرگزاری رسمی این کشور، حملات شدیدی را علیه دوحه آغاز کردند و شبکه الجزیره این کشور در امارات فیلتر شد.

با وجود اعلام هک شدن خبرگزاری قطر، برخی رسانه های وابسته به عربستان همچنان خط نفی ادعای قطر را دنبال کرده و حتی مدعی شدند فایل صوتی اظهارات امیر قطر در این باره (در خصوص ایران) موجود است.

از این گذشته، رسانه های سعودی و اماراتی می گویند اگر فرض را بر هک شدن سایت خبرگزاری قطر هم بگذاریم این سوال همچنان وجود دارد که چرا در توییتر این رسانه هم اظهارات امیر قطر منتشر شده است؟

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: