حمید عسکری: آهنگ‌های چاووشی را گوش نمیدهم

حمید عسکری یکی از خواننده های محبوب کشورمان است که سال ۸۵ با آلبوم کما۱ بین مردم شناخته شد. آن روزها کسی حمید عسکری را نمیشناخت ولی شباهت بسیار زیاد صدای او با شادمهر عقیلی به شهرت رسید.

ابتدا همه فکر میکردند که شادمهر عقیلی آلبوم جدید خوانده است و بعد شادمهر عقیلی در یکی از برنامه های ماهواره ای اعلام کرد که این آلبوم کار او نیست.

مردم که به این آلبوم و صدای زیبای حمید عسکری علاقمند شده بودند تا مدتی او را شادمهر دوم می نامیدند. بعد از آن حمید عسکری با آلبوم دیگری به نام دلبریده در سال ۸۶ و یک سال بعد از آلبوم اولش حسابی در بین مردم محبوب و شناخته شد.

حالا حمید عسکری آنقدر حرفه ای و محبوب شده است که شادمهر عقیلی را کم کم از یاد مردم برده است.

شب گذشته حمید عسکری با حضور در برنامه خندوانه از زندگی شخصی خود صحبت کرد.

حمید عسکری در برنامه خندوانه صحبت های جالبی کرد

حمید عسکری در ابتدای برنامه در مورد این که این روزها مشغول چه کاری است، به فرزند ۱۰ ماهه اش اشاره کرد و گفت:«از وقتی کارن آمده وقت خواب مشخصی ندارم. (با خنده) انسان کاملا سحرخیزی شده ام و کامروا!»

او در ادامه گفت:«تا چهار، پنج روز دیگر یک تک آهنگ منتشر می کنم که هنوز نامی ندارد.»

عسکری در مورد چگونگی انتخاب نام برای ترانه هایش هم توضیح داد:«یا کلمه ای خاص از خود ترانه انتخاب می کنم یا حس و حال کلی اثر خودش کلمه ای را نشانم می دهد.»

او که سال ۱۳۸۵ با آلبوم «کما» به شهرت رسید و روند انتشار آن را تا «کما ۳» ادامه داد گفت:«از آن آلبوم در سال ۸۵ یک میلیون و ۷۰۰ هزار نسخه فروش رفت که مبلغی معادل یک میلیارد و خرده ای شد. آن زمان من فقط هشت میلیون بابتش گرفتم و طبق قرارداد هزینه تهیه آلبوم بعدی را هم خودم دادم.»

عسکری در مقابل اظهار تعجب رامبد جوان بابت مبلغ کمی که گرفته است، گفت:«بعدا ۱۰ میلیون دیگر هم دادند. البته آن زمان ما اصلا به پول فکر نمی کردیم.»

حمید عسکری در خندوانه

حمید عسکری در برنامه خندوانه

او که در «شانس، عشق، تصادف» نقش حمید را بازی می کرد، ادامه داد:«قطعه ای که هنوز هم موقع اجرایش در دلم خبردار می ایستم، «قسمت نمی شه انگار» است.» او سپس قسمتی از این ترانه را در استودیو «خندوانه» خواند.

حمید عسکری در مورد زمانی که شعر این آهنگ را می گفته و ملودی اش را می ساخته است، گفت:«شعر «قسمت نمی شه انگار» را در عرض پنج دقیقه گفتم. از فولادشهر اصفهان می آمدم تهران خانه پدر و مادر میلاد ترابی، آن موقع تهران خانه نداشتم. یادم هست ساعت دو نیمه شب بود و همسایه طبقه بالایشان با عصا می کوبید به سقف که ساکت شویم.»

خواننده آلبوم «خوشبختی» ادامه داد:آلبوم کما را که تنظیم می کردیم، همسایه مان ۱۰ بار می آمد زنگ می زد که کمتر سر و صدا کنیم. آلبوم که درآمد از ۱۰ صبح تا ۱۰ شب مرتب در حال مصاحبه بودم و آن قدر نشریاتی که می خواستند مصاحبه بگیرند زیاد بودند که می گفتم بیایند خانه. همان آقا می آمد دم در و با تعجب نگاه می کرد.»

خواننده آلبوم «از عشق» ادامه داد:«برادری دارم به اسم سعید. که نقطه مقابل همیم. هر چه قدر من درسخوان بودم و منظم، او برعکس بود. من را به عنوان شاگرد زرنگ می فرستادند مثلا بروم نقشه یا کره زمین را از دفتر بیاورم و می دیدم سعید یک دست و یک پایش را بالا گرفته و جلوی در دفتر ایستاده است. پدر و مادرم از من راضی اند و همین باعث اعتماد به نفسم می شود.»

بازیگر سریال «سی و نه هفته» در مورد این که، کجایی است هم گفت:«پدر و مادرم هر دو اصالتا اهل استان فارس اند اما در فولادشهر اصفهان زندگی می کردند. پدرِ مادرم در شرکت نفت آبادان کار می کرد و مادرم موقع زایمان به آبادان رفت. من آبادان به دنیا آمدم و شناسنامه ام را از آن جا گرفتند اما در فولادشهر اصفهان بزرگ شدم.»

خواننده آلبوم «دیوونه وار» در مورد روابطش با دیگر خوانندگان پاپ هم توضیح داد:«تعداد خوانندگان پاپ مجاز کم است و به همین دلیل همه همدیگر را می شناسیم و با هم روابط خوبی داریم.»

او در ادامه در جواب رامبد جوان که نظرش را در مورد احسان خواجه امیری پرسید گفت:«ادامه خوبی برای صدای پدرش است و آن چیزی که باید می شد، شد.»

عسکری در مورد محسن چاوشی افزود:«آن قدر آدم را تحت تاثیر قرار می دهد که گوش نمی دهم! به شکل خوبی حال آدم را بد می کند.»

سپس قطعه «آرایش غلیظ» از همایون شجریان پخش شد که حمید عسکری او را دست نیافتنی خواند.

عکس های حمید عسکری و همسرش آنا

حمید عسکری و همسرش آنا

حمید عسکری و همسرش آنا حمید عسکری و همسرش آنا

منبع : http://www.khabaronline.ir/detail/650196

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: