حکم دو مامور متجاوز فرودگاه عربستان آمد

دو مامور متجاوز فرودگاه عربستان توسط دادگاه این کشور محاکمه شدند آنها دو سال پیش به دو نوجوان ایرانی در فرودگاه جده تجاوز جنسی کرده بودند.

دو نوجوان ایرانی که توسط دو مامور عربستانی در فرودگاه جده مورد تجاوز قرار گرفته بودند این موضوع را به سفارت ایران گزارش دادند و بعد از مدتی رسانه ای شد. میتوان گفت تنش در رابطه ایران و عربستان بر سر این موضوع شروع شد.

محاکمه دو مامور متجاوز فرودگاه عربستان

۲ مامور سعودی که در فرودگاه عربستان ۲ جوان ایرانی را هدف آزار و اذیت قرار داده بودند به ۱۰۰۰ ضربه شلاق و ۴ سال زندان محکوم شدند.

همچنین ببینید: جزییات تجاوز به دو نوجوان ایرانی در فرودگاه عربستان

حکم دو مامور متجاوز فرودگاه عربستان آمد

حکم دو مامور متجاوز فرودگاه عربستان

رئیس سازمان حج و زیارت وزیر حج عربستان مطمئن شدیم که دو مامور خاطی سعودی، در حال گذراندن دوران محکومیت شان هستند.

حمید محمدی در راستای این خبر گفت: در دادگاه، این دو مامور به تحمل ۱۰۰۰ ضربه شلاق و ۴۴ سال حبس محکوم شدند و محمد صالح بن طاهر بنتن، وزیر حج عربستان به ما اطمینان داد که هم اکنون هر دو نفر در حال گذراندن دوران حبس شان هستند.

رئیس سازمان حج و زیارت تاکید کرد: مایلیم نگاه ها به مساله حج، فارغ از مسایل سیاسی میان دو کشور ایران و عربستان سعودی باشد.

بنا به این گزارش، این ۲ مامور ۲۷ اسفند سال ۹۳، دو نوجوان ایرانی را پس از تشرف به سفر عمره، در فرودگاه و در حال بازگشت به ایران مورد آزار و اذیت قرار داده بودند که بلافاصله پس از پیگیری مسئولان کنسولگری ایران در جده بازداشت شدند.

 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: