خالکوبی دیوید بکام در کتاب درسی مدرسه +تصاویر

خالکوبی دیوید بکام در کتاب درسی آموزش و پرورش در شبکه های اجتماعی جنجال به پا کرده است. آموزش و پروش درباره این عکس گفته: عکس کتاب درسی نشان‌دهنده این مسئله است که از شابلون برای طراحی بدن استفاده شده و دانش‌آموزان چنین مسائلی را به عنوان الگوی خود قرار ندهند و آسیب جانی برای خود ایجاد نکنند.

خالکوبی دیوید بکام در کتاب درسی

خالکوبی دیوید بکام در کتاب درسی مدرسه

جزئیات خالکوبی دیوید بکام در کتاب درسی

نقش کتب درسی برای آموزش کودکان و نوجوانان بسیار پررنگ است و به همین جهت باید برای تالیف آنها کاملا جانب احتیاط را رعایت کرد.

کاربران فضای مجازی نوشته اند، تصویری در کتاب درسی دوره دوم متوسطه منتشر شده است که مغایر باورهای دینی ما است. باورهایی که تلاش می کنیم فرزندانمان را در راستای خط آموزش اسلامی تربیت کنیم.

تصویر منتشر شده مربوط به بازیکن مطرح تیم ملی انگلیس است که انتشار خالکوبی مستهجن روی دستش در کتب درسی کشورمان سوال برانگیز شده است، دانش آموزان پایه دوم متوسطه با انتشار این تصویر در گروه های مجازی به این موضوع پرداخته اند.

کاربری در فضای مجازی نوشته است، این تصویر فتوشاپ نیست و درصورت مراجعه به سایت اداره کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش می توان کتاب تفکر و سواد رسانه ای را دانلود کرد و با مراجعه به درس ۶ این تصویر را می توان مشاهده کرد.

خالکوبی دیوید بکام در کتاب درسی

خالکوبی دیوید بکام در کتاب درسی

عکس خالکوبی دیوید بکام در کتاب درسیخالکوبی دیوید بکام در کتاب درسی 

ماجرای خالکوبی دیوید بکام در کتاب درسی

محی‌الدین بهرام محمدیان رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در مورد تصویر کتاب درسی پایه دهم عنوان کرد: این مسئله هیچ ارتباطی با مسائل امروزی در مورد سند ۲۰۳۰ نداشته و کاملا آن را تکذیب می‌کنم چرا که این سند از سوی آموزش و پرورش به هیچ کدام از دستگاه‌های مربوطه ابلاغ نشده و سیاست ما اجرای سند تحول بنیادین و برنامه درسی ملی است.

وی ادامه داد: تغییر تولید محتوای جدید در کتاب‌های درسی از سال ۸۹ آغاز شده که این موضوع به سند تحول بنیادین و برنامه درسی مرتبط است.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی عنوان کرد: تصویری که در کتاب درسی پایه دهم وجود داشته صرفا خطای انسانی بوده و طراح کتاب در بخشی به نام کلیشه بدن این مطلب را درج کرده تا این کار به عنوان یک صنعت رسانه ای به دانش‌آموزان معرفی کند چنین طرحی را انتخاب کرده است.

محمدیان افزود: عکس کتاب درسی نشان‌دهنده این مسئله است که از شابلون برای طراحی بدن استفاده شده و دانش‌آموزان چنین مسائلی را به عنوان الگوی خود قرار ندهند و آسیب جانی برای خود ایجاد نکنند.

وی با بیان اینکه تصویر مورد بحث با چشم غیرمسلح قابل دیدن نیست، گفت: این مسئله در صورتی واضح است که فرد از قبل این تصویر به طور واضح دیده باشد یا با ابزار‌های متعدد و دقت نظر بالا آن را بررسی کرده باشد و به همین دلیل صفحه آرا کتاب نیز چنین اشتباهی داشت چرا که در نگاه اول این تصویر آشکار نبوده است
 
رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با بیان اینکه این تصویر در کتاب‌های درسی اصلاح شده تصریح کرد: شخصی که این اصل را به طور واضح در انظار عمومی پررنگ جلوه داده نه تن‌ها دلسوز دانش‌آموزان نسل آینده نبوده بلکه باعث ایجاد آشفتگی در روند آموزشی شده است 
 
وی در خصوص هجمه‌های وارده به کتاب‌های درسی و بحث شهید و شهادت بیان کرد: این کار را تأیید نمی‌کند، اما اقدامی که در مورد حذف بخشی از مطلب در مورد شهادت شده به دلیل تشخیص کارشناسی بوده و در کتاب‌ها شهدایی همچون شهید باکری، زین‌الدین، کاظمی و شهدای هسته‌ای همواره مورد توجه قرار گرفته است.
 
محمدیان تأکید کرد: همواره راهنمای عملی برای تألیف کتاب‌های درسی اسناد بالادستی مانند سند تحول بنیادین برنامه درسی ملی و سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری است.
 
رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با بیان اینکه از هیچ توصیه و سند حاشیه‌ای برای کار استفاده نمی‌کنیم، یادآور شد: بر اساس نیاز‌ها و پیشرفت و فناوری کتاب‌های درسی تألیف می‌شود. 
 
خالکوبی دیوید بکام در کتاب درسی

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: