خبر تاسف بار حضور دختران ایرانی در تیم ملی امارات

url

 دختران ایرانی در تیم ملی امارات! ؟کنفدراسیون جهانی رول بال با حضور ۵ بانوی ایرانی در رقابت های جهانی این رشته به عنوان بازیکن کمکی در تیم امارات موافقت کرد.

 به گزارش تابناک ، سایت فدراسیون اسکیت نوشت: با توجه به این که رقابت های جهانی رول بال یازدهم مهرماه به میزبانی نایروبی کنیا برگزار خواهد شد و کشورمان در بخش بانوان نماینده ای برای حضور نداشت کنفدراسیون آسیا موافقت خود را برای حضور ۵ بانوی ورزشکار کشورمان را به عنوان بازیکن کمکی در تیم امارات اعلام کرد.

 بر این اساس خانم ها بهاره ملک خوبان (مربی) نیلوفر خسروی، آمنه سلامی، مهرنوش نکوگل و بهاره نکو گل (بازیکنان) نفراتی هستند که جواز حضور در رقابت های جهانی را به دست آوردند. گفنتنی است طبق مقررات موجود حضور بانوان ایرانی با توجه به نظرموافق کنفدراسیون جهانی در تیم امارات مشکلی برای حضور این نفرات در تیم ایران ایجاد نخواهد کرد! و کشور امارات تنها کشوری است که می تواند برای تکمیل بازیکنان خود از کشورهای دیگر بازیکن کمکی بگیرد.

بنا بر این با تایید فدراسیون ایران و موافقت کنفدراسیون آسیا پنج دختر ایرانی با پیراهن تیم ملی امارات در این مسابقات حضور یابند و برای به اهتزاز در آوردن پرچم این کشور تلاش کنند! ؟

مسئولان محترم چقدر زود فراموش کار شدند، امارات کشوری بوده که همواره مسایل سیاسی را در ورزش خود دخیل کرده و اخیرا نیز نام جعلی خلیج ع ر ب ی را برای لیگ فوتبال کشور خود برگزیده که تلاش‌های مقامات سیاسی و ورزشی کشورمان باعث شده، فیفا در کنار نام این کشور خلیج فارس را قرار دهد.

حضور در مسابقات جهانی به طور حتم رویای هر ورزشکاری در رشته‌های مختلف است اما اینکه بازیکنان ایرانی زیر پرچم کشوری دیگر در یک تورنمنت حاضر شوند قابل توجیه نیست و به طور حتم مسئولان وزارت ورزش و جوانان نیز در این باره از فدراسیون اسکیت پیگیری‌های لازم را انجام خواهند داد.

چگونه می توان حاشيه‌سازي اعراب برخي از مقام‌‌هاي كشور امارات از اقدام فيفا براي بازگرداندن بحق نام خليج‌فارس به جغرافياي ورزشي منطقه اين حوزه آبي، خشمگين شدند. وقتي كسب اطلاع كردند فيفا در وب سايت خود نام جعلي را حذف كرده و نام بحق و صحيح «خليج‌فارس» را جايگزين كرد.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: