خواص دمنوش پوست خر

خواص دمنوش پوست خر

خواص دمنوش پوست خر لیوگوان جیان، نائب رئیس بزرگترین تولید کننده ای جی یائو چین، «دونگه ای جی یائو» گفت: ای جی یائو یکی از سه گنجینه بزرگ دارویی در طب سنتی چین است و در رده شاخ گوزن و جین سینگ قرار دارد این دارو حاصل جوشانده پوست خر است
امروزه این ماده قهوه ای رنگ بدبوی ژلاتینی در بازار به عنوان درمان زوال عقل، ناباروری و مشکلات تنفسی فروخته می شود و قیمت بالای آن باعث نمی شود که مردم از خرید آن دست بردارند. یک حبه از این محصول که در سال ۲۰۰۷ ساخته شده است ۴۷ دلار به ازای هر گرم ارزش دارد که این قیمت از طلا گران تر است. خواص دمنوش پوست خر
بسیاری از ۳۰۰ میلیون کشاورز چینی همچنان برای اکثر فعالیت های کشاورزی خود به نیروی حیوانات، به ویژه خر وابسته اند. به علت کاهش شدید خر، اخیرا قیمت آن ۴ برابر شده و به ۱۳۵ دلار رسیده است. خواص دمنوش پوست خر
موسسه خیریه حمایت از حیوانات «پناه گاه خر» اعلام کرد: در حال حاضر ارزش اقتصادی یک خر برای کشاورزان بسیار بیشتر از سود موقت فروش یک خر برای پوست آن است.

خواص دمنوش پوست خر

خواص دمنوش پوست خر

جوشانده پوست خر یا ای جی یائو

چین با کمبود شدید خر مواجه شده است؛تقاضای فراوان برای یک داروی سنتی به نام ای جی یائو که از جوشاندن پوست خر بدست می آید، علت این کمبوداست که موجب شده قیمت این حیوان به برابر افزایش یابد. طبق آمار انجمن ملی ای جی یائو، تقاضا برای ای جی یائو از ۲۰۱۰ به بعد ۲ برابر شده است و در سال ۲۰۱۵ به ۱۵ میلیون پوند در سال رسیده است.
کشاورز چینی، مایوفا در شیب های تند کوه های شمالی به پرورش سبزیجات مشغول است. شیب و پستی بلندی این کوه ها به شکلی است که بیشتر مناسب عبور خر است تا تراکتور.
اما، «مایوفا»ی هشتاد ساله که به شیوه اجدادش زندگی می کنند می گوید آخرین خر او در ۲۰۱۴ مرد و او نتوانسته است آن را جایگزین کند. او می گوید: دیگر هیچ خری باقی نمانده ما همه آنها را کشتیم.
ای جی یائو زمانی تنها برای اشراف زادگان قابل خرید بود چرا که از هر خر فقط ۲.۲ پوند ای جی یائو به دست می آید.
تنها ۳۰ سال پیش چین ۱۱ میلیون خر داشت که بزرگترین اجتماع این جانور در دنیا بود اما علی رغم برنامه های پرورش گسترده، این تعداد به ۳ تا ۵ میلیون کاهش یافته است.
الکس مایرز از موسسه خیریه حمایت از حیوانات «پناه گاه خر» انگلیس می گوید: تجارت ای جی یائو به شکل فعلی اش نباید ادامه پیدا کند.
در ماه جون بوتسوانا آخرین کشوری شد که صادرات پوست خر را در واکنش به گزارشات کشتار هفتگی صدها راس از این حیوان، ممنوع کرد.
سازندگان ای جی یائو که اغلب در شرق چین در استان شاندونگ فعالیت می کنند، این که محصول آنها باعث کمبود خر شده است را رد می کند. آنها ادعا می کنند که آنها نقش جدیدی برای این حیوان در دنیای مدرن خلق کرده اند.

کمبود الاغ در کشور چین

خواص دمنوش پوست خر,جوشانده پوست خر یا ای جی یائو,خوردن جوشانده پوست خر در چین,کمبود الاغ در کشور چین,جوشانده پوست الاغ در چین

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: