خواص ریحان

basil

ریحان در اصل یک گیاه هندی است که دارای خواص بیشماری میباشد. مصرف ریحان تازه بر مصرف ریحان خشک ارجحیت دارد. ایتالیایی ها از طرفداران پر و پا قرص ریحان محسوب میشوند و آن را علاوه بر غذا به صورت دم کرده و خشک نیز استفاده میکنند. خواص دارویی متعددی برای ریحان تعریف شده است از کنترل دیابت و کاهش استرس تا رفع بوی بد دهان. ما در این مطلب شما را با بعضی خواص این گیاه دارویی آَشنا میکنیم.

جلوگیری از سرما خوردگی : ریحان دارای مقادیر زیادی ویتامین C و حاوی آنتی اکسیدان است. این خاصیت باعث میشود که از آن برای درمان سرماخوردگی و سرفه استفاده شود. برگ ریحان مخلوط شده در چای به صورت دم نوش و یا دم کرده ریحان خشک و همچنین جویدن برگهای ریحان راههایی است که میتوان در درمان سرما خوردگی از آن استفاده کرد.

جلوگیری از اختلالات قلبی: مصرف ریحان در بزرگسالان از بروز اختلالات قلبی و عروفی جلوگیری میکند. هر ۱۰۰ گرم ریحان حاوی ۳۳ گرم پروتئین است و همچنین منیزیم موجود در ریحان برای کاهش کلسترول خون و کمک به بهبود گردش خون و تثبیت فشار خون مفید است.

تقویت کننده چشم و دهان : ریحان حاوی ویتامینهای بیشماری است که در درمان التهابات وعفونتهای چشمی میتوان از آن استفاده کرد. برای جلوگیری از شب کوری و مشکلات بینایی مصرف ریحان توصیه شده است. برای رفع بوی بد دهان نیز میتوان برگهای تازه ریحان را جوید.

خواص ضد التهابی : ریحان با خواص ضد التهابی که دارد میتواند هر تورمی را بهبود بخشد. بنابراین مصرف آن به بیمارانی که مبتلا به ورم مفاصل هستند توصیه شده است. از طرفی به دلیل کلسیم فراوانی که در این گیاه دارویی وجود دارد گفته میشود که برای درمان پوکی استخوان نیز مفید است.

دیگر خواص : گیاه ریحان در کنترل بیماری دیابت نقش به سزایی دارد و از طرفی به دلیل وجود نیکوتین طبیعی در آن افراد سیگاری در حال ترک میتوانند در موارد لزوم از آن به صورت خوراکی استفاده کنند. گیاه دارویی ریحان  در کاهش استرس و آرام سازی بدن نیز موثر شناخته شده است.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: