خواندنی های جالب از زندگی شخصی حبیب

حبیب محبیان معروف به حبیب یکی از خواننده های محبوب موسیقی پاپ بود که مدتها پیش از لس آنجلس به ایران مهاجرت کرده بود و در خاک ایران از دنیا رفت.

خواندنی های جالب از زندگی شخصی حبیب

هفت صبح : حبیب با آلبوم مرد تنهای شب به شهرت رسید، او ۲۱ خرداد ۱۳۹۵ به علت ایست قلبی در یکی از روستاهای رامسر درگذشت. در این مطلب ۲۰ نکته درباره زندگی وی را که احتمالا نمی دانید، مشاهده می کنید:

حبیب محبیان

۱- حبیب محبیان ازخواننده های قدیمی ایرانی بود که در سال ۱۳۶۰ به دلیل ممنوعیت خواندن، مجبور به ترک ایران و اقامت در لس آنجلس آمریکا شد اما در سال ۱۳۸۸ با درخواست او و دخالت دولت احمدی نژاد به ایران برگشت.

۲- آلبوم “مرد تنهای شب” نخستین و معروفترین اثر حبیب است که در سال ۱۳۵۶ منتشر شد.

 مرگ حبیب محبیان

۳- حبیب به هنگام مرگ، ۶۳ سال داشت.

حبیب خواننده, زندگی حبیب, بیوگرافی حبیب خواننده, علت مرگ حبیب محبیان
حبیب خواننده, زندگی حبیب, بیوگرافی حبیب خواننده, علت مرگ حبیب محبیان

 زندگینامه حبیب محبیان

۴- حبیب در چهار مهر ۱۳۳۱ در شمران تهران به دنیا آمد. در خانوادهٔ او، برادرانش نیز به موسیقی علاقه داشتند اما تنها خود حبیب به موسیقی حرفه ای روی آورد. برادران او منوچهر، منصور و محمود، و خواهران او مریم و افت هستند.

 ۵- براساس نوشته های منتشر شده در سایت ویکی پدیا، علی رغم تمایل سایر برادرانش به ویولن، علاقهٔ وی از ابتدا به گیتار بود. دوران نوجوانی حبیب مصادف با پیدایش گروه بیتلز در دهه ۶۰ میلادی اروپا شد و این باعث علاقهٔ بیشتر وی به موسیقی گردید. با پذیرفته شدن در آزمون صداوسیما، زیر نظر مرتضی حنانه به فراگیری اصول و تدابیر آهنگسازی روی آورد.

 

۶- بعدها وی توانست به عنوان خواننده در تلویزیوناستخدام شود. وی بعد از دو سال از استخدام در رادیو وتلویزیون به خدمت سربازی رفت و در آنجا نیز خوانندهباشگاه افسران بود.

 همسر حبیب محبیان

۷- همسر اول حبیب، شادی نام داشت. احمدرضا تنها فرزند حبیب از وی است که در ایران زندگی می کند. روزی شادی در خیابان پایش پیچ می خورد و به علت آنکه احمدرضا را در آغوش داشته به زمین می افتد و در بیمارستان به دلیل حساسیت به آمپول پنی سیلین در عرض چند دقیقه فوت می کند.

 ۸- تقریباً همزمان با فوت همسر حبیب، مادر او نیز، به علت حملهٔ قلبی فوت می کند و این حوادث باعث می گردد که در اولین آلبومش یعنی «مرد تنهای شب» که در سال ۱۳۵۶ انتشار یافت بیشتر آهنگ ها را به یاد آنها بخواند.

 ۹- آهنگ های «مادر» و «خرس کوکی» را به یاد مادرش، «شهلای من» و «خواب سرخ بوسه ها» را به یاد همسرش و «نگاهم» را به یاد هر دوی انها خواند.

 ۱۰- همسر دوم حبیب ناهید نام دارد که «محمد » ثمرهازدواج با اوست. وی از معدود خوانندگانی است که در اجرای آهنگ ها از گیتار دوازده سیم استفاده می کند.

 ۱۱- حبیب در سال ۱۳۶۰ به دلیل ممنوعیت خواندن، ایران را ترک کرد و در سال ۱۳۶۴ در لس آنجلس در ایالات متحده آمریکا ساکن شد.

 

همسر حبیب, همسر اول و دوم حبیب, علت بازداشت حبیب خواننده
همسر حبیب, همسر اول و دوم حبیب, علت بازداشت حبیب خواننده

 حبیب محبیان از خوانندگی تا فوت

۱۲- او در سال ۱۳۸۸ با نگارش نامه ای به رئیس جمهور وقت، محمود احمدی نژاد، خواستار حضور در کشور شد و با موافقت ضمنی و پذیرفتن رعایت برخی شرایط به همراه خانواده اش به ایران بازگشت و در رامسر، چهارصد دستگاه اقامت کرد.

 ۱۳- حبیب در سال ۱۳۸۹ درخواست خود برای دریافت مجوز انتشار آلبوم را ارائه و اعلام کرد که می خواهد درورزشگاه آزادی تهران کنسرت برگزار کند؛ و ادعا کرد که این کنسرت اگر ۱۰ شب هم برگزار شود، ۱۰۰ هزار نفری آزادی خالی نمی شود.

 ۱۴- اسفندیار رحیم مشایی (رئیس دفتر محمود احمدی نژاد)، در واکنش به حضور حبیب در ایران گفت:«این که یک ایرانی بخواهد فعالیتی در داخل و خارج از کشور داشته باشد، مطابق چارچوب و قوانین آزاد است و مشکلی ندارد. فعالیت هنری در همه بخش ها از جمله موسیقی برای همه هنرمندان در داخل و خارج از کشور آزاد است و برگشت به ایران برای کسی مشکلی ندارد.»

 ۱۵- حمید شاه آبادی معاون هنری وزیر ارشاد (دولت دهم) در سال ۱۳۹۱ گفت:«خواننده ای که به ایران بازگشته از وزارت ارشاد مجوزی ندارد و آنچه گفته و شنیده شده شایعه است.»

 ۱۶- در سال ۱۳۹۳ حسین نوش آبادی (سخنگوی وزارت ارشاد دولت یازدهم) گفت:«ایشان می تواند با توجه به نگاه و رویکرد دولت یازدهم به محتوای آثار فرهنگی و هنری، مجدداً به ارائه آلبوم خود برای اخذ مجوز اقدام کند. ارائه مجوز به آثار هنری ربطی به تولید در دولت قبل ندارد و ویژگی های اثر ارائه شده در شرایط حاضر ملاک است.»

 

عکس حبیب خواننده
عکس حبیب

عکسهای حبیب محبیان 

۱۷- سید احمد خاتمی (امام جمعه موقت تهران) در واکنش به این موضوع (حضور حبیب در ایران) گفت:«ایران جای خواننده های لس آنجلسی نیست.»

 ۱۸- حبیب در آخرین مصاحبهٔ خود اعلام کرد که با اختیار خود به ایران برگشته و قطعه ای به نام «عشق های خدایی» را در آلبوم جدید خود ساخته است. او در ژانویه ۲۰۱۲ موزیک ویدئویی به همراه سمیر زند، منتشر کرد که عناصری از تکنو، ترنس و هاوس دارد. این ویدئو موجب جلب توجه گسترده رسانه ای شد.

 ۱۹- در سال ۱۳۹۳ حبیب در جاده ماسوله و شهرک تاریخی ماسوله در حال تولید یک ویدئو کلیپ بود که توسط نیروی انتظامی بازداشت شد و به واسطه تشاهر و همچنین عدم به همراه داشتن مجوزهای مربوطه برای ضبط فیلم، به دادسرا معرفی شد تا روند قضایی معمول پیگیری شود. در پایان، حبیب با تودیع قرار وثیقه متناسب آزاد شد اما برخی سایت ها اعلام کردند که وی توسط لباس شخصی ها و بی دلیل دستگیر شده است. حبیب پس از آزاد شدن، یک نامه سرگشاده با عنوان «من در سرزمین مادری ام بدون دلیل بازداشت شدم و بدون دلیل هم آزاد!» نوشت.

زندگینامه حبیب,آلبوم عکس های حبیب, پسر حبیب
زندگینامه حبیب,آلبوم عکس های حبیب, پسر حبیب

نکاتی درباره زندگی شخصی حبیب محبیان

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: