خواندن نماز میت با پرچم شیر و خورشید ! + عکس

خواندن نماز میت با پرچم شیر و خورشید ! + عکس

نماز خواندن سید محمود دعایی برجنازه یک شاعر با پرچم شیر و خورشید جنجالی شده است

سید محمود دعایی درحالی بر جنازه یکی از اعضای جبهه ملی نماز میت خواند که بر روی آن پرچمی با نماد شیر و خورشید نقش بسته بود.
عبدالعلی ادیب برومند (زاده ۱۳۰۳) شاعر ملی ایران، وکیل دادگستری و رئیس هیئت رهبری و شورای مرکزی جبهه ملی ایران بود در ۲۳ اسفندماه ۱۳۹۵ در سن ۹۳ سالگی به علت کهولت سن در تهران درگذشت.سید محمود دعایی بر تابوت برومند در حالی که بر آن پرچم شیر و خورشید قرار داده شده بود نماز میت خواند.

خواندن نماز میت با پرچم شیر و خورشید !

سید محمود دعایی ,نماز میت با پرچم شیر و خورشید
سید محمود دعایی ,نماز میت با پرچم شیر و خورشید

سید محمود دعایی (زادهٔ ۱۳۲۰ در یزد)، روحانی و سیاست‌مدار ایرانی است. او از اعضای مجمع روحانیون مبارز، سرپرست مؤسسهٔ اطلاعات از سال ۱۳۵۹ تاکنون، و نمایندهٔ شش دورهٔ ابتدایی مجلس شورای اسلامی تا سال ۱۳۸۲ بوده‌است. دعایی یکی از همراهان امام خمینی در دوران اقامت وی در شهر نجف بود. وی سفیر ایران در عراق بین سال‌های ۱۳۵۷ تا ۱۳۵۹ بود به وی در سال ۱۳۹۳ نشان افتخار جهادگر عرصه فرهنگ و هنر اهدا شد.

حالا بسیاری اعتراض دارند که: چرا سید محمود دعایی بر تابوت با پرچم شیر و خورشید نماز خوانده است؟

نماز میت با پرچم شیر و خورشید

چرا سید محمود دعایی بر تابوت با پرچم شیر و خورشید نماز خواند؟

متأسفانه در میان برخی شخصیت‌های جریان سیاسی خاص رفتارهای ساختارشکنانه‌ای باب شده است که نه به تیپولوژی و شخصیت این افراد می‌خورد و نه به عقبه‌ای که آنان امروز از آن اعتبار گرفته‌اند.

تناقض این افراد در جایی مانند نمازخواندن حجت‌الاسلام سید محمود دعایی بر جنازه‌ای که روی آن پرچمی با نقوش شیر و خورشید و نماد سلسله‌های شاهنشاهی قبل قرارگرفته با بدشکلی خاصی بیرون می‌زند.

این عضو مجمع روحانیون مبارز بر جنازه ادیب برومند رهبر جبهه مرتد ملی با پرچم ایران در دوران رژیم پهلوی نماز خواند و این سؤال را به وجود آورد که فردی مانند وی که خود را منتسب به امام و انقلاب می‌داند و لباس روحانیت را به تن دارد چرا به خود اجازه می‌دهد بر تابوتی نماز اقامه کند که پرچم رژیم پهلوی روی آن انداخته‌اند.

درباره اینکه جبهه ملی چه خیانت‌هایی کرده است و چگونه مقابل اسلام و احکام اسلام ایستادگی کرده است، سؤال و ابهامی نیست، درباره اینکه ادیب برومند نیز چه شخصیتی داشته و چه کرده است هم  اینجا قصد بحث نداریم، قطعاً امثال دعایی آن‌قدر می‌دانند که جبهه ملی چه بوده و چه کرده است، اما سؤال این است، دعایی متوجه می‌شود که پرچم شیر و خورشید نماد  چیست یا نه؟

پرچم شیر خورشید یعنی مراجع و علمای اسلامی نمی‌فهمند و این اعضای جبهه ملی هستند که می‌فهمند لایحه قصاص یعنی لایحه غیرانسانی.

پرچم شیر و خورشید یعنی حکومت پهلوی و طاغوت بر حق است و جمهوری اسلامی ایران ضد حق.

پرچم شیر و خورشید یعنی اینکه ۳۷ سال از انقلاب گذشته و هنوز آقایان جبهه ملی این انقلاب را قبول نکرده‌اند.

پرچم و شیر خورشید یعنی اینکه اعضای جبهه ملی امام خمینی ره و حکم تاریخی ارتداد جبهه ملی را قبول ندارند.

پرچم شیر خورشید یعنی اینکه لایحه قصاص که نص صریح قرآن کریم است، غیرانسانی است.

پرچم شیر و خورشید یعنی اینکه امثال دعایی هنوز هم بعد از سال‌ها از اعلام ارتداد جبهه ملی، این پرچم و این نماد و آن تشکل مرتد را قبول دارند.

پرچم شیر و خورشید در زمان حاضر، یعنی دشمنی، عناد و نماد ضد انقلاب و منافقین.

پرچم شیر و خورشید در یک کلام، یعنی نفی امام خمینی  ره و نفی میراث ارزشمندش یعنی انقلاب اسلامی ایران.

آقای دعایی شما که هر جا می‌روید ادعای همراهی با امام خمینی ره را دارید، می‌دانید بر پرچم شیر و خورشید نمازخواندن یعنی انکار حقانیت امام؟ اگر می‌دانید و این اقدام زشت و غیرقابل‌قبول را انجام داده‌اید که هیچ حرفی وجود ندارد و به نظر می‌رسد شما دیگر صلاحیت مسؤولیت ندارید، اگر نمی‌دانید که این اقدام چه معنا و پالسی به دشمنان می‌دهد، بازهم آنچنان از تقصیر شما نمی‌کاهد.

آقای دعایی مردم باید بدانند شما پرچم شیر و خورشید را قبول دارید یا پرچم جمهوری اسلامی ایران را، شاید آقای دعایی هر دو نماد را قبول دارد و با تسامح و جذب حداکثری می‌گوید هم این پرچم درست است و هم آن پرچم.

جبهه ملی که رویکردی لیبرال داشت در مقابل لایحه قصاص که برآمده از قرآن و شریعت بود، ایستاد و مردم را  به یک راهپیمایی در مسیر خیابان انقلاب به سمت دانشگاه تهران در بعدازظهر روز ۲۵ خرداد ۱۳۶۰ فراخواندند. امام در واکنش به این فعالیت‌ها که در واقع قیام در مقابل قرآن دانسته می‌شد، موضع شدیدی گرفتند و «ارتداد» جبهه ملی را اعلام کردند تا این جبهه برای همیشه با حضور مردم در خیابان‌ها از صحنه سیاسی کشور حذف شود.

منبع: مشرق

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: