بیوگرافی شهربانو منصوریان ، الهه منصوریان و سهیلا منصوریان

خواهران ووشو کار منصوریان و بیوگرافی شهربانو منصوریان و بیوگرافی الهه منصوریان و بیوگرافی سهیلا منصوریان و عکس های شخصی خواهران ووشو کار را در مجله مراحم ببینید.

خواهران افسانه ای منصوریان، ورزشکاران رشته ووشو هستند

خواهران ووشو کار منصوریان

خواهران ووشوکار ایران، تا کنون موضوع چند فیلم مستند ورزشی هم شده اند. فیلم خواهران قریب که مبارزات ورزشی الهه و شهربانو در مسابقات آسیایی اینچئون کره جنوبی را به تصویر کشید و مستندی به نام صفر تا سکو که روایتی از زندگی سه قهرمان ورزش بانوان ایران است و حضور موفقی در سینما حقیقت را در کارنامه دارد و در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر نیز به نمایش در آمد از آن جمله است.

 

عکس خواهران منصوریان

خواهران ووشو کار منصوریانخواهران ووشو کار منصوریان 

 

الهه منصوریان، یکی از خواهران افسانه ای ووشو ایران، متولد سمیرم اصفهان است. خواهرانش وی را تکنیکی تر از خودشان می دانند و علت ورودشان به صحنه ووشو را حمایت های الهه می دانند.

الهه در سال ۲۰۱۰ میلادی، مدال طلای جام جهانی سانشو چین و مدل برنز سانشور در بازی های آسیایی گوانگجو را تصاحب کرد. همچنین در سال ۲۰۰۹ میلادی در وزن ۴۸ کیلوگرم، مدال نقره قهرمانی جهان را در تورنتو کانادا بدست آورد.

مشاهده فیلم های بروسلی سبب شد تا وی با ورزش رزمی به ویژه رشته ووشو علاقه پیدا کند و از صفر تا صد این مسیر را با موفقیت طی کند.

او نخستین بانوی ووشو کشور است که توانسته سانداراکاران فوق حرفه ای چینی را شکست دهد و مدال طلای قهرمانی آسیا را بر گردن اندازد. او این موفقیت را از همه موفقیت هایش بیشتر دوست دارد، چرا که به شکست چینی ها منتهی شد. البته او گفته بود که برای کسب این موفقیت،‌ مدتی را در باشگاه هایی در چین تمرین کرد و قریب به ۳۰ میلیون تومان نیز خرج روی دستش گذاشت.

تمرین در چین و شکست دادن چینی ها که مهد ووشو جهان را در اختیار دارند،‌ کاریست کارستان که الهه، توانست بانوان رزمی کار ایران را به این موفقیت نائل کند. الهه، اکنون سرمربی تیم سپاهان اصفهان است و امید دارد تا این تیم را قهرمان لیگ برتر ساندا ایران نماید و به همین خاطر، پیشنهاد ماهانه ۸ میلیون تومانی باشگاه ساندا چینی را در سال ۲۰۱۶ میلادی رد کرد.

خواهران ووشو کار منصوریان

خواهران ووشو کار منصوریان

خانم منصوریان بارها در مصاحبه های خود، از زندگی بسیار سختی که وی و خانواده اش در سمیرم نصف جهان با آن روبرو بود سخن گفت. وی و دو خواهرش، از کودکی با کم ترین امکانات ورزشی در منطقه ای محروم، مسیر رشد را پیمودند و از دوازده سالگی، پا به عرصه ورزش حرفه ای گذاشتند.

ووشو، ترکیبی از بوکس و تکواندو بوده و از سخت ترین ورزش ها به خصوص برای بانوان به شمار می رود. عشق به ووشو در میان خواهران افسانه ای ووشوکار ایران سبب شد تا آنها، راه پایتخت را برگزیده و در باشگاه های تهران مشغول به تمرین شوند.

الهه، موفقیت خود و خواهرش را در این رشته،‌ مدیون حمایت خانواده دانست که به زعم مخالفت های اطرافیان که رشته رزمی را مناسب بانوان نمی دانستند، در این راه گام برداشتند.

 

خواهران ووشو کار منصوریان

خواهران ووشو کار منصوریانخواهران ووشو کار منصوریان

 

 

 

خواهران ووشو کار منصوریان

بیوگرافی شهربانو منصوریان

شهربانو دختر دوم

شهربانو منصوریان ۲۹ ساله (قد ۱۸۰ ،وزن ۶۰) متولد شهرستان سمیرم از توابع استان اصفهان، حدود ۲۰ سال است که در رشته های رزمی فعالیت دارد، وی تا به حال افتخارات زیادی را به همراه دو خواهر دیگرش در ووشو به دست آورده است.

شهربانو منصوریان از ۹ سالگی به ورزش های رزمی علاقه مند شد و علاوه بر ووشو در رشته کونگ فو نیز حال فعالیت داشته است. وی سه مدال طلای جهانی، یک مدال طلای جام جهانی اندونزی، یک نشان طلای آسیا و همچنین چندین قهرمانی کشوری در رشته ووشو بخش ساندا بدست آورده است.
الهه و سهیلا منصوریان، خواهران شهربانو هستند و هر سه نابغه ووشو، افتخارات زیادی را در این رشته برای ایران اسلامی به دست آورده اند.
شهربانو منصوریان ووشوکار قهرمان با حضور در برنامه ماه عسل ، از دقایق تلخ و حسرت های دوران کودکی اش گفت.

شهربانو: آرزوم بود یه موتور لاستیکی داشته باشم. پدرم نمیتونست آرزوهای منو براورده کنه و فقط زورش میرسید که شکممون رو سیر کنه. ‏
شهربانو منصوریان؛ قهرمانِ ملی ووشو از شکل آشنایی با همسرش در برنامه ماه عسل گفت : من با یک نفر بحثم میشه سر کرایه أسب و همون موضوع باعث آشنایی ما میشه و درنهایت ازدواج میکنیم. اون موقع بیشترین نگرانیم برای خانواده بود چون همسرم دیگه اجازه نمیداد برم آبشار برای أجاره أسب و برم مزرعه برای سیب چیدن و کار کنم و پول دربیارم

ووشو و کونگ فو

 شهربانو منصوریان از ۹ سالگی به ورزش های رزمی علاقه مند شد و علاوه بر ووشو در رشته کونگ فو نیز حال فعالیت داشته است.

 

عکس شهربان منصوریان و همسرش

خواهران ووشو کار منصوریانخواهران ووشو کار منصوریان
 

بیوگرافی الهه منصوریان

الهه منصوریان متولد ۱۳۷۰ در سمیرم اصفهان، ورزشکار است

وی در بین دوخواهر دیگر اولین نفری بود که سمت رشته ووشو رفت، سپس خواهران دیگرشم به سمت باشگاه خودش کشاند تا این رشته را دنبال کنند؛ همچنین اولین عضو خانواده منصوریان بود که نام خود را در ووشوی ایران مطرح کرد و به عنوان قهرمانی آسیا و جهان رسید

الهه در حال حاضر در ۵۶ کیلوگرم مبارزه می کند

افتخارات ورزشی

مهم‌ترین افتخارات ورزشی رده جوانان برای الهه منصوریان : نقره مسابقات آسیایی کره جنوبی ۲۰۰۷ و طلا  مسابقات آسیایی ماکائو ۲۰۰۹ می باشد

مهم‌ترین افتخارات ورزشی رده بزرگ‌ سالان : نقره جهانی کانادا ۲۰۰۹، طلا جام‌جهانی چین ۲۰۱۰، طلا جام‌ قفقاز ۲۰۱۰، برنز بازی‌ های آسیایی گوانگ‌ ژو ۲۰۱۰، برنز جهانی ترکیه ۲۰۱۱، طلای جهانی مالزی ۲۰۱۳، نقره آسیایی اینچئون ۲۰۱۴ و طلا آسیایی تایوان ۲۰۱۶

 

عکس و بیوگرافی الهه منصوریان

عکس الهه منصوریان,عکس شهربانو منصوریان,عکس سهیلا منصوریان,خواهران وشوکار منصوریان,خواهران وشوکار خواهران ووشو کار منصوریان
 

بیوگرافی سهیلا منصوریان

سهیلا منصوریان متولد ۱۳۶۹ در سمیر اصفهان، ورزشکار است.

اول شهربانو و بعد هم الهه این رشته را انتخاب کردند، آنها مدال جهانی داشتند که من هم ووشوکار شدم. من گرچه عاشق ورزش بودم ولی اول ووشو انتخابم نبود، من عاشق کونگ فو و کیک بوکسینگ بودم و در هر دو رشته هم خیلی خوب ظاهر شده بودم. در مسابقات داخلی هم خیلی خوب عمل می کردم اما متاسفانه شرایط در این رشته ها برای انتخاب بازیکن و حضور در رقابت های بین المللی اصلا عادلانه نبود

 

عکس و بیوگرافی سهیلا منصوریان

خواهران ووشو کار منصوریانخواهران ووشو کار منصوریان

حضور در ماه عسل + مستند

الهه، شهربانو و سهیلا منصوریان مهمان دو شب گذشته برنامه ماه عسل بودند و داستان حیرت‌انگیز سختی‌های زندگی‌شان را تعریف کردند.

به گزارش مجله مراحم؛ خواهران منصوریان تا امشب برای مردم تنها قهرمانانی بودند که روی تشک تالو خوش می درخشیدند و با مدال هایشان روی سکو لبخند می زدند. لبخندی که پشت آن دردهای فراوانی پنهان بود. دردهایی که در برنامه «ماه عسل» مردم هم با آن آشنا شدند و با الهه و سهیلا و شهربانو اشک ریختند و از ته دل آنها را تحسین کردند. 

قهرمانانی که کمتر از یک ماه پیش هر سه در مسابقات مدال آوردند و کنار هم روی سکو ایستادند و با مدال هایشان
عکس یادگاری گرفتند، و بیش از ۳۰ مدال آسیایی و جهانی دارند، زندگی سختی را پشت سر گذاشته اند.
زندگی ای که آن قدر سخت بوده که پدر تحمل نمی آورد و دخترانش را تنها می گذارد. پس از آن بار زندگی
روی دوش شهربانویی می افتد که تا پیش از رفتن پدر هم پا به پای او کارگری و رعیتی می کرده. خیلی
اتفاقی الهه و شهربانو با ووشو آشنا می شوند ولی آن قدر پول نداشتند که هر دو از سمیرم به اصفهان
بیایند و به باشگاه بروند. هر روز با پول کمی که داشتند یک نفرشان به اصفهان می رفته، آموزش می دیده
و به سمیرم برمی گشته و آموزش هایش را به خواهرش منتقل می کرده. شهربانو از روزهایی گفت که در
خانه و باغ مردم کارگری کرده و با پیت حلبی ای که پر از سیمان می کرده، تمرینات بدنسازی اش را انجام می داده.
الهه از روزهایی گفت که اولین مدالش را آورده بوده و جایزه ۹۰۰ هزارتومانی اش برایش بیشترین پولی
بوده که تا آن روز داشته. او از قهرمانی در مسابقات گوانگجو گفت. همان مسابقاتی که در راند اول فینالش با برخورد پاشنه پای حریفش گونه و بینی اش می شکند اما از مربی اش خواهش می کند اجازه ندهد داور بازی را تمام کند. از لحظاتی که برای
اینکه داور مسابقه را به نفع رقیبش تمام نکند، خونی که از شکستگی بینی اش داخل دهانش
می آمده را قورت می داده تا داور نبیند و به خاطر حال نامساعدش بازی را تمام کند. از مدال طلایی که
در نهایت گرفت اما حسرت رفتن روی سکویش به دلش ماند چون بعد مسابقه بیهوش شده بود و زمان
اهدای مدال در بیمارستان بود. او  همه این سختی ها را تحمل کرد چون به پول جایزه اش نیاز داشت
برای اینکه می خواست مادرش را خوشحال کند.

عکس چشم ورم کرده الهه منصوریان

او برای این همه تحمل سختی یک دلیل داشت:
آنقدر در زندگی جنگیده بودم که به جنگیدن عادت داشتم.

خواهران منصوریان در پایان ماه عسل امشب به قهرمانان دل مردم تبدیل شدند.
کسانی که همه از آنها نوشتند و از سخت کوشی شان. از علی دایی تا سیدجلال حسینی و از پرستو صالحی تا تهمینه میلانی؛ همه برای قهرمانانی نوشتند که دیگر تنها قهرمان ووشو نبودند، قهرمانان عرصه زندگی بودند. 

خواهران ووشو کار منصوریان

 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: