خوردن جیرجیرک در کرمان + تصاویر

خوردن جیرجیرک در کرمان و جزئیات درمان بیماری با خوردن جیرجیرک توسط مردم کرمان و عکس های خوردن جیرجیرک توسط مردم کرمان و  کباب کردن جیرجیرک در کرمان

خوردن جیرجیرک در کرمان

حشراتی عجیب و نادر با عمر کم و به گفته مردم بومی فواید بسیار که در بیابان های اطراف کرمان از جمله شهربابک، زیدآباد و سیرجان دیده می شوند توجه بسیاری را به خود جلب کرده اند.

این حشرات که گونه ای خاص از جیرجیرک هستند هرساله فقط در فصل بهار با شروع ماه خرداد تولید مثل می کنند و در پایان این ماه عمرشان به پایان می رسد.

جیرجیرک ها با تاریک شدن هوا، بر روی بوته های (قیچ) که دربیابان های این مناطق فراوان هستند می چسبند و روی برگ های بوته تخم ریزی می کنند؛ بارش باران موجب ریختن این تخم ها به زمین و فرورفتن آنها در خاک می شود و پس از آن دوباره از دل خاک رشد می کنند و به بوته ها می چسبند و هرسال که بارندگی بیشتر باشد تعداد جیرجیرک ها نیز افزایش می یابد.

از آنجایی که این حشرات فقط در قسمت های خاصی از بیابان وجود دارند پیدا کردن آنها بسیار دشوار است اما به گفته بومیان به دلیل فواید دارویی بسیاری که دارند، مردم محلی و عشایری که به بیابان ها مسلط هستند در خرداد ماه به کسب و کار شکار و فروش جیرجیرک مشغول می شوند؛ به گفته مردم این حشرات گرانبها با طبیعت گرمی که دارند درمان بسیاری از درد ها از جمله نفخ و گرفتگی و درد دست و پا و کمر هستند.

منبع: خبرگزاری میزان

تصاویر بازار داغ فروش جیرجیرک در کرمان

خوردن جیرجیرک در کرمان

خرید و فروش جیرجیرک در کرمان

کباب کردن جیرجیرک

خوردن جیرجیرک در کرمان

خوردن جیرجیرک برای درمان بیماری ها

خوردن جیرجیرک در کرمان

نیمرو جیرجیرک

خوردن جیرجیرک در کرمان,نیمرو جیرجیرک در کرمان

نحوه پاک کردن جیرجیرک

خوردن جیرجیرک در کرمان,نحوه پاک کردن جیرجیرک

جیرجیرک کوهی به در کرمان به آن چنزو گفته میشود

خوردن جیرجیرک در کرمان,آش جیرجیرک

جیرجیرک کوهی به در کرمان به آن چنزو گفته میشود

خوردن جیرجیرک در کرمان,کباب جیرجیرک در کرمان

گزارش تصویری از خرید و فروش جیرجیرک خوراکی برای درمان بیماری ها

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: