خون دماغ شدن در گرما چیست؟

علت خون دماغ شدن در فصل گرما

خون دماغ شدن nose bleeding یکی از عارضه هایی است که حتما در طول عمر افراد به آن دچار میشوند که دلایل مختلفی دارد اگر فردی در فصل های مختلف دچار خون دماغ میشود یکی از دلایل آن کمبود کلسیم در بدن فرد است و اگر فقط در فصل ها و محیط های خاص مانند روبه رو شدن با آفتاب دچار خون ریزی بینی میشود که دلایل آن طبیعی است و مشکل خاصی در بدن فرد رخ نداده است.

دلایل خون دماغ شدن

خون دماغ شدن nose bleeding

علت خونریزی بینی در گرما

پدرام برقعی متخصص گوش، حلق و بینی اظهار کرد: در فصل تابستان به دلیل افزایش دما مویرگ‌های داخل بینی دچار پرخونی شده و با کوچکترین ضربه سطحی ترک می‌خورد که این مسئله سبب بروز خونریزی و عارضه خون دماغ در افراد می‌شود.

وی عنوان کرد: سطح داخلى بینى حاوى صد‌ها مویرگ خونى است که این مویرگ‌های داخل بینى بسیار ظریف و حساس هستند و عوامل مختلفى سبب پارگی و در نهایت خونریزى آن‌ها مى شود که در فصل تابستان به دلیل افزایش دمای هوا مویرگ های بینی برخی افراد حساس شده و در نهایت منجر به خونریزی خود به خودی می شود.

این متخصص گوش، حلق و بینی تاکید کرد: در اثر خشک بودن هوا در فصل تابستان مخاط مویرگی بینی ترک می‌خورد و این مسئله باعث بروز خونریزی در افراد می‌شود.

وی ادامه داد: در فصل تابستان به دلیل استفاده افراد از کولر‌های آبی خونریزی بینی رخ می‌دهد و علت رشد قارچ‌های مختلف در کولر و انتقال آن به داخل مخاط بینی است که همین مسئله عارضه خون دماغی را در افراد به وجود می‌آورد.

برقعی تصریح کرد: استفاده از کولر‌های گازی به دلیل خشک بودن هوا و کاهش رطوبت محیط سبب خونریزی بینی در افراد می‌شود.

وی یادآور شد: به منظور پیشگیری از خونریزی بینی فرد باید در فصل گرما کمتر در معرض نور آفتاب قرار گیرد ، در صورتی که شخص ناچار به بیرون رفتن در هوای گرم است باید با استفاده از کلاه و سایه بان از سر خود محافظت کند.همچنین فرد برای خنک کردن خود نباید برای مدت زمان طولانی در معرض کولر قرار بگیرند.

علت خون دماغ شدن در فصل گرما

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: