درامد گداهای تهران ماهیانه ۴ میلیون تومان

درامد گداهای تهران ماهیانه ۴ میلیون تومان

درامد گداهای تهران ماهیانه ۴ میلیون تومان است شهرداری تهران اعلام کرد که گدایانی را که در سطح شهر تهران جمع اوری میکنیم درامد بسیار بالایی دارند و وقتی به آنها شغلی با حقوق وزارت کاری را پیشنهاد میکنیم قبول نمیکنند و میگویند که درامدش کم است!

مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران در خصوص متکدیان در شهر تهران گفت:‌ برخی متکدیان روزانه بین ۴۰۰ هزار تا ۴ میلیون تومان درآمد دارند و وقتی به آنها شغل دیگری پیشنهاد می‌کنیم، نمی‌پذیرند.

درامد گداهای تهران

درامد نجومی گدایان تهران

رضا قدیمی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه سازمان خدمات اجتماعی ۷۷ مرکز را مدیریت می‌کند، گفت: ۱۵ مددسرا (گرم‌خانه) با ظرفیت ۳ هزار نفر شبانه‌روز خدمات‌رسانی می‌کند و به افراد خدمات بهداشتی، پزشکی و غذای گرم می‌دهند.

وی با بیان اینکه ۸۰ درصد مراجعه‌کنندگان معتاد هستند، گفت: ۸۰ تا ۹۰ درصد این افراد هم به صورت خودمعرف هستند.

وی با بیان اینکه همچنین پاتوق‌های قدیمی را شناسایی کرده‌ایم، گفت: افرادی را هم که جمع‌آوری می‌کنیم به مددسراها منتقل می‌کنیم.

همچنین بخوانید: وقتی که پولدارهای تهران در شهر گدایی میکنند

مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با بیان اینکه سامان‌سراهایی برای متکدیان حرفه‌ای و بی‌خانمان‌ها در نظر گرفته‌ایم، گفت: یکی از این سامان‌سراها در لویزان برای خانم‌ها و دیگری در اسلامشهر برای آقایان است و ظرفیت این مکان‌ها ۵۰۰ نفر است که به صورت کامل فعالیت می‌کنند.

قدیمی با بیان اینکه برخی از این بی‌خانمان‌ها مجموعه‌ای از مشکلات را دارند، گفت: اینها علاوه بر بی‌خانمانی‌، بیماری‌های خاص و معلولیت و… دارند.

وی همچنین به مراکز پرتو اشاره کرد و گفت: در سال گذشته برای اولین بار در زمستان هیچ کارتن خوابی براثر سرما فوت نکرد این در حالی است که در سنوات گذشته روزانه ۱۵ تا ۱۶ نفر فوتی در سرما داشتیم. درامد گداهای تهران

مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با تأکید براین موضوع که جبهه اصلی پیشگیری است، گفت: اگر پیشگیری انجام شود مشکلات بسیار کم می‌شود.

درامد نجومی متکدیان تهران

قدیمی با تأکید براین موضوع که ظرفیت مددسراهای پرتو ۳۵۰۰ نفر است، گفت: در این مراکز کودکان نگهداری می‌شوند که تا کنون ۲۹۶۰ کودک در این مراکز حضور دارند. درامد گداهای تهران

به گفته وی، از صبح تا غروب در این مراکز به کودکان خدمات داده می‌شود و این مراکز توسط خیرین و ان‌جی‌اوها اداره می‌شود و شهرداری زیرساخت‌ها را فراهم می‌کند و این افراد بعد از اتمام کار به خانه‌های خودشان برمی‌گردند و بسیاری از آنها قیم دارند.

همچنین بخوانید: حامله شدن دختر متکدی ۱۴ ساله‌ بر اثر تجاوز! +عکس

وی گفت: خانواده‌های این افراد توانایی دادن خدمات لازم را ندارند و ما به این افراد خدمات بهداشتی و آموزشی ارائه می‌کنیم و همچنین برای قیم‌های آنها کلاس‌های مهارت‌آموزی می‌گذاریم. درامد گداهای تهران

مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با بیان اینکه برخی از کودکان کار بازمانده از تحصیل هستند، گفت: در مدارس صبح رویش به این کودکان خدمات می‌دهیم.

درامد گداهای تهران

به گفته قدیمی، سه مرکز صبح رویش در تهران راه‌اندازی شده که دو مرکز در منطقه ۱۲ و دیگری در منطقه ۱۷ است.

وی در خصوص مجموعه بهاران گفت: ۲۴ مرکز بهاران در تهران با ظرفیت ۲۵۰۰ نفر در حال کار است. در بهاران افراد به صورت داوطلبانه مراجعه می‌کنند و در این مراکز مراقبت‌های بعد از بهبود برای معتادان صورت می‌گیرد تا این افراد به آغوش خانواده‌ها بازگردند.

قدیمی تأکید کرد: معتادان بعد از ترک نیاز به مراقبت دارند و باید این مراقبت مداوم باشد.

وی اضافه کرد: همچنین مراکز بهبودی رایگان هم داریم که مراکز بسیار خوبی است و دیگر در این مراکز ترک اعتیاد به روش‌های سنتی و عجیب و غریب صورت نمی‌گیرد. درامد گداهای تهران

مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران همچنین در بخشی دیگری از سخنانش به دو مرکز بهبودی سعیدآباد جاجرود و خاورشهر اشاره کرد و گفت:‌ در هر دوره سه ماهه، ۷۰۰ نفر در این مراکز حضور دارند.

درامد گدایی در تهران

قدیمی با اشاره به راه‌اندازی همراه‌سراها در تهران گفت: دو همراه سرا در کنار بیمارستان امام خمینی(ره)و مفید کودکان با ظرفیت ۴۰۰ نفر ایجاد شده است و برای بیمارستان فارابی هم این مجوز را داریم که افرادی که به مددکارهای بیمارستان مراجعه می‌کنند آنها را به هتل‌ها و مسافرخانه اطراف بیمارستان منتقل می‌کنیم. درامد گداهای تهران

وی ادامه داد: همچنین دو همراه سرا در کنار بیمارستان امام حسین(ره) و مرکز رویان در حال ساخت است.

مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران در خصوص خدمات‌دهی همراه سراها گفت:‌ در این همراه سراهای بیمار با نامه مددکاری بیمارستان افراد می‌توانند ۹ روز حضور داشته باشند و اگر دوباره نیاز باشد، آن را تمدید می‌کنند. ما افرادی را داریم که سه ماه در این مددسراها حضور دارند. درامد گداهای تهران

قدیمی با اشاره به راه‌اندازی پایگاه‌های خدمات اجتماعی در فرحزاد،‌ ترمینال غرب، راه‌آهن، هرندی، پیاده‌راه ۱۷ شهریور، محله اتابک، ترمینال جنوب، حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ره) و بهشت زهرا(س) خبر داد و گفت: در ورودی‌های شهر این پایگاه‌های خدمات اجتماعی را راه‌اندازی کرده‌ایم و مددکاران، دختران فراری قبل از اینکه وارد چرخه آسیب شوند را در این پایگاه‌ها جذب و خدمات‌رسانی می‌کنند.

به گفته وی، ۶۰۰ دختر فراری بعد از جمع‌آوری در سال گذشته در این پایگاه‌ها ساماندهی شده‌اند.

مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران افزود: بیش از ۴ هزار دختران فراری و همچنین افراد در راه مانده سال گذشته در این پایگاه‌های اجتماعی جمع‌آوری شده‌اند. درامد گداهای تهران

قدیمی همچنین در بخش دیگر سخنانش به تصویب لایحه مسئولیت اجتماعی اشاره کرد و گفت:‌ این لایحه در شورا به تصویب رسید و امیدواریم یک روز در مجلس تصویب شود و همه افراد را تحت پوشش قرار دهد.

وی به طرح یک لقمه مهربانی در ماه رمضان اشاره کرد و گفت:‌ در این طرح به ۲۱۳۴ تالار و رستوران مراجعه کردیم و از آنها خواستیم که غذاهای اضافی خود را در ماه رمضان دور نریزند و آن را در اختیار محرومان قرار دهند. درامد گداهای تهران

به قدیمی ۱۱۳۰ رستوران و تالار با این طرح موافقت کردند و ۳۲ هزار و ۱۹۴ کیلو مواد غذایی، ۱۶ هزار و ۵۰۰ پرس غذا و ۱۷ هزار و ۸۸۵ سبد کالا در این ایام در این طرح تهیه و به افراد محروم داده شد.

وی همچنین در خصوص آخرین وضعیت ساماندهی هرندی گفت: هرندی قصه پرغصه است. طی ۱۰۰ سال ایجاد شده و نمی‌توانیم یکی دو ساله آن را حل کنیم هر کس ادعا کند یکی دو ساله مشکل را حل کند، دروغ گفته است. در حال حاضر کار در هرندی همچنان ادامه دارد و معتادین در این منطقه به یک سوم کاهش پیدا کرده‌اند. درامد گداهای تهران

قدیمی به مراکز نگهداری مادران معتاد و کودکانشان اشاره کرد و گفت: با بهزیستی در این زمینه تفاهم‌نامه‌ای امضا کردیم و قرار شد شهرداری سه ساختمان در اختیار آنها قرار دهد. ما این ساختمان‌ها را در حاشیه شهر در اختیار بهزیستی قرار دادیم ولی فقط یک مرکز آن هم با ظرفیت ۴۰ نفر در حال فعالیت است و بقیه مراکز فعالیت نمی‌کنند.

وی در خصوص علت عدم فعالیت دو مرکز دیگر گفت: دلیل این کار را از بهزیستی سؤال کنید. درامد گداهای تهران

مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران در بخش دیگر سخنانش در خصوص مراکزی برای دانش‌آموزان معتاد گفت:‌ این مرکز باید ایجاد شود چون آمار دانش‌آموزان معتاد رو به افزایش است.

وی همچنین در خصوص متکدیان در سر چهارراه‌ها گفت: برخی از این متکدیان روزانه ۴۰۰ هزار تا ۴ میلیون تومان درآمد دارند و حاضر نیستند دست به کار دیگری بدهند و وقتی به آنها پیشنهاد شغل دیگری می‌دهیم آن را رد می‌کنند.

درامد گداهای تهران

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: