درخشان‌ترین بازی الناز شاکردوست

مجله مراحم: محمدحسين لطيفي از بازي الناز شاكردوست در فيلم «اسب سفيد پادشاه» با عنوان بهترين بازي اين بازيگر جوان سينما ياد مي‌كند و معتقد است با اكران اين فيلم، چهره متفاوتي از او نشان داده مي‌شود.

 

اخيراً حسابي به تهيه‌كنندگي روي آورده‌ايد!

بله امسال من به غير از «چهارشنبه نوزده ارديبهشت» يك فيلم ديگر را هم با نام «اسب سفيد پادشاه» تهيه كردم كه البته كارگرداني‌اش نيز بر عهده خودم بود. سال گذشته هم چنين تجربه‌اي داشتم اما بنا به دلايلي نامم را از تيتراژ برداشتم.

 

 

منظورتان فيلم برزو نيك‌ نژاد است؟

دقيقاً. در جشنواره سال ۹۲ فيلم «ناخواسته» كه يك فيلم جاده‌اي و متفاوت است، با تهيه‌كنندگي من در جشنواره وجود داشت.

 

جالب است كه به سراغ فيلم‌ اولي‌ ها هم مي‌رويد!

با افتخار. نسل جوان اين سينما، نيروهاي توانمندي هستند كه من بودن در كنار آنان را وظيفه خودم به حساب مي‌آورم.

 

 

سريال ساختن شما را از سينما دور كرده است؟

ببينيد، كار كردن در تلويزيون و سينما براي من، چيزي است كه بستگي زيادي به قصه دارد. هر وقت فيلمنامه خوبي مرا قلقلك بدهد به سمت آن مي‌آيم و فرقي نمي‌كند كه مديوم آن قاب تلويزيون باشد يا پرده سينما. من در بيست سال گذشته كار كردن در هر دو فضا را به شكلي موازي جلو برده‌ام.

 

درباره «چهارشنبه نوزده ارديبهشت» توضيح بيشتري به ما نمي‌دهيد؟ گويا او در قدم اول، فيلم خيلي غمگيني ساخته است.

فيلم وحيد جليلوند با وجود همه تلخي‌هايي كه دارد در انتها با نوعي اميد تمام مي‌شود. من هم با اين پايان‌ بندي او موافق بودم. اساسا دليل رفاقت چندين و چند ساله من و وحيد جليلوند نوع ديدگاه‌هاي ماست كه خيلي به هم نزديك است.

 

 

چنين رويكردي را براي ساخت فيلم خودتان هم داشتيد؟ اصلاً  كار آن به كجا رسيده؟

«اسب سفيد پادشاه» اين روزها دارد مراحل فني‌ اش را طي مي‌كند. شايد اين فيلم هم سراسر تلخي باشد و شايد قدري گزنده و اذيت‌كننده هم به نظر برسد، اما مطمئن باشيد من آن را نمي‌ساختم اگر بنا نبود با يك اميد به پايان برسد.

 

كمي در مورد داستان آن به ما نمي‌گوييد؟

«اسب سفيد پادشاه» درباره دختري است كه از كنار فصل‌هاي مختلف زندگي‌اش عبور كرده و حالا نوبت عاشقي او فرا رسيده است. اين عشق او را پالايش مي‌كند چون به واسطه اين غليان دروني، بر خيلي از مشكلات زندگي‌اش غلبه مي‌كند.

 

و براي در آوردن چنين نقشي به سراغ بازيگري رفتيد كه در ذهن عامه به عنوان يك بازيگر تجاري و گيشه‌پسند شناخته مي‌شود؟

ايفا كننده اين نقش الناز شاكردوست است. من نمي‌خواهم درباره بازي او براي مخاطب توقعي را ايجاد كنم، تنها معتقدم بازي او در اين فيلم درخشان‌ترين بازي‌اش تا امروز است و اميدوارم اشتباه نكرده باشم؛ اين موفقيت، چيزي است كه خود الناز هم آن را قبول دارد و ان‌شا ا… شما هم با تماشاي آن قبول مي‌كنيد!

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: