درگیری شدید پلیس با دزدان متواری + تصاویر

درگیری شدید پلیس با دزدان متواری

سارقان طلا فروشی در دولت آباد تهران به دام افتادند. این سارقان دو سال متواری بودند.

 تصاویری از درگیری پلیس با سارقان در منطقه دولت آباد تهران را می بینید. این سارقان دو سال فراری بودند و درگیری روز گذشته پلیس با آنها مجروح شدن ۶ نفر را درپی داشت.

درگیری شدید پلیس با دزدان متواری

درگیری شدید پلیس با دزدان متواری
درگیری شدید پلیس با دزدان متواری
درگیری شدید پلیس با دزدان متواری

 دستگیری سارقان مسلح جنوب تهران

درگیری شدید پلیس با دزدان متواری

درگیری شدید پلیس با دزدان متواری

 درگیری شدید پلیس با دزدان متواری
 
درگیری شدید پلیس با دزدان متواری

 

یک سرقت مسلحانه در فلکه دوم دولت آباد به کلانتری ۱۶۷ اعلام شد .

با حضور مأمورین در محل و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد که سه سارق مسلح ، پس از شلیک گلوله و مجروح کردن صاحب مغازه طلافروشی از ناحیه پای راست ، اقدام به سرقت بیش از ۵ کیلو طلا و جواهرات کرده و از محل متواری شدند .

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع “سرقت مسلحانه” و به دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای عمومی و انقلاب شهرری ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت .

کارآگاهان با حضور در بیمارستان شهدای هفتم تیر به تحقیق از صاحب مغازه ی طلافروشی پرداختند ؛ مالباخته در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : “ساعت ۱۵:۱۵بعد از ظهر داخل مغازه بودم که ناگهان دو دزد با صورت پوشیده داخل مغازه شدند و در ادامه نفر سوم نیز به آنها اضافه شد .

نفر سوم ، کلت کمریاش را به سمت من گرفت و مرا تهدید کرد ؛ در همین زمان ، نفر اول اسلحه اش را به سمت من گرفت ؛ می خواستم اسلحه ی یکی از آنها را بگیرم که به من شلیک کردند و گلوله به پای راستم اصابت کرد .

آنها با ضربات لگد مرا به زمین انداختند و در حالیکه یک نفرشان بالای سر من ایستاده بود ، دو نفر دیگر شروع به جمع کردن طلاهای داخل مغازه کردند ؛ طلاها را داخل یک گونی ریخته و از مغازه خارج شدند ؛ طبق اظهارات اهالی و کسبه محل ، سارقین با دو موتورسیکلت طرح هوندا ۱۲۵ از محل متواری شدند ” .

در شرایطی که تحقیقات پلیسی جهت کشف پرونده سرقت مسلحانه طلافروشی منطقه ی دولت آباد در دستور کار کارآگاهان اداره یکم قرار داشت ، سرقت مسلحانه مشابهی این بار در منطقه باقرشهر به اداره یکم پلیس آگاهی تهران اعلام شد .

  در تحقیقات میدانی ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که سارقین پس از سرقت از طلافروشی ، با یک پژو پرشیا سفید رنگ از محل متواری شده اند که در حین فرار  ، در حالیکه پلاک خودروشان قابل قرائت نبوده با یک وانت عبوری تصادف کرده و طی آن یکی از پلاک های خودرو کنده شده و در محدوده ی سرقت برجای مانده است .

با بدست آمدن شماره پلاک خودرو پرشیا متعلق به سارقین ، کارآگاهان بلافاصله اقدام به شناسایی صاحب خودرو به نام محسن ۳۲ ساله کردند ؛ با مراجعه به محل سکونت محسن در منطقه قوچ حصار ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که وی از زمان وقوع اولین سرقت مسلحانه دیگر به محل سکونتش اعضای خانواده اش مراجعه نداشته و در حال حاضر بلامکان است .

اقدامات پلیسی جهت شناسایی دیگر اعضای گروه سارقین مسلح در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت تا نهایتا چهار عضو دیگر گروه سارقین مسلح بنام های “مهدی” ۲۶ ساله، “عباس” ۳۳ ساله ، “ساسان”۳۴ ساله و “کامران” ۲۶ ساله نیز شناسایی شدند .

با شناسایی چهار عضو دیگر گروه سارقین مسلح ، کارآگاهان اداره یکم با انجام تحقیقات از محل سکونت آنها در مناطق کهریزک و فدائیان اسلام ، اطمینان پیدا کردند که آنها نیز همانند سرکرده گروهشان مراجعتی به محل های سکونت خود نداشته و به احتمال بسیار زیادی هر پنج عضو این گروه سارقین مسلح با یکدیگر هستند .

روز ۳۱ اردیبهشت ماه امسال با انجام اقدامات پیچیده پلیسی ، کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی اقدام به شناسایی محل تردد این گروه از سارقین مسلح تحت تعقیب در محدوده دولت آباد کرده و بلافاصله تیم های عملیاتی این اداره به این منطقه ی دولت آباد اعزام و به صورت نامحسوس این منطقه را تحت کنترل قرار دادند . در ساعت ۱۴ظهر کارآگاهان با شناسایی خودرو سواری متعلق به سارقین مسلح ، اقدام به اجرای عملیات دستگیری کردند .

سارقین با وجود توقف خودرو و در شرایطی که کارآگاهان با شلیک چندین تیر هوایی به آنها دستور ایست داده بودند ، تلاش کردند تا همچنان به صورت پیاده از محل متواری شوند که نهایتا با توجه به مسلح بودن سارقین و احتمال بکارگیری سلاح از سوی آنها ، کارآگاهان اداره یکم آگاهی با رعایت قانون بکارگیری سلاح سه نفر از آنها را مورد هدف گلوله قرار داده و نهایتا هر پنج عضو گروه سارقین مسلح طلافروشی را دستگیر کردند .

در بازرسی از متهمین و خودرو آنها ، علاوه بر کشف یک قبضه کلت کمری مورد استفاده در سرقت های مسلحانه ، یک قبضه اسلحه جنگی از نوع کلاش نیز کشف شد که بنا بر اعترافات اولیه ، متهمین قصد داشتند تا در سرقت های بعدی از این اسلحه استفاده نمایند .

 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: