تصاویر دریاچه ترشاب در کویر کرمان

دریاچه ترشاب Lake Torshab

دریاچه ترشاب Lake Torshab یکی از دریاچه های کویری ایران که در استان کرمان Kerman قرار دارد دریاچه ترشاب Lake Torshab دریاچه ای زیبا که در کویر کرمان جای گرفته است این دریاچه را میتوان فصلی هم نامید چرا که در فصل داغ کویر آب این دریاچه خشک میشود ولی در فصل های دیگر این دریاچه پرآب شده و میزبان صدها پرنده مهاجر میشود در ادامه مجله مراحم درباره این دریاچه زیبا بیشتر بخوانید.

تصاویر دریاچه ترشاب در کرمان

دریاچه ترشاب Lake Torshab,دریاچه ترشاب کرمان

دریاچه ترشاب در کویر کرمان

دریاچه تُرشاب یکی از دریاچه‌های استان کرمان Kerman است که در ۱۳ کیلومتری جنوب شهرستان بردسیر و در نزدیکی روستای ترشاب قرار دارد.

این دریاچه فصلی از ذوب برف‌های ارتفاعات و همچنین رودخانه فصلی آب بخشا تغذیه شده و در فصول گرم سال خشک می‌شود. وسعت این دریاچه بر اساس میزان آب‌گیری آن متفاوت است و به طور متوسط عمق آن به ۵۰ سانتی‌متر نمی‌رسد. آب این دریاچه شور و غیرقابل استفاده است.

در اطراف دریاچه ترشاب بیشتر گیاه نِی دیده می‌شود که به صورت انبوه و متراکم، بیش از ۸۰ درصد سطح آن را می‌پوشاند. به همراه نیِ، گیاهان دیگری چون سازو و لویی نیز دیده می‌شود.

دریاچه های استان کرمان

دریاچه ترشاب Lake Torshab

حیات وحش دریاچه ترشاب را بیشتر انواع پرندگان تشکیل می‌دهند به ویژه پرندگانی چون اردک سر سبز، اگرت سفید و حواصیل خاکستری که در زمستان‌ها در این منطقه مأوا می‌گیرند. از پستانداران اطراف تالاب نیز می‌توان به گرگ و روباه اشاره نمود.

*شهرستان بردسیر در غرب شهرستان کرمان واقع شده و مرکز آن شهر بردسیر است. این شهرستان در سال ۱۳۵۸ خورشیدی از شهرستان بافت جدا و خود به شهرستان مستقلی تبدیل شد. آب و هوای شهرستان بردسیر معتدل کوهستانی است که زمستان‌های سرد و تابستان‌های ملایم دارد.

دریاچه های کویری ایران

دریاچه ترشاب Lake Torshab

 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: