دفن قربانی تب کریمه کنکو در اصفهان + تصاویر

دفن قربانی تب کریمه کنکو

با شیوع تب کریمه کنگو دو نفر تا به حال جان باختند که با رعایت ایمنی و بهداشتی یک جوان اصفهانی در تنهایی و بدون حضور خانواده و بستگان در قبرستان دفن شد.

تب کریمه کنگو CCHF در شهرستان مبارکه اصفهان یک قربانی گرفت!

همچنین ببینید: بیماری تب کریمه کنگو چیست؟ و چکار کنیم که نگیریم

جنازه بیمارِ از دست رفته درون وکیوم و پس از آن تابوت پلاستیکی پِرِس شده ، ۳ متر زیر زمین با شفته آهک دفن می شود، میزان سرایت این بیماری مهلک به اندازه ای است که حتی در هنگام دفن این شخص هیچکس تا فاصله ۱۰ متری آن هم حضور نداشت.

دفن جسد با رعایت کامل موارد ایمنی و بدون حضور مردم

دفن قربانی تب کریمه کنکو

دفن قربانی تب کریمه کنکو

رئیس مرکز بهداشت شهرستان مبارکه مرگ یک جوان از اهالی شهرستان در شهر دیزیچه را بر اثر ابتلا به ویروس تب کریمه کنگو تایید کرد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مبارکه اظهار داشت؛ یک جوان از اهالی شهر دیزیچه حدود ۱۰ روز قبل در اثر ذبح یک گوسفند و نیش کنه از این دام به

ویروس این بیماری مبتلا شده بود که در بیمارستان خانواده اصفهان بستری شده و متاسفانه بعد از یک هفته جان خود را با وجود انجام اقدامات درمانی، از دست داد.

روش دفن قربانیان تب کریمه کنگو

دفن قربانی تب کریمه کنکو

بدلیل امکان سرایت بیماری، متوفی با رعایت کامل موارد ایمنی و بهداشتی، ازطرف دستگاههای مربوطه در آرامستان شهر دیزیچه دفن شد.
طبق هشدار وزارت بهداشت، برای جلوگیری از ابتلا به تب کریمه کنگو، از خرید گوشت هایی که مهر سازمان دامپزشکی ندارند، خودداری نمایید.

موارد رعایت ایمنی  در تب کنگو

تب کریمه کنگو

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: