دقیق ترین ازمایش تشخیص اعتیاد ازمایش از مو است

 

آزمایش ازدواج،آزمایش مو

آزمایش ازدواج،آزمایش مو

دقیق‌ترین آزمایش اعتیاد کدام است؟

آزمایش عدم‌اعتیاد، دال بر معتاد بودن یا نبودن یک فرد نیست. الگوی مصرف موادمخدر عوض شده و به تبع آن آزمایشگاه‌ها هم روش‌های جدیدی را برای تشخیص اعتیاد آزمایش می‌کنند. با این حال خیلی‌ها می‌گویند، زمان ازدواج جواب آزمایش همسرشان منفی بوده اما بعد از ازدواج متوجه سابقه اعتیاد در طرف مقابل‌شان شده‌اند.

مواد غیرمخدر نیز تعداد زیادی دارند مانند حشیش، ترکیبات آمفتامین‌دار، شیشه، کوکایین، ال‌اس‌دی و… برای انجام آزمایش اعتیاد روش‌های مختلفی وجود دارد و می‌توان از بدن فرد نمونه‌برداری کرد. یکی از شایع‌ترین این تست‌ها آزمایش ادرار است.

آزمایش خون، آزمایش بزاق دهان و عرق، آزمایش از مو نیز اعتیاد را نشان می‌دهند. مواد در بدن فرد مصرف‌کننده جذب خون و بافت اندام‌ها خواهد شد و سپس به شکل ادرار از بدن خارج و دفع می‌شود. همه این آزمایش‌ها را حتی بعد از مرگ فرد نیز می‌توان انجام داد.

اما به‌طورکلی آزمایش اعتیاد از روش نمونه‌گیری از خون، تنها در فاصله کوتاهی از مصرف مواد نتیجه را درست نشان می‌دهد. با این حال این روش به خاطر این‌که فرد نمی‌تواند در نتیجه آزمایش تقلب کند، ارزشمند است.

 چراکه در روش نمونه‌گیری از ادرار تقلب اتفاق می‌افتد. نمونه ادرار به‌دلیل هزینه کم و این‌که حجم‌نمونه را می‌توان کمتر یا بیشتر گرفت و مواد مصرف‌شده را در مدت زمان بیشتری نشان می‌دهد، شایع‌ترین روش تشخیص وجود یا عدم‌اعتیاد است.

 نمونه‌برداری از بزاق و عرق نیز به خاطر این‌که سریع قابل آزمایش است، ارزشمند محسوب می‌شود اما درحال‌حاضر بیشتر کاربرد تحقیقاتی دارد. یکی از بهترین و دقیق‌ترین نمونه‌گیری‌ها برای آزمایش‌های اعتیاد، نمونه‌برداری از مو است.

ماده مخدر یا محرک پس از مصرف جذب بافت‌های بدن می‌شود، یکی از این بافت‌ها موی بدن یا سر است. به اندازه‌ای که  فرد مواد مصرف کرده و مو رشد داشته است، می‌توان اعتیاد را باوجود این‌که تست خون و ادرار منفی باشد، تشخیص داد.»

برای ازدواج آزمایش مو انجام دهید

وقتی قرار باشد از موهای سر یا بدنت آزمایش بگیرند، قطعا نمی‌توانی یک‌شبه موهایت را بتراشی. در کنار این موضوع، آزمایش اعتیاد با نمونه‌مو (hair drug test) یک روش موثر و دقیق است.

 
این تست برخلاف سایر روش‌ها که حداکثر تا چند روز قابلیت تشخیص دارند، می‌تواند تا ۹۰ روز پس از مصرف، مواد را در کورتکس مو نشان دهد. دکتر دستجردی دراین‌باره به«شهروند» می‌گوید:

«این تست گران‌تر از تست ادرار و خون است و دستگاه‌ها و روش آن در همه شهرها و استان‌های کشور وجود ندارد. به اعتقاد من به این دلیل که کسانی که مصرف‌کننده هستند با روش‌های مخفی‌کردن و تقلب در آزمایش ادرار آشنایی دارند و با توجه به  اهمیت امر ازدواج نسبت به استخدام و موارد دیگر، بهتر است خانواده‌ها برای ازدواج فرزندان‌شان این روش را جهت آزمایش انتخاب کنند.»

آزمایش ازدواج،آزمایش مو

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: