دیدار امیر قطر با سردار سلیمانی

دیدار امیر قطر با سردار سلیمانی ، ماجرای دیدار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس با امیر قطر ، جزئیات دیدار سردار سلیمانی با امیر قطر

دیدار امیر قطر با سردار سلیمانی

دبکا مدعی شد که وزیر خارجۀ قطر، در این سفر، دیداری محرمانه با سردار سلیمانی، فرماندۀ سپاه قدس در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی داشت.

دبکا مدعی شد که در این دیدار محرمانه، نقشه هایی کشیده شد که هدف از آن ها از بین بردن همه تلاش های آمریکا برای تشکیل ائتلافی منطقه ای جهت جنگ با ایران بود.

وزیر خارجه قطر در گفت‌وگو با یک رسانه عربی گفت: در بغداد با سردار سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران دیدار نداشتم.

محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، وزیر خارجه قطر در گفت‌وگو با روسیا الیوم گفت: در بغداد با سردار سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران دیدار نداشتم.

دیدار امیر قطر با سردار سلیمانی

وی هم‌چنین گفت: طرف مقابل به ما فرصت و وقت دفاع از خود نمی‌دهد و آمریکا همیشه از مبارزه ما با تروریست‌ها تمجید کرده است و ایران کشور همسایه ما است و ما خواهان روابط دوستانه با آن هستیم.

وزیر خارجه قطر در ادامه گفت: بعد از این‌که برخی کشورهای عربی روابطشان را با ما قطع کردند ایران تمام گذرگاه‌ها را بر روی ما باز کرد و ما اگر به چیزی احتیاج پیدا کنیم با ایران همکاری خواهیم کرد و بر اساس چارچوب شورای همکاری خلیج فارس همکاری تجاری با ایران جرم نیست و از نظر همکاری اقتصادی با ایران از میان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس کشور قطر رتبه دوم را دارد.

در پی انتشار اخباری منسوب به تمیم بن حمد، امیر قطر در رسانه‌های عربی و برخی از کشورهای عربی از جمله عربستان، مصر، امارات و بحرین کشور قطر را حامی تروریسم خواندند و پس از قطع روابط دیپلماتیک با این کشور حریم‌های زمینی، دریایی و هوایی را به روی آن بستند.

هم‌چنین روزنامه سعودی عکاظ مدعی شده بود که محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، وزیر خارجه قطر با سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران دیداری محرمانه داشته است و در این دیدار اتفاقات عجیبی رخ داده است.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: