رابطه عاشقانه زوجین بعد از طلاق ! چرا؟

رابطه عاشقانه زوجین بعد از طلاق یکی از اتفاق های عجیب است که این روزها در جامعه دیده میشود. رابطه عاشقانه زوجین بعد از طلاق از نگاه روانشناسان پدیده جالبی است که علت آن مورد بررسی قرار گرفته است

پدیده ای عجیب در جامعه به وجود آمده که آن هم افزایش امار طلاق در بین زوجین جوان است! اما نکته جالب اینجاست که این زوجین بعد از طلاق باز هم به زندگی مشترک ادامه میدهند!

چرا زوج‌های جوان زود طلاق میگیرند و بعد با هم رابطه عاشقانه برقرار میکنند؟ علت این امر چیست؟

مهدی بیاتی روانشناس در گفتگو با خبرگزاری ایسنا گفت: برخی از این طلاق‌ها به خاطرعدم شناخت زوجین از یکدیگر است اما وقتی با این زوج‌ها صحبت‌ می‌کنیم، تازه میفهمیم بعد از طلاق به یکدیگر خیلی عاشقانه زندگی میکنند.

رابطه عاشقانه زوجین بعد از طلاق

رابطه عاشقانه زوجین بعد از طلاق,کارتون طلاق

۶۰ درصد طلاق های زوجین ایرانی به خاطر مسائل جنسی است

این زوجین معنی زندگی رابطه مشترک و مسوولیت پذیری را نمیدانند و صدا و سیما به عنوان یک رسانه بزرگ و سراسری باید این مسائل را آسیب‌شناسی کند و نحوه زندگی درست و شناخت متقابل و مفاهیم و وظایف زناشویی را به مردم آموزش دهد در غیر این صورت در حق مردم ظلم کرده است.

این روانشناس ادامه داد: ازدواج یک زنجیره است و همه مسئولان برای رونق آن در بین جوانان گام بردارند چرا برخی مسئولین از بررسی و تحلیل این موضوع و ارائه آمرا ترس دارند؟

امروزه امار وحشتناکی از طلاق به دست امده که از هر سه ازدواج یکی از انها به طلاق ختم میشود!

مهدی بیاتی با بیان اینکه رابطه جنسی یکی از مهمترین نیازهای زوجین در زندگی زناشویی است افزود:چرا باید این موضوع را در جامعه پنهان کنیم؟

وقتی آمار نشان میدهد که ۶۰ درصد طلاق های زوجین به خاطر عدم اگاهی از مسائل جنسی است

بیاتی افزود: در برخی خانواده‌ها گفتمان عشق‌ورزی وجود ندارد که این امر نیازمند آموزش و فرهنگ‌سازی در جامعه است.

وی هم‌چنین با اشاره به سایت‌های همسریابی، گفت: نکته قابل توجه اینجاست که گروهی از افراد مراجعه‌کننده به سایت‌های همسریابی، متاهلین هستند و این نشان‌دهنده آن است که مشکل در جای دیگری است.

مادری که پس از ۵۰ سال به فرزندش می‌گوید «فقط به خاطر تو من این زندگی را ادامه داده‌ام»، طبیعی است آن جوان از ازدواج بیزار شود.

این روان‌شناس همچنین با بیان اینکه بیشترین آمار طلاق در دو سال و پنج سال اول زندگی رخ می‌دهد،گفت: کسانی که بعد از پنج سال از هم طلاق می‌گیرند، کسانی هستند که در زمان ازدواج، هم کفو هم بوده‌اند و پس از پنج سال از هم کفو بودن، درآمده‌اند. به طور نمونه یکی از زوجین به تحصیل می‌پردازد و سطح اجتماعی‌اش ارتقاء پیدا می‌کند و احساس می‌کند دیگر هم کفو همسرش نیست و از او جدا می‌شود که برای حل این مشکل باید با تزریق مناسب دانش و فرهنگ به طور مساوی به زن و شوهر در طول زندگی، خانواده را آرام کرد تا فرزندان نیز از ازدواج بیزار نشوند.

بیاتی هم‌چنین با بیان اینکه عده‌ای از جوانان بر این باورند که ازدواج سنتی به طلاق نمی‌انجامد، تصریح کرد: در بسیاری از ازدواج‌های سنتی، خانواده‌ها یکدیگر را تحمل می‌کنند و دچار طلاق عاطفی هستند. مادری که پس از ۵۰ سال به فرزندش می‌گوید «فقط به خاطر تو من این زندگی را ادامه داده‌ام»، طبیعی است آن جوان از ازدواج بیزار شود.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: