راننده تاکسی خوش ذوق در شهریار

امیرعبداللهی متولد سال ۱۳۴۹ است و مدتی پیش از خدا خواسته تا زندگی اش طور دیگری رقم بخورد.

او یک راننده تاکسی در خط رباط کریم به شهریار است که معیشتش از این طریق به دست می آید و شغل دیگری ندارد.

او علاقه چندانی به تاکسی اش نشان نمی داد و تاکسی او نیز فرقی با دیگران نداشت و ظاهری کهنه و بی آلایش داشت.

امیر از یک روز سرنوشت ساز می گوید روزی که از خدا خواست تا رنگ وبویی دیگر به زندگی اش ببخشد، او در این باره گفت: دعا کردم تا خدای متعال عمری دوباره به من دهد و بتوانم به گونه‌ای دیگر زندگی را آغاز کنم، چندی گذشت و احساس کردم روحیه دوباره ای پیدا کردم و گویی به تازگی پا بر عرصه وجود نهاده ام و دوستدار آن بودم تا این حس را به دیگر نیز انتقال دهم.

بهترین راه را در این دیدم که لحظات خوبی را برای مردم ایجاد کنم، لحظاتی که بتوانند با ما بودن را بهترین روزها احساس کنند، این شد که تصمیم گرفتم تا به تاکسی خود رنگ و لعابی ببخشم، تاکسی را با وسایل زینتی آراسته کردم و به آن اهمیت دادم این سبب شد تا مردم با روی با من برخورد کنند.

عبداللهی در بخش دیگری از صحبتهایش، به نوشته هایش اشاره می کند و گفت: شعاری با نام« احترام به خود، احترام به دیگری» را در تاکسی نوشتم و می دیدم که دیگران به دیده احترام به راننده نگاه می کنند.

از کارم راضی هستم و خداوند را شکرگزارم و جمله ای را به نام« من زنده ام» روی تاکسی حک کردم تا دیگران بدانند زندگی در جریان است،این جمله را دیگران نیز باید عبرت بدانند و آن را تکرار کنند.

او بیان می کند؛ می شود اخلاق را در تمام جامعه جاری و ساری کرد و بسیار خرسندم اگر مردم اخلاق را در کار، مدرسه، منزل و دیگر مکانها به کار گیرند تا جامعه آرامی داشته باشیم.

امیر از اقبال مسافران نسبت به تزیین تاکسی گفت و چنین اظهار کرد: گاها می دیدم مسافرانی دقایق طولانی می ایستادند تا با این تاکسی به سفر خود ادامه دهند، یک روز یکی از مسافران گفت آقای عبداللهی بنده بیش از یک ساعت را برای مسافرت با خودروی شما ایستاده ام تا امروز را با حس آرامی به کار ادامه دهم.

این راننده تاکسی در ادامه تصریح کرد: مردم بر این باورند که تاکسی ها خودروهایی کهنه وراننده ها نیز بی توجه به مسافر هستند اما می شود طور دیگری باشیم و با حس خوبی کارها را آغاز کنیم.

وی توصیه ای به مردم داشت و خاطرنشان کرد: به کارتان تنوع دهید تا خسته نشوید، تنوع به کار می تواند سبب رضایتمندی از کار، دوستی با مردم و لذت بردن از زندگی را به دنبال داشته باشد.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: