کارگر معدن شلاق میخورد، پرونده های اختلاس بسته میمانند

 
 
 
عکس/ رحیمپور ازغدی
 
حسن رحیم پور ازغدی  عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با شرکت در مراسم تشییع پیکر بابا رجب ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی اظهار داشت:
 
حضرت رضا(ع) فرمودند از آنهایی که تلاش کردند تشکر کنید که نمونه آن همین حاج رجب بود که ۳۰ سال صورت نداشت و غذا نمی‌توانست بخورد اما در این سالها چند نفر سراغ وی رفته‌اند و حال که شهید شده رسانه‌ها سراغ وی رفته‌اند.

 

رحیم پور ازغدی تصریح کرد: حضرت رضا(ع) می‌فرماید اگر کسی همکاران و همسایگانش از وی ناراضی باشند شیعه نیست.
 
وی افزود: حضرت رضا(ع) فرمودند فقط نباید از خدا تشکر کرد بلکه باید از مردم نیز تشکر کرد، فرمودند کسی که از مردم تشکر نکند از خداوند تشکر نکرده است و شکر خدا از طرف وی کافی نیست.
 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی عنوان کرد: حقوق کارگر معدن را نداده‌اند و او را محکوم به شلاق کردند.باید آفرین گفت به این عدالت، حقوق بگیر باید شلاق بخورد و اینهایی که یک میلیارد و دو میلیارد به خودشان وام می‌دادند مسئله‌شان دیر نمی‌شود.
حضرت رضا(ع) فرمودند از آنهایی که تلاش کردند تشکر کنید که نمونه آن همین حاج رجب بود که ۳۰ سال صورت نداشت و غذا نمی‌توانست بخورد اما در این سال‌ها چند نفر سراغ وی رفته‌اند و حال که شهید شده رسانه‌ها سراغ وی رفته‌اند.
 
رحیم پور ازغدی تاکید کرد: وی تا آخر انقلابی و بی توقع و پایبند به شعار باقی ماند، بعد از نماز زیر تابوت وی را بگیرید و صورت را به کف تابوت وی بمالید و از وی عذرخواهی کنیم، اینها ولی الله هستند که ۳۰ سال حرفی نزده و اعتراض نکرده است. امام رضا(ع) می‌فرماید از اینها تشکر کنید و یا رفتگری که ۳۰ میلیون پول را تحویل می‌دهد باید از وی تشکر کرد.
 
 
وی افزود: حضرت رضا(ع) می‌فرمایید مراقب فساد مالی باشید، رشوه خواران کسانی هستند که خدمت می‌کنند و مشکلی را نیز حل می‌کنند اما بعد نمی‌گوید چیزی بده بلکه طرف می‌گوید می‌خواهم به عنوان تشکر هدیه دهم و این هدیه نیز قبول شود، اگر این هدیه قبول شود مصداق حرام خوار و رشوه خوار است.
 
رحیم پور ازغدی بیان کرد: اگر به همین نکات توجه کنیم جامعه تغییر می‌کند و فیش حقوقی و رشوه و اختلاس دارید؟ برخی انگشتر عقیق دارند و یقه را بسته‌اند اما ۱۰۰ میلیون، ۱۰۰ میلیون رشوه می‌گیرد.
برخی مدیران خودشان به خودشان هدیه می‌دهند، یعنی با این دست به دست دیگر خود هدیه می‌دهند، از بانک وام می‌گیرند  و در همان بانک می‌گذارد یعنی با یک درصد گرفته و ۲۰ درصد سود می‌گیرد! و می‌گوید از همین جا برداشته‌ام و در همین جا می‌گذارم.
 
 
وی افزود: عادت ما است که تا کسانی زنده هستند یا فراموششان می‌کنیم یا تهمت می‌زنیم اما وقتی می‌روند «بابارجب» می‌شوند، یک بار ندیدیم آدمی را که تلاش می‌کند در دوره حیاتش به وی احترام بگذارند، آدم خوب، آدم مُرده است، مشکلات بسیاری داشته این خانواده و رسیدگی نشده است.
 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: باید انقلابیگری دائمی بدون ریب و شک را در دستور کار قرار داد، نخستین جهنمی‌ها برخی مدیرانی هستند که قدرت دارند اما حقوق مردم را رعایت نمی‌کنند، ثروتمندان و مرفهین بی درد نیز جزو جهنمی‌ها هستند و سرمایه دارانی که حق فقرا را پرداخت نمی‌کنند نیز از نگاه حضرت جزو جهنمی‌ها هستند.
 
رحیم پور ازغدی تاکید کرد: خیلی از مسئولان خداترس هستند اما خیلی‌ها هستند تا احساس نکنند شغلشان در خطر است کاری نمی‌کنند، با یک امضا می‌توانی مشکل مردم را حل کنی اما چرا با همین امضا مشکل ایجاد می‌کنی؟ امام رضا فرمودند نخستین کسی که به بهشت می‌رود، شهید است و همین رجب محمدزاده است. ایشان به جایی رفت که دست من و شما به ایشان نمی‌رسد و فردای قیامت فاصله من و شما با ایشان به اندازه فاصله با خورشید است.
 
 
 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: