روستایی که همه مردم آن ۱۰۰ ساله هستند

روستایی که همه مردم آن ۱۰۰ ساله هستند

روستایی که همه مردم آن ۱۰۰ ساله هستند را مشاهده میکنید اهالی این روستا همگی بالای ۹۰ سال سن دارند و مرگ و میر در این روستا بسیار کم است مردم این روستا باعث شگفتی محققان و دانشمندان شده اند و با بررسی بر روی این افراد راز سلامتی انها را تغذیه مناسب اعلام کردند مردم این روستا ماهی و سبزیجات زیادی مصرف میکنند و همین امر باعث شده که عمر طولانی داشته باشند.

روستایی که همه مردم آن 100 ساله هستند

روستای ۱۰۰ ساله ها

در جزیره اوکیناوا در جنوب ژاپن، بسیاری از افراد با سن بیش از صد سال زندگی می کنند و کمتر به بیماری دچار می شوند به همین دلیل ژاپنی ها به این منطقه لقب جزیره بدون مرگ داده اند.

سونی گاناها یکی از اهالی این جزیره که ۹۰ سال سن دارد به راحتی از درخت بالا می رود و هر روز ۸ ساعت به باغبانی می پردازد. او به یاد نمی آورد که هرگز بیمار شده باشد.

مردم این جزیره نمی میرند

گرک ویلکوکس، پژوهشگر آمریکایی در زمینه پیری که چند سال برای رمزگشایی از طول عمر ساکنان این جزیره زمان گذاشته است می گوید آنها در هفته به طور میانگین سه وعده ماهی می خورند و از غلات کامل مانند سویا، جو و ذرت و نیز سبزیجات به وفور استفاده می کنند. گیاهان دریایی و پنیر توفوی ژاپنی نیز در جیره غذایی آنها جای به خصوصی دارد.

روستایی که همه مردم آن ۱۰۰ ساله هستند

این پژوهشگر می گوید اهالی جزیره به میزان بسیار کمی با خطر دچار شدن به تصلب شرائین و سرطان های معده، سینه و پروستات روبرو هستند.

بسیاری از دانشمندان معتقدند ۲۵ درصد از میانگین عمر انسان ها توسط عوامل وراثتی تعیین می شود و روش و محل زندگی آنها به میزان ۷۵ درصد در این موضوع تأثیرگذار است.

یکی دیگر از ساکنان جزیره که صد سال سن دارد می گوید هرگز بیمار نشده است.

سالمندان در کنار رژیم غذایی سالمی که دارند مسابقات دو برگزار می کنند و این موضوع را نمی پذیرند که نزدیک شدن به مرز صد سالگی آنها را از انجام کارهایی که دوست دارند بازدارد.

روستایی که همه مردم آن ۱۰۰ ساله هستند

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: