روش های تضمینی برای درمان آسم

درمان آسم

آسم یک واژه یونانی و به معنای “مشکل در تنفس” است. آن یک بیماری التهابی رایج مزمن مجاری هوایی است که فرد را دچار خس خس، سرفه و تنگی نفس می کند. چگونه می‌توان به درمان آسم کمک کرد؟

حملات آسم اغلب وقتی مجرای تنفسی در معرض آلرژی زاها، دود سیگار، هوای آلوده، عطرها، رطوبت و یا هوای گرم، اضطراب و یا تمرینات ورزشی، قرار می گیرد، رخ می دهد.

در حال حاضر، درمان قطعی برای این بیماری وجود ندارد. اما می توان آن را با دارو کنترل کرد.

همچنین یکسری درمان های خانگی نیز وجود دارد که با استفاده از آنها می توان به فرد مبتلا به آسم کمک کرد و جلوی حملات مکرر و تشدید این بیماری را گرفت. در این مقاله روش های خانگی درمان این بیماری آورده شده است.

مقابله با آسم

آسم,مشکل تنفسی

خوراکی های مناسب درمان آسم

انجیر

۳ یا ۴ عدد انجیر خشک را پس از اینکه آنها را شستید، در یک ظرف آب گرم به مدت یک شب قرار دهید. سپس آن را میل کنید. انجیر، نقش مهمی در کاهش علایم مختلف آسم دارد و می تواند درمان خوبی برای حملات آسم باشد.

لیموترش

مصرف یک لیوان آب به همراه آب یک لیموترش پس از وعده های غذایی در درمان حملات آسم موثر است. لیموترش می تواند میکروب هایی را که در مخاط زیر مجراهای هوایی وجود دارند را از بین ببرد و در عین حال ضدعفونی کننده خوبی است.

آمله یا انگور فرنگی هندی

این میوه می تواند حملات آسم را از میان بردارد. مخلوط ۵ گرم از این میوه با یک قاشق غذاخوری عسل بسیار ایده آل است. مصرف این تونیک دارویی هر صبح، به مدت شش ماه، می تواند علایم آسم را از بین ببرد.

خیار چنبر تلخ

مصرف این میوه به همراه سبزی ریحان مقدس- tulsi- یا عسل به مدت یک ماه، شب ها، برای درمان علایم آسم موثر است. همچنین این ترکیب ضدعفونی کننده ای قوی است.

برگ های درخت گز روغنی

با جوشاندن چند عدد برگ درخت گز روغنی در ۱۸۰ میلی لیترآب جوش به مدت ۵ دقیقه، ترکیبی عالی برای درمان آسم آماده می شود. معمولا برای طعم دار کردن این نوشیدنی کمی آب لیموترش به آن می افزایند.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: