دارو برای بلند قد شدن

دارو برای بلند قد شدن روی بخورید تا قدتان بلند شود

همه چیز درباره بلند قد شدن

در این مقاله میخواهیم شما را روش های بلند قد شدن آشنا کنیم اما نه با داروهای شیمیایی و صنعتی بلکه میخواهیم به شما منابعی که باعث بلند قد شدن شما میشود را معرفی کنیم.

همه مردم دوست دارند که قدی بلند داشته باشند چرا که اصلی ترین حسن بلند قد بودن جذابیت آن است و هر کسی دوست دارد که جذابیت داشته باشد.

مشکل بلند قد شدن و درمان کوتاه قدی همیشه از مورد توجه انسان ها از قدیم الایام تا کنون بوده است و همیشه ساده ترین روش را برای این منظور انجام داده اند که انهم کفش های پاشنه بلند بوده است.

روش های برای بلند قد شدندارو برای بلند قد شدن روی بخورید تا قدتان بلند شود

کوتاه قدی در خانم ها بسیار بیشتر از آقایان است و خانم ها تمایل بیشتری به بلند قد شدن دارند.

اول باید بدانید که کوتاه قدی فقط دو علت دارد علت اول آن ژنتیکی و ارثی است و علت دوم ان تغذیه میباشد.

خانم های باردار باید توجه بسیار زیادی به تغذیه خود کنند چرا هرآنچه که مصرف میکنند تاثییر مستقیمی بر قرزند آنها دارد و باید همه املاح و ویتامین های مورد نیاز را به جنین برسانند.

روی بخورید تا قدتان بلند شود

روی یکی از املاح معدنی است که تاثیر بسیار زیادی بر رووی قد انسان میگذارد وجود این مواد معدنی در بدن باعث میشود که استخوان ها شروع به ساخت و ساز کنند و قد را به طرز چشمگیری افزایش دهد.

غذاهایی که سرشار از روی هستند

  • جگر گوساله
  • جوی دوسر
  • شاه‌ماهی و ماهی روغن یا قود
  • عدس
  • زرده‌ی تخم‌مرغ

در میان مواد مغذی مورد نیاز برای رشد قدی، مصرف به اندازه پروتئین‌ها و املاح از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است مثلا مصرف کم روی موجب کوتاه قدی مردان جوان می‌شود.

علت کوتاه قد بودن افراد

دکتر صنم غیبی دانشیار دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران افزود:

با توجه به جهش رشد قدی و رشد وزنی در دوران بلوغ ذکر مطالبی چند در این موارد و مشکلات مرتبط با تغذیه آنها در این دوران ضروری به نظر می‌رسد، بیشتر رشد قدی با افزایش طول استخوان‌های بدن صورت می‌گیرد.

بدین ترتیب که در سنین کودکی در دو انتهای استخوان‌های دراز بدن منطقه‌ای بهنام اپی فیز از جنس غضروف موجود است که با تحریک هورمون رشد و با تکثیر سلولی در اپی فیز قد استخوان‌ها افزایش می‌یابد و در انتهای سنین بلوغ (حداکثر تا اوایل ۲۰ سالگی)، این بخش استخوانی شده و رشد قدی فرد متوقف می‌شود.

روش های برای بلند قد شدندارو برای بلند قد شدن,افزایش قد,بلند قد شدن

وی با بیان اینکه قد بلند مشخصه بسیار خوبی از رشد است و امروزه بلند شدن قد کودکان کم کم جای خود را به عنوان یک شاخص توسعه باز کرده است گفت:

اما بلند قد شدن به عوامل متعددی از تداخل عوامل ژنتیکی و محیطی در طول دوران رشد بستگی دارد.

عوامل ژنتیکی را فرد از والدینش دریافت می‌کند و قابل تغییر نیست،

عوامل محیطی تاثیرگذار عبارتند از: تغذیه، آب و هوا، اقلیم و بیماری‌ها و … مثلا شواهد موجود نشان می‌دهد نزدیکی یا دوری به خط استوا در اندازه بدن افراد موثر است.

غیبی تصریح کرد: اگرچه نمی‌توان عوامل محیطی و ژنتیکی را به راحتی جدا کرد ولی با بررسی ملل مختلف

نژادها و سرزمین‌های گوناگون این نتیجه به دست می‌آید که عوامل محیطی بسیار مهم‌اند.

با مقایسه ستون مهره‌ها در سنگواره‌های به دست آمده مشخص شده که انسان کنونی از انسان اولیه بسیار بلند قامت‌تر است

در میان مواد مغذی مورد نیاز برای رشد قدی، مصرف به اندازه پروتئین‌ها و املاح از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است مثلا مصرف کم روی موجب کوتاه قدی مردان جوان می‌شود.

مهمترین غذاها برای قد بلند شدن

وی ادامه داد: یک نوجوان باید پروتئین مورد نیازش را هر روز و به خصوص در چند مرحله در طول روز دریافت کند.

بهتر است پروتئین مصرفی از منابعی پروتئین حیوانی مثل گوشت گوسفند و گاو، مرغ و ماهی، تخم مرغ و شیر باشد.

منابع معدنی و بهترین دارو برای قد بلند شدن

در میان املاحی که برای رشد قدی لازم‌اند کلسیم، فسفر، منیزیم، روی و فلوئور از اهمیت ویژه‌ برخوردار هستند. منابع کلسیم: لبنیات مثل شیر، ماست، پنیر خامه و بستنی است. فسفر و منیزیم و روی در گوشت و دیگر منابع پروتئین و حبوبات فراوان هستند.

روش های برای بلند قد شدندارو برای بلند قد شدن,افزایش قد,بلند قد شدن

وی با اشاره به اینکه میزان افزایش وزن در دوره بلوغ به موازات افزایش قد است عنوان کرد: از سن ۱۰ تا ۱۷ سالگی دخترها به طور متوسط ۱۵ کیلوگرم و پسرها به طول متوسط حدود ۲۰ کیلوگرم افزایش وزن دارند در دوران بلوغ توده عضلانی افزایش می‌یابد اما در پسرها به علت طولانی بودن دوره جهش رشد افزایش توده عضلانی بیشتر از دختران است. در دختران افزایش توده چربی بیشتر از پسران است.

منبع باشگاه خبرنگاران

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: