پرچمداری زهرا نعمتی یکی از ۵۰ لحظه برتر ۲۰۱۶

پرچمداری زهرا نعمتی یکی از ۵۰ لحظه برتر ۲۰۱۶

پرچمداری زهرا نعمتی یکی از 50 لحظه برتر 2016
پرچمداری زهرا نعمتی یکی از ۵۰ لحظه برتر ۲۰۱۶

زهرا نعمتی جزو بهترینهای ۲۰۱۶

مجله مراحم : کمیته بین‌المللی پارالمپیک پرچمدار بانوی معلول کشورمان در المپیک ۲۰۱۶ ریو را یکی از ۵۰ لحظه برتر سال جاری میلادی عنوان کرد.

 

به گزارش “ورزش سه” و به نقل از تسنیم، سایت کمیته بین‌المللی پارالمپیک اقدام به انتشار ۵۰ لحظه برتر در سال ۲۰۱۶ میلادی کرده است.یازدهمین لحظه برتر ورزش معلولان در سال ۲۰۱۶ اختصاص به پرچمداری زهرا نعمتی در بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو دارد.

به گفته سایت IPC، پرچمداری بانوی معلول کشورمان در المپیک ۲۰۱۶ ریو، یکی از صحنه‌‌های نمادین جنبش پارالمپیک در سال ۲۰۱۶ است که به نمایندگی از ایران، پرچمدار کشورمان را در جلوی کاروان در اختیار داشت.

این صحنه چشم‌های بسیاری را باز کرد و باعث شد آگاهی و توجهی بیشتری به ورزشکاران معلول شود و الهام‌بخشی نه تنها به زنان مسلمان، بلکه به مردم کشورش که دچار معلولیت هستند، تداوم پیدا کند.

نعمتی اولین ورزشکار معلول است که پرچم کشورش را در تاریخ بازی‌های المپیک حمل می‌کند و همچنین پس از لیدا فریمان، دومین بانوی ایرانی حمل کننده پرچم این کشور در المپیک محسوب می‌شود.

نعمتی در این باره گفت: اینکه من تنها پارالمپیکی بودم که توانستم در بازی های المپیک به عنوان پرچمدار حضور داشته باشم، یک افتخار برایم است. این مسئله باعث تغییر افکار بسیاری از مردم در جهان شد که با وجود چالش‌هایی که ما معلولان داریم، می‌توانیم همه چیز را ممکن کنیم.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از مردم انتظار نداشتند شاهد دیدن یک زن ویلچرنشین به عنوان حامل پرچم ایران در افتتاحیه المپیک باشند، ادامه داد: آن لحظه یک سورپرایز برای دنیا بود.

من همیشه از سورپرایز کردن مردم لذت می‌برم. نمایندگی کشور به عنوان یک پارالمپیکی یک پیام مهم را به جهان فرستاد. آن پیام مهم این بود که یک ورزشکار پارالمپیکی می‌تواند سهمیه حضور در المپیک و رقابت با ورزشکاران سالم و نخبه را کسب کند و همچنین به عنوان حامل پرچم کشورش نیز حضور داشته باشد.

من خیلی خوشحالم که این پیام با حضور من در بازی های المپیک به دنیا فرستاده شد.

 

منبع: تسنیم

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: