زورگیری توسط کودکان در مشهد + عکس

زورگیری توسط کودکان در مشهد

زورگیری توسط کودکان در مشهد رسانه ها را شگفت زده کرده است کودکان ۸ و ۱۲ ساله ای که به مردم مشهد حمله میکردند و از آنها زورگیری میکردند آنها روزی ۲۰۰ هزارتومان از مردم باج میگرفتند و چند نفر را نیز مجروح کرده اند.

این کودکان با قمه به مردم حمله ور میشدند و هر کسی از خواسته انها سر باز میزد مورد حمله قرار میگرفت این کودکان میگویند که خانواده شان آنها را برای اینکار تشویق میکردند که البته پدر و مادر انها اعتیاد به مواد مخدر دارند.

کودکان زورگیر در مشهد

زورگیری توسط کودکان در مشهد,کودکان زورگیر

زورگیری توسط کودکان در مشهد

کودک ۱۲ساله ای که به همراه پسردایی ۸ ساله اش اقدام به زورگیری با چاقوی ضامن دار کرده بودند، درحالی توسط ماموران کلانتری مصلای مشهد دستگیر شدند که پرده از سرقت اموال داخل خودرو نیز برداشتند. به گزارش خراسان، حدود یک هفته قبل سرقت اموال داخل خودرو در بولوار شهید رستمی مشهد به ماموران انتظامی گزارش شد که بلافاصله با دستور سرگرد ملکی (رئیس کلانتری مصلی) گروهی از ماموران تجسس به پیگیری پرونده این سرقت پرداختند.

زورگیری توسط کودکان در مشهد

آنان با بررسی دوربین های مدار بسته به سرنخ هایی دست یافتند مبنی بر این که مرد جوانی در ماجرای سرقت از داخل خودروی ال ۹۰ نقش دارد ، این درحالی بود که تصاویری از ۲ کودک خردسال نیز در کنار آن مرد جوان دیده می شد. هنوز بررسی های ماموران برای شناسایی مظنونان به سرقت ادامه داشت تا این که شنبه گذشته، ماجرای زورگیری از یک کودک ۹ ساله نیز به ماموران کلانتری مصلی گزارش شد. تحقیقات مقدماتی ماموران تجسس و اظهارات شاکی خردسال بیانگر آن بود که ۲ کودک با استفاده از یک قبضه چاقوی ضامن دار، گوشی تلفن همراه وی را با توسل به زور و تهدید ربوده اند بنابراین ماموران انتظامی بلافاصله عازم محل وقوع سرقت شدند و به بررسی خیابان های اطراف پرداختند تا این که ۲ کودک خردسال توجه ماموران را به خود جلب کردند.زورگیری کودکان

زورگیری توسط دو کودک در مشهد!

مشخصات ۲ کودک مذکور با کودکانی که تصاویر آنان در دوربین مدار بسته سرقت از داخل ال ۹۰ ثبت شده بود، مطابقت داشت به همین دلیل ماموران انتظامی به سوی ۲ کودک مذکور حرکت کردند که در همین هنگام ناگهان آن ها با دیدن ماموران، گوشی تلفن همراهی را به داخل چمن های فضای سبز پرت کردند اما نتوانستند از چنگ ماموران بگریزند. گزارش خراسان حاکی است:۲ کودک ۱۲ و ۸ ساله که به کلانتری مصلی هدایت شده بودند، پرده از ماجرای سرقت اموال داخل ال ۹۰ نیز برداشتند. با توجه به اهمیت موضوع، سردار بهمن امیری مقدم (فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی) و همچنین سرهنگ محمد بوستانی (فرمانده انتظامی مشهد) برای شنیدن اظهارات زورگیر ۱۲ ساله عازم کلانتری شدند.

این کودک ۱۲ ساله ضمن اعتراف به زورگیری از کودک ۹ ساله و سرقت اموال داخل خودرو گفت:پسردایی ام از من خواست برایش گوشی بخرم اما من چون پول نداشتم تصمیم گرفتم یک گوشی برای او سرقت کنم.

بنابراین گزارش، کودک مذکور که ابتدا بیان می کرد چاقوی ضامن دار عقرب نشان را پیدا کرده است وقتی دید حرف هایش مورد قبول نیروهای انتظامی قرار نمی گیرد گفت:دروغ گفتم، چاقو را از خیابان های اطراف پنجراه خریدم، او همچنین درباره گوشی تلفن همراه خودش نیز گفت:گوشی ام را ۲۰۰ هزار تومان خریدم ! اما دقایقی بعد گفت که آن را هم پیدا کرده است!

گزارش خراسان حاکی است رئیس پلیس خراسان رضوی که از وقوع این حادثه توسط یک کودک ۱۲ ساله به شدت متاثر شده بود، دستورات قاطعی را با هماهنگی های قضایی برای دستگیری مرد جوانی که آنان را وادار به ارتکاب جرم کرده بود، صادر کرد. او سپس از نیروهای انتظامی خواست برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی بعدی، به ۲ کودک مذکور مشاوره های تخصصی روان شناسی ارائه دهند و از مددکاران و مشاوران بهزیستی برای کمک به آنان استفاده کنند.

سردار امیری مقدم خطاب به فرماندهان گفت:باید در این گونه موارد با احتیاط کامل و به صورت تخصصی عمل کنید تا شرایط و موقعیت ارتکاب جرم از بین برود و این کودکان تحت پوشش مراکز امدادی قرار گیرند و راهکارهای درست زیستن را در کنار خانواده خود بیاموزند چرا که سهل انگاری و غفلت امروز ما (مسئولان) عواقب خطرناکی در پی خواهد داشت.

زورگیری توسط کودکان در مشهد

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: