زیباترین متن های کتاب (سری ۵۴)

زیباترین متن های کتاب های نویسندگان خارجی و ایران را در این بخش از مجله مراحم به صورت سریالی برای شما اماده کرده ایم.

زیباترین متن های کتاب

امروز به دلیل گسترش اینترنت و شبکه های مجازی و بازی های هوشمند و … آمار مطالعه بسیار کم شده است و همین امر باعث میشود که مردم از نظر ادبیات گفتاری قدرت بالایی نداشته باشند.

متاسفانه پیشرفت تکنولوژی باعث شده که خواندن کتاب توسط مردم کاهش یابد و وقتی که این اتفاق بیافتد سطح فرهنگ و سواد جامعه نیز کاهش میبابد.

خواندن کتاب تاثیر بسیار زیادی بر ادبیات و اندیشه آدم ها دارد ولی متاسفانه این کتاب ها جای خود را به اینترنت و شبکه های مجازی داده اند و باعث شده که مردم از این مورد متضرر شوند.

ما در این بخش از مجله مراحم گزیده ای از بهترین متن ها در میان کتاب ها را جمعه اوری نموده ایم که شاید خواندن انها باعث شود شما به سراغ مطالعه ادامه این متن ها بروید.

زیباترین متن های کتاب

بساط پت و پهنی، پهن کرده بودم. سردی هوا و درد مزمن کلیه‌ام ضرورتی پیش آورد که نتوانستم از همسایه‌ها یا حتی رهگذران بخواهم که چشمشان به بساط باشد؛ رفت و برگشتم به منزل، یک ربعی زمان برد.

همهٔ این پانزده دقیقه را به این فکر می‌کردم که چند نفر دارند با خیال راحت به هم‌دیگر کتاب تعارف می‌کنند و هر کی هر چی می‌خواسته، برداشته و رفته!

خوش‌بختانه وقتی برگشتم همه چیز سر جایش بود!

هیچ‌وقت از این همه بی‌علاقگی مردم به کتاب خوشحال نشده بودم!

ظهور و سقوط یک کتابفروش | حشمت ناصری

زیباترین متن های کتاب

زیباترین متن های کتاب

مجله مراحم

با توجه به پیشرفت علم برای انسان مدرن دیگر توان اعتقاد به خدا وجود نخواهد داشت در نتیجه دین فقط بازیچه ای می شود در دست کودکان٬ افراطی ها٬ بیسوادها و  کسانی که در مرحله پایانی درد و رنج از یک بیماری علاج ناپذیر هستند. اما جامعه ای بی دین از هر گونه دستورالعملی برای اخلاق دور است و به درد و رنج هایی دچار می شود. پس با پیدا کردن منطقی ها و کاربردی های دین و حذف چیزهای مضحک و یاوه ی آن٬ دینی برای خداناباوران بسازیم که گذرنامه ای برای آخرت نباشد بلکه گهواره ای برای پرورش و پرداخت مجموعه ای از احساسات  انسان آگاه عصر مدرن باشد.

دین برای خداناباوران | آلن دوباتن

زیباترین متن های کتاب

زیباترین متن های کتاب

مجله مراحم

 زمانی که دو عصر، دو فرهنگ و دو مذهب با هم تلاقی کنند، زندگی بشر به رنج و جهنم واقعی بدل خواهد شد.

اگر بنا می‌شد آدمی از آدم‌های عصر کلاسیک مجبور می‌شد در قرون وسطی زندگی کند آنچنان با فلاکت خفه می‌شد که انسان وحشی در میان تمدن امروزی!

و حالا اعصار و ادواری وجود دارند که تمامی نسل آدمیزاد در میان دو عصر و دو شیوه‌ی زندگی گرفتار می‌شود.

نتیجه اینکه این نسل تمام قدرت خود را برای فهم خویشتن از دست خواهد داد و چیزی به نام معیار، امنیت و رضایت وجود نخواهد داشت!

گرگ بیایان | هرمان هسه

زیباترین متن های کتاب

زیباترین متن های کتاب

مجله مراحم

«ما همه تنهاییم، نباید گول خورد، زندگی یک زندان است، زندان های گوناگون. ولی بعضی ها به دیوار زندان صورت می کشند و با آن خودشانرا سرگرم می کنند بعضی ها می خواهند فرار بکنند، دستشان را بیهوده زخم می کنند، و بعضی ها هم ماتم می گیرند، همیشه باید خودمان را گول بزنیم، ولی وقتی می آید که آدم از گول زدن خودش هم خسته می شود.. . به نظرم امروز زبان در اختیارم نیست، چون سالهاست که به جز با خودم با کسی حرف نزده ام و حالا حرارت تازه ای در خودم حس می کنم.»

سه قطره خون | صادق هدایت 

زیباترین متن های کتاب

زیباترین متن های کتاب

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: