علت تعطیل شدن سایت کلوب چیست؟

علت تعطیل شدن سایت کلوب چیست؟

علت تعطیل شدن سایت کلوب

علت تعطیل شدن سایت کلوب چیست؟

علت تعطیل شدن سایت کلوب

یادش بخیر شما یادتان نمی آید سالها پیش یاهو مسنجر تنها راه چت کردن و ارتباط برقرار کردن بود چت روم های یاهو مکانی برای گپ زدن های پسران و دختران بود و همه میگفتند جای خیلی بدی است چون در انجا دخترها و پسرها با هم دوست میشوند!

آن زمان هر کسی که در یاهو “آی دی” داشت خیلی با کلاس بود و کلی پز میداد و از آن مهمتر سایت “کلوب” بود که آن زمان برایش واژه شبکه های اجتماعی مطرح نبود و اسمش را گذاشته بودند سایت دوستیابی! عضو شدن در آن خیلی با کلاس بود چرا که باید از طرف کسی که در آن عضو بود لینک دعوت نامه فرستاده میشد.

علت تعطیل شدن سایت کلوب

کلوب برای خود برو بیایی داشت در انتخابات سال ۸۴ بازار کار کلوب حسابی داغ شده بود خیلی ها در آن عضو شده بودند حتی تعدادی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری! و همین امر باعث شده بود که این سایت حسابی معروف شود.

کاربران زیادی در این سایت عضو شدند و پست میگذاشتند و گپ میزدند! کلوب در کنار یاهو مسنجر خودش را خوب جا انداخته بود خیلی ها قرار مدارهای گپ زدنشان را در کلوپ میگذاشتند و این سایت تا سال ۸۷ حرف اول را در ایران میزد و جزو پربازدیدترین سایت های ایرانی بود.

اما سال ۸۸ و انتخاباتش آمد سالی که بدترین سال برای سایتهای ایرانی بود چرا که دو شبکه اجتماعی گردن کلفت به نام “فیسبوک” و “تویتر” سر و کله شان پیدا شده بود و هر روز یک قابلیت کاربردی را برای کاربران ارائه میکرد.

اما با این وجود سایت کلوب هنوز حرف اول را در ایران میزد در هلهله انتخابات و ماجراهای سال ۸۸ “تویتر” و “فیسبوک” فیلتر شدند و مردم به کلوب هجوم اوردند اما کلوب یک نقص بسیار مهم داشت و آن نقص این بود هر کسی بدون اینکه نام و نشانی داشته باشد میتوانست هر چیزی که دلش خواست را بنویسد.

شعارها و متن های سیاسی که توسط مدیران این سایت قابل کنترل نبود باعث شد که این سایت هم فیلتر شود و در یک مدت طولانی در فیلتر بماند.

البته سایت کلوب رفع فیلتر شد اما…. دیگر کاربران همیشه در صحنه ایرانی آن را رها کرده بودند و با ظهور اپلیکشن های ویچت و وایبر و … به سراغ این شبکه های موبایلی رفته بودند و ادامه داستان را هم که دیگر همه تان میدانید.

آن زمان برخی از آقایان مسئول وقتشان را بر روی فیلتر کردن سایتهای ایرانی گذاشته بودند.

حالا سایتهای ایرانی یکی یکی در حال تعطیل شدن هستند و صفحات مستهجن اینستاگرام و تلگرام روز به روز در حال افزایش است

برخی از آقایان مسئول که از هر سایتی که خوش شان نمی امد فیلتر میکردند فکر اینجای کار را نکرده بودند که مدیران وب های ایرانی از ترس و لرز فیلتر شدن هر روز کیفیت شان پایین بیاید و کاربرانشان را از دست بدهند و یکی یکی تعطیل بشوند و جا را برای صفحات اینستاگرام “مینا جوجوها” و “عشقم همه هزینه ها برای تو” باز کنند.

درد و دل مدیر کلوب را اینجا کلیک کنید و بخوانید.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: