سلام بمبئی در اولین اکرانش رکورد ایران را شکست

«سلام بمبئی» در نخستین روز ۶۰۰ میلیونی شد

نخستین آمار فروش «سلام بمبئی» در حالی پنجشنبه شب اعلام شد که هنوز برخی سانس‌های نمایش فیلم آغاز نشده بود؛‌ حاصل این خبررسانی زودهنگام، تناقض‌ها در آمار فروش شد.

 

سلام بمبئی

 

نخستین فیلمی که امسال توانست رقم فروش در اولین روز اکران را جابه‌جا کند «لانتوری» به کارگردانی رضا درمیشیان بود. این فیلم در اولین روز نمایش ۱۴۵ میلیون تومان فروخت و به این ترتیب رکوردی را به نام خود ثبت کرد، اما خیلی طول نکشید که «فروشنده» از راه رسید.
 

«سلام بمبئی» رکورد «فروشنده» را شکست

فروشی که «فروشنده»، ساخته اصغر فرهادی در نخستین پایان هفته به آن دست یافت، به عنوان رقمی رکوردشکن ثبت شد. این فیلم در نخستین آخر هفته هم موفق شد به فروش ۶۰۰ میلیونی برسد که تا قبل از پایان تابستان ۱۳۹۵ رقمی رکوردشکن محسوب می‌شد. همین‌طور فروش روز نخست اکران فیلم ۲۵۰ میلیون تومان بود که عملا ۱۱۰ میلیون تومان بیش از رکورد قبلی بود.

با اکران «سلام بمبئی» به کارگردانی قربان محمدپور، علی سرتیپی پخش‌کننده فیلم اعلام کرد، فیلم فقط در یک روز موفق شده است به فروش ۵۰۰ میلیونی برسد. این اتفاقی بی‌سابقه در سینمای ایران محسوب می‌شود و شاید همین بود که توجه‌ها را به فروش «سلام بمبئی» جلب کرد.

پنجشنبه شب سرتیپی اعلام کرد فروش فیلم به ۵۰۰ میلیون تومان رسیده است.

سایت سینما تیکت تا ساعت ۱۶٫۳۰ دقیقه روز جمعه دوازدهم آذرماه رقم فروش ۳۶۰ میلیونی را تغییر نداد.

از سوی دیگر این نکته در مورد آمار فروش سایت سینماتیکت وجود دارد که به دلیل لحاظ نکردن فروش برخی از سالن‌های سینما، عملا برای رسیدن به فروش واقعی فیلم‌ها باید به آمار این سایت، ۱۰ درصد فروش اعلام شده را افزود. با این حساب هم فروش فیلم محمدپور به ۴۰۰ میلیون تومان می‌رسد.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: