سنت شکنی دختر افغانی + تصاویر

سنت شکنی دختر افغانی

سنت شکنی دختر افغانی یک دختر افغانی به شایسته واعظ، که ۲۹ ساله آمریکایی افغان‌تبار با پرواز دور دنیا سفر کرده و با هواپیمای شخصی خود به تنهایی به دور جهان سفر می‌کند.

این دختر بعد از عبور از چند کشور در نهایت به زادگاهش کابل پایتخت افغانستان رسیده، سفرش را در ماه مه سال جاری آغاز کرده است.

سنت شکنی دختر افغانی,دختر افغانی خوشگل

 عکس شایسته واعظ

او لباس سرمه‌ای رنگ خلبانی به تن دارد و چادر/روسری به رنگ پرچم ملی افغانستان به سر. در میدان هوایی (فرودگاه) کابل با استقبال گرم مردم و رسانه‌ها روبه‌رو شد.

هیجان داشت و لبخند می‌زد. او هیچ احساس بیگانگی با آنهایی که دورش را گرفته بودند، نمی‌کند. با آن که این نخستین دیدارش از سرزمین پدری‌اش است.

سنت شکنی دختر افغانی,دختر افغانی خوشگل

می‌گوید به زنان افغانی الهام می‌دهد که برای رسیدن به آرزوهای خود سخت‌کوش باشند.

او در سفر به افغانستان که نوزدهمین سفرش است، با هواپیمای تک‌موتوره اجاره‌ای‌اش نیامده، بلکه با هواپیمای یک شرکت هوایی دیگر آمده زیرا کوهستانی بودن افغانستان برای پرواز با هواپیمای او مناسب نیست.

هواپیمای تک موتوره دختر افغانی

شایسته در ساعات اولیه رسیدنش به کابل به قصر سپیدار و ارگ ریاست‌جمهوری رفت و با عبدالله عبدالله رئیس اجرایی و محمد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان دیدار کرد.

سنت شکنی دختر افغانی,دختر افغانی خوشگل

هر دو رهبر از شجاعت این دختر افغان تقدیر کردند و آرزو کردند که زنان دیگر افغان نیز مثل او باشند.

شایسته در آمریکا درس خوانده و مدرک کارشناسی ارشد اولش را در رشته هوانوردی از یکی از دانشگاه‌های هوانوردی آمریکا به دست آورده است و در حال حاضر مشغول خواندن ارشد دومش در بخش اداره و مدیریت هوانوردی از همان دانشگاه آمریکا است.

 

سفر دور جهان او از فلوریدای آمریکا آغاز شده و او تاکنون به هجده کشور در پنج قاره سفر کرده است. کشورهای آمریکا، کانادا، پرتغال، اسپانیا، بریتانیا، یونان، مصر، بحرین و امارات متحده عربی از جمله این کشورهاست.

شایسته با مادر و پنج خواهرش در آمریکا زندگی می‌کند ولی می‌گوید در سفر به دور دنیا از زنان افغان نمایندگی می‌کند و به جهان نشان می‌دهد که زنان افغان نیز می‌توانند و موفق می‌شوند.

همچنین ببینید: اولین زن خلبان افغانی + تصاویر

پدر او فهیم ارغندیوال در حال حاضر در دفتر رئیس اجرایی کار می‌کند و عموی او عبدالهادی ارغندیوال وزیر پیشین اقتصاد افغانستان بود.

پرواز شایسته واعظ به دور دنیا

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: