دستگیری سنگسار کننده رخشانه دختر افغانی + تصاویر

دستگیری سنگسار کننده رخشانه دخترافغانی

سنگسار کننده رخشانه دستگیر شد

دستگیری سنگسار کننده مجله مراحم : استاندار غور افغانستان اعلام کرد: مولوی«سعدیار» از فرماندهان طالبان و عامل سنگسار رخشانه دختر جوان افغان در آبان ماه سال گذشته که در محافل داخلی و بین المللی نیز بازتاب و واکنش های گسترده داشت ،‌ خود را به پلیس تسلیم کرد.

«محمد ناصر خاضع» روز دوشنبه به رسانه های محلی افغانستان گفت: سعدیار روز گذشته در حالی که بیمار بود خود را تسلیم کرد و سپس توسط پلیس به بیمارستان انتقال داده شد.

فرد سنگسار کننده دخترافغانی دستگیر شد

دستگیری سنگسار کننده رخشانه,سنگسار کننده رخشانه

دستگیری سنگسار کننده رخشانه,سنگسار کننده رخشانه

خاضع افزود: وی تحت نظارت شدید پلیس در بیمارستان بسر می برد و پس از بهبود، به نهاد های قضایی تحویل خواهد شد.

در عین حال رسانه های افغانستان به نقل از فرمانده پلیس این استان گزارش داده اند که تلاش های برخی از افراد برای رهایی وی از چنگ نیروهای پلیس آغاز شده است.

رخشانه در سوم آبان ماه سال ۱۳۹۴ توسط مردان عمامه ‌دار در روستای «غلمین» استان غور که دور گودالی حلقه زده بودند و به تعبیر خودشان مجریان «احکام دینی»، دختر ۱۹ ساله را تا گردن زنده مدفون کرده و در حالی که وی بصورت مکرر و عاجزانه مسلمان بودن خود را تکرار و زنده ماندن خود را خواستار بود، زیر بارش سنگ ‌ها جان داد.

بر اساس گزارش های منابع خبری افغانستان ، رخشانه، در ظاهر در تلاش برای ازدواج از منزل گریخته بود که در یک دادگاه صحرایی به اتهامات «زنا» و «فرار از منزل» سنگسار شد و پسر ۲۳ ساله همراهش به صد تازیانه محکوم شد.

بدنبال وقوع این حادثه «محمد اشرف غنی» رئیس جمهوری افغانستان آنرا یک جنایت خواند و هیأتی را متشکل از نمایندگان وزارت کشور، دادستانی کل، امنیت ملی و کمیسیون حقوق بشر برای بررسی این رویداد تلخ به غور اعزام کرد.

رئیس جمهوری افغانستان سنگسار رخشانه را عمل غیر اسلامی و انسانی خواند و آنرا خلاف قانون اساسی و اسلامی کشور اعلام کرد.

ایرنا

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: