سنگ قبرمزار منسوب به حضرت عیسی(ع) برداشته شد !

 سنگ قبرمزار منسوب به حضرت عیسی(ع) برداشته شد !

 
کارشناسان برای اولین بار در پنج قرن اخیر، سنگ قبر خارجی مزار منسوب به حضرت عیسی(ع) در کلیسای قیامت واقع در بیت‌المقدس را برداشتند.
 

 سنگ قبر مزار منسوب به حضرت عیسی(ع) در کلیسای قیامت برداشته شد !

 
برداشتن سنگ از روی مزار منسوب به حضرت عیسی(ع) نبش قبر حضرت عیسی(ع) در کلیسای قیامت بیت‌المقدس!

 
 

پایگاه خبری شبکه العالم، مرکز نشنال جئوگرافیک اعلام کرد: بر روی مزار، سنگ مرمری ضخیمی قرار داشت که برای اولین بار از سال ۱۵۵۵ میلادی تاکنون، این لایه از روی آن برداشته می‌شود.

فردریک هیبرت کارشناس باستانشناسی در این باره گفت: ما لایه مرمری روی قبر را برداشتیم و از میزان مواد موجود زیر آن لایه تعجب کردیم. تحلیل‌ها و آزمایشات به مدت طولانی ادامه خواهد داشت. اما سرانجام ما خواهیم توانست لایه اصلی سنگ‌هایی را که پیکر مسیح [علیه السلام] بر روی آن گذاشته شده است، مشاهده کنیم.

شماری از کارشناسان تحت مدیریت آنتونتو موروپولو کارشناس مصالح ساختمانی و حفاظت آثار باستانی از دانشگاه فنی آتن، توانستند از آسیب دیدن توده زیرین مزار جلوگیری کنند. گفته می‌شود پیکر حضرت عیسی(ع) در این توده سخت قرار دارد.

موروپولو در این باره گفت: ما در مرحله دشواری از بازسازی قرار داریم و با استفاده از تکنولوژی‌هایی که برای ثبت عملیات بازسازی این مرقد بی‌نظیر، نتایج به دست آمده را برای جهانیان به نمایش خواهیم گذاشت تا بتوانند آن را به طور کامل و گویی در داخل مزار هستند مشاهده کنند.

انتظار می‌رود روند بازسازی مرقد منسوب به حضرت عیسی(ع) در بیت المقدس در بهار سال آینده میلادی پایان یابد. هزینه این عملیات به بیش از چهار میلیون دلار می رسد.

یادآور می‌شود کلیسای قیامت مکان مقدس شش فرقه مسیحیت است و بازسازی آن نیازمند موافقت همه این فرقه‌هاست.

مسیحیان معتقدند رومیان تحت تاثیر تحریکات روحانیون وقت یهود به دست پس از یافتن حضرت عیسی (ع) وی را اعدام کردند.

این درحالی است که پروردگار در آیه ۱۵۷ سوره نساء بر پندار قوم یهود و عقیده بعضی از فِرق مسیحیت درباره مرگ حضرت عیسی خط بطلان می‏‌کشد و در این آیه فرموده است: «گفتند: ما مسیح، پیامبر خدا، را کشتیم. آن‌ها او را نکشتند و دار نزدند؛ بلکه امر بر آنها مشتبه شد [دچار اشتباه شدند]. آنان که درباره انتقال حضرت مسیح به عالم بالا اختلاف و گفت و گو می‏کنند در شک و تردیدند. یقیناً عیسی کشته نشده است؛ بلکه خداوند او را نزد خود برد که او قادر و داناست».

برخی از مسیحیان ناستیک قرون دوم و سوم میلادی، همچون پیروان باسیلید نیز، معتقد بودند که چهره حضرت عیسی با شمعون قیروانی (حمل کننده صلیب) جابجا شد و شمعون قیروانی به جای عیسی(ع) به صلیب کشیده شد.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: