سه برابر کردن یارانه ها (وعده رئیسی)

سه برابر کردن یارانه ها وعده ابراهیم رئیسی برای ریست جمهوری است. رئیسی اعلام کرد در صورت رئیس جمهور شدن یارانه ها را ۳ برابر خواهم کرد.

وعده های انتخاباتی ابراهیم رئیسی با سه برابر کردن یارانه ها آیا میتواند نظر و اعتماد مردم را به خود جلب کند؟ و آیا این کار بر روی قیمت اجناس تاثیری نخواهد داشت؟

سه برابر کردن یارانه ها (وعده رئیسی),رئیسی

سه برابر کردن یارانه ها

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید ابراهیم رئیسی کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در تشریح بخشی از برنامه انتخاباتی خود اظهار داشت: برنامه ما آن است که یارانه سه دهک اول جامعه را تا سه برابر افزایش دهیم؛ چراکه این قشر جز با حداقل‌ها امکان زندگی کردن ندارند.

وی بابیان اینکه برنامه دوم ما در ارتباط با بیکاری است، گفت: احساس ما آن است که مسئله و بحران بیکاری قابل‌حل شدن است و این بحران را می‌توان با ایجاد یک و نیم شغل در سال، حل کرد.

رئیسی افزود: بحران بیکاری درکل با ۶ میلیون شغل می‌تواند به زیر ۹ درصد که در برنامه ششم توسعه نیز آمده است، حل و عملیاتی شود.

لاریجانی: مردم صدقه نمی خواهند

در پی وعده های انتخاباتی نامزد های ریاست جمهوری مبنی بر پرداخت وجه نقدی به مردم، علی لاریجانی (رئیس مجلس شورای اسلامی) واکنش نشان داد و گفت:

زمانی که نفت بیش از ۱۰۰ دلار بود، پول‌هایی بین مردم توزیع شد که امروز که نفت ارزش گذشته خود را ندارد اثرات آن اقدامات در اقتصاد پدیدار شده و باید توجه کرد مردم به صدقه نیاز ندارند، بلکه فضا برای توسعه اشتغال و کارآفرینی باید ایجاد شود.

لاریجانی تصریح کرد: طبق آمار روزانه مصرف بسیار بالای نفت را در کشور داریم یعنی یا نفت را می‌فروشیم و پول آن را می‌خوریم و یا آن را به طور مستقیم مصرف می‌کنیم که این به هیچ وجه دردی از کشور دوا نمی‌کند. فروش نفت و هزینه کردن آن به نفع هیچ‌کس در کشور نیست بلکه باید بتوانیم منابع‌مان را به ثروت و تولید تبدیل کنیم.

وی با اشاره به طرح برخی از شعارها در ایام انتخابات گفت: عده‌ای شعار می‌دهند که ما فلان مقدار پول به مردم می‌دهیم و باید این سوال را مطرح کرد که آیا با این پول دادن کار و ثروت در کشور ایجاد می‌شود؟ آیا در گذشته این اقدام توانسته در تولید و اشتغال موثر باشد؟ در مقابل این سیاست صداقت و راستی یک سیاستمدار مطرح است که باید به مردم مشکلات را بگوید و به دنبال راهکار باشد وگرنه مردم صدقه نمی‌خواهند بلکه مردم و جوانان به دنبال فرصت کارآفرینی و تولید هستند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: کرامت مردم بالاتر از پول دستی گرفتن است و باید راه تولید و اشتغال براساس تاکیدات رهبری پیش گرفته شود و شرایط کشور به نحوی تغییر پیدا کند که بتوان یک برنامه‌ریزی مطلوبی برای آینده داشت.

سه برابر کردن یارانه ها

 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: