شلاق برای زن عربستانی به جرم رانندگی + عکس

زن عربستانی به جرم رانندگی به شلاق در ملأعام محکوم شد ، حکم شلاق برای زن عربستانی به خاطر رانندگی ، مجازات رانندگی برای زنان در عربستان

مجازات زن عربستانی به جرم رانندگی

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز با انتشار گزارشی به شرح زندگی «منال الشریف»، فعال سعودی، پرداخت که به جرم رانندگی در خیابان‌های عربستان به زندان افتاد، فرزند و شغلش را از دست داد و در نهایت وادار به ترک زادگاهش شد؛ زیرا در این کشور زنان حق رانندگی ندارند.

شلاق برای زن عربستانی به جرم رانندگی

مجازات زنان به جرم رانندگی در عربستان

منال الشریف که تاکنون دوبار ازدواج کرده است، از همسر نخست خود یک فرزند پسر دارد. وی سال ۲۰۱۱ میلادی، در حال رانندگی در خیابان‌های عربستان دستگیر شد. این در حالی است که هنگام رانندگی برادر وی در کنارش نشسته بود. منال الشریف که در آن زمان یک زن مطلقه شاغل بود، ۹ روز را در بازداشت به سر می‌برد و شغلش را نیز از دست می‌دهد.

الشریف می‌گوید شیوخ عربستان حکم شلاق در ملأعام را برای وی صادر کرده بودند. از سوی دیگر، بسیاری وی را به قتل و تجاوز تهدید می‌کردند. عرصه چنان بر این زن عربستانی تنگ می‌شود که وی در نهایت از کشور فرار می‌کند.

این زن فعال عربستانی می‌گوید در زمان فرار از کشور فرزند نخستش ۶.۵ ساله بود و دو فرزندش هرگز همدیگر را ندیده‌اند و تنها از وجود یکدیگر مطلع هستند.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: