شلوار نخست وزیر انگلیس باز هم جنجال شد +تصاویر

شلوار نخست وزیر انگلیس باز هم جنجال شد +تصاویر

حاشیه‌های پوشیدن شلوار چرم ۹۹۵ پوندی از سوی ترزا می، هنوز تمام نشده است.

جنجال شلوار ترزا می

ترزا مِی“، نخست وزیر انگلیس، با پوشیدن شلواری از جنس چرم به ارزش ۹۹۵ پوند در نشست اخیر شورای همکاری خلیج فارس برای خود دردسر بزرگی درست کرد. اکنون خبر رسیده است شلوار چرم او در کارخانه‌ای واقع در کشور ترکیه تولید شده است که کارگران آن ساعتی کمتر از ۱.۴۹ پوند دستمزد دریافت می‌کنند.

ترزا مِی به همراه شلوار چرم جنجالی‌اش

به گزارش وبسایت روزنامه میرِور؛  “نیکی مورگان”، وزیر سابق آموزش انگلیس، در اعتراض به لباس گرانقیمت ترزا می اظهار داشت: اگر من ۹۹۵ پوند پول بابت لباسم پرداخت می‌کردم، دیگر نمی‌توانستم در چشم کارمندان خودم نگاه کنم.

جنجال شلوار ترزا می به شرکت ترکیه‌ای هم رسید! +تصاویر

این در حالیست که کمی بعد از این اظهار نظر مشخص شد خود او نیز کیف چرمی از برند سرشناس “مالبری” خریداری کرده است که ۹۵۰ پوند قیمت دارد!

 جنجال شلوار ترزا می

کیف ۹۵۰ پوندی نیکی مورگان

هر دو این محصولات چرم تولید کشور ترکیه هستند، جاییکه کارگران پوشاک روزانه بیش از ۱۰ ساعت کار می‌کنند و دستمزدی کمتر از میانگین خط فقر دارند. با احتساب قیمت شلوار ترزا می و کیف چرم نیکی مورگان و همچنین دستمزدی که بابت هر ساعت کار به کارگران این کارخانه پرداخت می‌شود، این کارگران برای خرید این دو محصول چرم که خودشان تولید می‌کنند باید کل حقوق سه ماه خود را بپردازند.

خبرنگار سایت میرور در ترکیه عکسی از کارخانه تولید چرم “پاشا” ارسال و در گزارش خود به این نکته اشاره کرده است که ۹۰ هزار کارگر در ترکیه مشغول به کار هستند که از این تعداد فقط ۲۵۰۰ نفر تحت پوشش اتحادیه‌های کارگری قرار دارند.

 جنجال شلوار ترزا می

کارخانه تولید چرم “پاشا”

ترکیه تاکنون شاهد برپایی چندین تظاهرات و اعتصاب گسترده از سوی کارگران بوده است که نسبت به پایین بودن دستمزدهایشان و فقدان امنیت شغلی اعتراض داشتند.

 
جنجال شلوار ترزا می

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: