بیوگرافی شیرین بینا و همسرش + تصاویر

شیرین بینا Shirin Bina و بیوگرافی شیرین بینا و همسرش ، عکس های شیرین بینا و خانواده اش

بیوگرافی شیرین بینا

این بازیگر قدیمی کشورمان ۵۲ ساله کشورمان متاهل و دارای یک دختر به نام پریناز میباشد که به تازگی ازدواج کرده است.

شیرین بینا (زاده ۲۹ مرداد ۱۳۴۳ – مرند) با نام اصلی شیرین صدق‌گویا بازیگر زن تاتر، سینما و تلویزیون ایرانی است.

شیرین بینا (زاده ۱۳۴۳، مرند)، بازیگر زن ایرانی است که از سال ۱۳۷۲ با بازی در فیلم «تیک تاک» فعالیت سینمایی خود را آغاز کرد.

عکس های شیرین بینا

شیرین بینا و همسرش

نام اصلی شیرین بینا

نام اصلی وی شیرین صدق گویا می‌باشد و بینا نام خانوادگی همسر اوست که وی این نام را به عنوان نام هنری خود انتخاب نموده است . به علت آنکه خواهر وی نیز بازیگر است و از اسم صدق‌گویا (نگین صدق‌گویا) استفاده می‌کند، وی از نام فامیل “بینا” استفاده می‌کند.

وی دارای مدرک لیسانس علوم تربیتی از دانشگاه آزاد است. او برای بازی در فیلم تیک تاک، نامزد دریافت جایزهٔ بهترین بازیگر نقش دوم زن در دوازدهمین دورهٔ جشنواره فیلم فجر شد.

فارغ التحصیل کارشناسی رشته علوم تربیتی از دنشگاه آزاد است، کتاب خواندن رو خیلی دوست دارد، خواهر نیز از بازیگران معروف است، ازدواج کرده ولی زیاد اهل آشپزی و خانه داری نیست

ازدواج شیرین بینا

شیرین بینا ازدواج کرده و صاحب یک دختر بنام پریناز بینا که بتازگی ازدواج کرده است

عکس شیرین بینا و دخترش

شیرین بینا و دخترش,دختر شیرین بینا

عکس همسر و دختر شیرین بینا

شیرین بینا و همسرش

علاقه به تئاتر

برای من الان فعالیت های تئاتری دلپذیرتر است و بهتر می توانم با آن ارتباط برقرار کنم. همین طور با همکاران و مخاطبان، چرا که فضای گرم تر و بهتری دارد و خالصانه تر است. در مرحله بعدی سینما و تلویزیون قرار دارند

آشپزی

خوردن غذا را خیلی دوست دارم بخصوص خورشت فسنجان را خیلی دوست دارم

اما برعکس خیلی خانم ها که آشپزی را دوست دارند من خیلی حوصله نمی کنم که زمان برای آشپزی بگذارم مگر اینکه مهمان داشته باشم که آن موقع با عشق و علاقه غذا می پزم

علاقه به سفر

سفر رفتن را خیلی دوست دارم و فکر می کنم بزرگ ترین چیزی که می تواند مرا خوشحال کند و دوست دارم اوقاتم را با آن پر کنم، سفر است
ورزش

ورزشی را که خیلی دوست دارم

از بچگی هم همیشه ورزش کردم و به آن علاقه مندم. خیلی تخصصی ورزش انجام نمی دهم اما در تیم والیبال هنرمندان بوده ام و از بچگی در مدرسه والیبال، بسکتبال و پینگ پنگ بازی می کردم

کتاب خواندن

سعی می کنم روزی حداقل ۱۰ صفحه کتاب بخوانم

آدم باید همیشه برای کتاب خواندن وقت بگذارد. من تلاش می کنم این وقت را داشته باشم و قبل از خوابیدن همیشه چند صفحه ای کتاب می خوانم و بعد می خوابم

موسیقی

از موسیقی هایی در سبک آقای مانی راهنما و آقای حامی لذت می برم. البته در موسیقی سنتی هم کارهای آقای همایون شجریان و قربانی را دوست دارم

شیرین بینا و همسرش

آلبوم عکس شیرین بینا

شیرین بینا و همسرش

فیلم‌ های شیرین بینا

پنج ستاره (مهشید افشارزاده ۱۳۹۲)
سگ‌های پوشالی (رضا توکلی ۱۳۹۲)
تو و من (محمد بانکی ۱۳۹۱)
حریم (۱۳۸۷)
دایناسور (پرویز شیخ طادی ۱۳۸۶)
ماه شب چهارده (۱۳۸۵)
محاکمه (ایرج قادری ۱۳۸۵)
جای او دیگر خالی نیست (۱۳۸۴)
سرخی سیب کال (محمدعلی طالبی ۱۳۸۴)
تب (رضا کریمی ۱۳۸۲)
روزگار سپری شده (۱۳۸۲)
فرش باد (کمال تبریزی ۱۳۸۱)
سهراب (سعید سهیلی ۱۳۷۸)
کیسه برنج (۱۳۷۵)
بوی پیراهن یوسف (۱۳۷۴)
تیک تاک (۱۳۷۱)

فیلم کوتاه

دفاع مقدس؛ (عبدالله باکیده ۱۳۷۸)
تکه‌ای از آسمان؛ (امیر فیضی ۱۳۷۹)
گلی برای نرگس؛ (عبدالرضا فیروزان ۱۳۸۳)
جنس دوم؛ لاله مستوفی (۱۳۸۲)
مجموعه تلویزیونی

تصویر یک رویا (۱۳۷۷-۱۳۷۵)
روزهای زندگی (۱۳۷۸-۱۳۷۷)
مریم مقدس (شهریار بحرانی ۱۳۷۹)
تب (۱۳۸۱)
مسافری از هند (۱۳۸۲)
کمکم کن (رمضان ۱۳۸۳)
رویای خیس ۱۳۸۴)

تله‌ فیلم‌ها

خشم و قضاوت؛ (مهرداد خوشبخت ۱۳۸۰)
برگه‌های سفید؛ (شفیع آقامحمدیان ۱۳۸۲)
جای توخالی؛ (محسن قصابیان ۱۳۸۲)
جای او دیگر خالی نیست؛ (مهرداد خوشبخت ۱۳۸۴)
عروس زندان؛ (پرند زاهدی ۱۳۸۶)
در انتهای نیزار؛ (مصطفی صفاری ۱۳۸۶)
پازل؛ (علی غفاری ۱۳۸۶)
قصیده شب بارانى؛ (علیرضا سبزوارى ۱٣٨٧)

تئاتر

بر پرده افلاک؛ (حسن سرچاهی ۱۳۸۴)
امپراطور و آنجلو؛ (امیر دژاکام ۱۳۸۶)

مصاحبه با شیرین بینا

شروع بازیگری تان در چه سالی و با کدام فیلم بوده است؟

شیرین بینا : از سال ۱۳۷۲ با بازی در فیلم سینمایی تیک تاک فعالیت بازیگری خودم را آغاز کردم.

بین  کارهایی که در تمام این سال ها در آنها ایفای نقش کرده اید، کدام ها را نقطه عطف کارنامه بازیگری تان می  دانید؟

سریال گوهر کمال را خیلی دوست داشتم که در سال ۷۸-۷۹ پخش شد و مخاطبان فراوانی پیدا کرد و بعد از آن مسافری از هند. این کارها جزو کارهایی بود که مخاطبان زیادی داشت و مردم هم دوست شان داشتند و من هم دوست شان دارم.

با توجه به اینکه تجربه حضور در سینما، تئاتر و تلویزیون را داشتید، از میان این سه ترجیح تان کدام است؟

شیرین بینا : در حال حاضر مشغول انجام فعالیت های نمایشی هستم و خیلی هم دوست دارم چون برای من الان فعالیت های تئاتری دلپذیرتر است و بهتر می توانم با آن ارتباط برقرار کنم. همین طور با همکاران و مخاطبان، چرا که فضای گرم تر و بهتری دارد و خالصانه تر است. در مرحله بعدی سینما و تلویزیون قرار دارند.

در حال حاضر مشغول انجام کار جدید هستید؟

شیرین بینا : دو اجرای تئاتر دارم که از ۲۶ فروردین هر دو شروع می شود و محل نمایش هر دو هم مجموعه نمایشی ایرانشهر است؛ «بینوایان» به کارگردانی آقای سروش طاهری و نمایش «بیوه های غمگین سالار جنگ» به کارگردانی آقای شهاب الدین حسین پور.

میانه تان با سفر چگونه است؟

شیرین بینا : سفر رفتن را خیلی دوست دارم و فکر می کنم بزرگ ترین چیزی که می تواند مرا خوشحال کند و دوست دارم اوقاتم را با آن پر کنم، سفر است. دوست داشتم مانند توریست ها با یک کوله راحت سفر کنم، همه دنیا را بگردم و با همه آدم ها و موقعیت های جغرافیایی و محیطی آشنا شوم اما مشغله زندگی روزمره نمی گذارد.

آخرین سفرهایی که رفتید به کجاها بوده؟

آخرین سفر داخلی که رفتم به شمال بوده و قبل از آن هم به استان آذربایجان رفته بودم. آخرین سفر خارجی ای هم که رفته ام پارسال به ترکیه بوده است. شیرین بینا

اگر همین لحظه چمدان تان حاضر باشد و امکانات فراهم باشد، دوست دارید به کجا سفر کنید؟

شیرین بینا : دوست دارم به شیراز سفر کنم.

اگر بخواهید چند مکان خارجی و داخلی را به مخاطبان ما برای سفر پیشنهاد دهید کجاها خواهدبود؟

شیرین بینا : برای سفرهای داخلی کیش را خیلی دوست دارم و فکر می کنم این فصل بهترین فصل سفر به کیش است؛ جزیره ای مرجانی که فضا و محیطش بسیار آرام بخش است، همچنین سفر به تبریز و مشهد را هم پیشنهاد می کنم.

برای سفرهای خارجی هم کشور یونان را خیلی دوست دارم. همچنین ترکیه و شهرهای استانبول و آنکارا، به خصوص آنکارا که خیلی شهر آرام بخشی است و آدم آنجا احساس خیلی خوبی پیدا می کند.استانبول هم شهری توریستی است و هیاهو و انرژی خاص خودش را دارد. همچنین دوست دارم به آمریکا سفر کنم و آنجا را هم ببینم.

سلیقه غذایی تان در سفر چگونه است و غذای کدام یک از مناطق ایران را بیشتر دوست دارید؟

شیرین بینا : در سفر خیلی علاقه ندارم غذاهای تکراری بخورم و دوست دارم به هر جا که سفر می کنم حتما غذاهای آنجا را امتحان کنم به خصوص همیشه جویای غذاهایی هستم که مخصوص آن منطقه است تا بچشم و امتحان کنم. چون پدر من کرمانشاهی بوده اند غذاهای کرمانشاهی را خیلی دوست دارم. غذاهای خیلی خوشمزه ای مثل خورشت خلال دارند، همچنین غذاهای آذربایجانی را هم خیلی دوست دارم به خصوص که گوشت های شان فوق العاده خوش طعم و لذیذ است، غذاهای مشهد هم خیلی خوب است و به لحاظ مزه خوبی که گوشت های شان دارد غذاهای خوشمزه ای هم دارند.

میانه تان با آشپزی چطور است؟

شیرین بینا : خوردن غذا را خیلی دوست دارم اما برعکس خیلی خانم ها که آشپزی را دوست دارند من خیلی حوصله نمی کنم که زمان برای آشپزی بگذارم مگر اینکه مهمان داشته باشم که آن موقع با عشق و علاقه غذا می پزم. چیزی که مرا عذاب می دهد این است که هر روز از خواب بلند شوم و بگویم امروز چه چیزی بپزم، این یکی از معضلات من است، اما خب یکی از وظایف خانه داری است و باید انجام شود. شیرین بینا

غذای مورد علاقه تان چیست؟

شیرین بینا : خورشت فسنجان را خیلی دوست دارم.

اهل رستوران گردی هم هستید؟

شیرین بینا : حقیقتش نه خیلی چون این کارها پا و همراه می خواهد، یعنی یک نفر باید باشد که بتوانی با او هماهنگ کنی تا به جاهای مختلف بروید. رستوران گردی و کافه گردی هم بیشتر مخصوص آدم های مجرد و آزادتر است.

رستوران مورد علاقه تان کجاست؟

شیرین بینا : من چون به غذاهای کبابی علاقه مندم رستوران نایب را دوست دارم.

میانه تان با ورزش کردن چطور است؟

شیرین بینا : ورزش را خیلی دوست دارم و از بچگی هم همیشه ورزش کردم و به آن علاقه مندم. خیلی تخصصی ورزش انجام نمی دهم اما در تیم والیبال هنرمندان بوده ام و از بچگی در مدرسه والیبال، بسکتبال و پینگ پنگ بازی می کردم، همچنین تا پارسال که زیاد مشغله نداشتم همراه با خانم آدینه کوهنوردی می کردیم و هفته ای یک بار به کوه می رفتیم. در باشگاه های ورزشی هم به صورت مرتب ورزش می کنم.

در این کوهنوردی معمولا کدام مکان را انتخاب می کنید؟

شیرین بینا : درکه را انتخاب می کنم چون فضای بسیار قشنگی دارد و محیط طبیعی  آن بسیار زیباست و کوه و رودخانه و درخت را با هم دارد و در آن همه گونه مسیر است؛ مسطح، سربالایی، سرپایینی و… شیرین بینا

چقدر اهل سینما و تئاتر رفتن هستید؟

شیرین بینا : سینما که معمولا فیلم های خوبش را در جشنواره ها می بینم اما تئاترها را بیشتر می بینم و خانم آدینه همراه و همپای من در تماشای تئاتر هستند و معمولا ۸۰ درصد نمایش های روی صحنه را با خانم آدینه می رویم و می بینیم.

بهترین فیلم هایی که در سال گذشته تماشا کرده اید کدام ها بوده اند؟

شیرین بینا : ابد و یک روز را خیلی دوست داشتم. همچنین از فیلم بادیگارد هم خیلی خوشم آمد.

میانه تان با کتاب خواندن چطور است؟

شیرین بینا : کتاب خواندن را خیلی دوست دارم و سعی می کنم روزی حداقل ۱۰ صفحه کتاب بخوانم و آدم باید همیشه برای کتاب خواندن وقت بگذارد. من تلاش می کنم این وقت را داشته باشم و قبل از خوابیدن همیشه چند صفحه ای کتاب می خوانم و بعد می خوابم.

اگر بخواهید دو تا کتاب به ما پیشنهاد دهید کدام ها است؟

شیرین بینا : کتاب بی شعوری اثر خاویر کرمنت و کتاب یگانه اثر ریچارد باخ را پیشنهاد می کنم. شیرین بینا

اهل بازی و سرگرمی هستید؟

شیرین بینا : نه، خیلی به بازی علاقه ندارم.

تفریح مورد علاقه تان چیست؟

شیرین بینا : دور هم بودن با دوستان و آشنایان بهترین تفریح من است. اینکه دوستانم را دعوت کنم و در کنار هم بگوییم و بخندیم و از تجربه های همدیگر و موضوعات روز صحبت کنیم. این دور هم بودن خیلی به من می چسبد.

میانه تان با خرید کردن چطور است و خرید مورد علاقه تان کدام است؟

شیرین بینا : خرید کردن را خیلی دوست دارم. بیشتر دوست دارم برای دیگران خرید کنم و سوغات بخرم به خصوص چیزهای مورد علاقه شان را. برای خودم هم دوست دارم مانتو و شلوار و کفش بخرم.

عجیب ترین خصوصیات اخلاقی تان کدام است؟

شیرین بینا : این را من نمی توانم بگویم و دیگران باید نظر بدهند چون هیچ وقت هیچ آدمی فکر نمی کند که خصوصیات خاصی داشته باشد که به چشم بیاید. شیرین بینا

عجیب ترین شایعه ای که تاکنون درباره خودتان شنیده اید چه بوده؟

شیرین بینا : عجیب ترین شایعه این بوده که یک تعداد از خبرنگارها از من مرتب سوال می کردند که شما همسر آقای رضا توکلی هستید؟ نمی دانم این شایعه از کجا آمده و برایم جالب است.

از چه چیزی بیشتر از همه ناراحت می شوید؟

از اینکه باعث رنجش دوستان و کسانی که دوست شان دارم بشوم، بیشتر از هر چیزی ناراحتی می شوم. شیرین بینا

میانه تان با موسیقی چطور است و موسیقی مورد علاقه تان کدام است؟

شیرین بینا : موسیقی را خیلی دوست دارم و از موسیقی هایی در سبک آقای مانی راهنما و آقای حامی لذت می برم. البته در موسیقی سنتی هم کارهای آقای همایون شجریان و قربانی را دوست دارم.

دل تان که می گیرد چه کار می کنید؟

شیرین بینا : سعی می کنم در مرحله اول با کسی که خیلی راحت هستم مشکلم را در میان بگذارم و اگر با کسی که صحبت می کنی آدم صادقی باشد حرف هایش خیلی کمک می کند و می تواند راه حل جلوی پایت بگذارد و فضا را تلطیف کند. من معمولا با همسرم و خانم آدینه صحبت می کنم که خیلی کمکم می کنند.

اهل خاطره بازی هستید؟

شیرین بینا : مانند کسانی که تمام ذهن شان را گذشته گرفته نیستم، خیلی دوست ندارم خاطرات را زنده کنم چون خاطرات چه خوب و چه بد گذشته اند، خیلی خودم را درگیر نمی کنم. شیرین بینا

اگر بازیگر نمی شدید، چه کاره می شدید؟

شیرین بینا : کارم را خیلی دوست دارم و دوست داشتم باز هم بازیگر می شدم و حتما همپا و برابر با بازیگری موسیقی را دنبال می کردم.

و حرف آخر…

شیرین بینا : امیدوارم که همه به آرزوها و رویاهای خوب شان دست پیدا کنند و دست خدا بسپارند رویاها و آرزوهای شان را که اگر خیر است برآورده شود.

منبع: هفته نامه اوقات خوش

 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: