صحرا مشایخی نوه جمشید مشایخی + تصاویر

صحرا مشایخی نوه جمشید مشایخی Jamshid Mashayekhi و عکس صحرا مشایخی نوه جمشید مشایخی بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون عکسی از نوه اش را منتشر کرد.

صحرا نوه جمشید مشایخی

صحرا مشایخی نوه جمشید مشایخی

 

جمشید مشایخی عکس جدید از خودشان به همراه نوه اش صحرا را منتشر کرد.

جمشید مشایخی بازیگر پیشکسوت کشورمان با انتشار عکس جدیدی از خودش در کنار نوه اش صحرا مشایخی, صفحه شخصی اش را بروز کرد.

استاد جمشید مشایخی نوشتند:

بعد از یک سال با صحرا نوه عزیزم

صحرا مشایخی نوه جمشید مشایخی

صحرا نوه جمشید مشایخی,صحرا مشایخی

صحرا نوه جمشید مشایخی,صحرا مشایخی

عکس صحرا مشایخی نوه جمشید مشایخی

صحرا نوه جمشید مشایخی,صحرا مشایخی

 

جَمشید مَشایخی متولد ۱۳۱۳، تهران بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون ایران است. وی دارای نشان درجه یک فرهنگ و هنر است.

جمشید مشایخی، دارای تحصیلات ناتمام در رشته تئاتر است. وی سال ۱۳۳۶ به استخدام اداره تازه تأسیس هنرهای دراماتیک درآمد و به عنوان بازیگر کار خود را در برنامه نمایشی کانال سوم غیردولتی آغاز کرد و با ایفای نقش در فیلم کوتاه «جلد مار» هژیر داریوش به همراه فخری خوروش جلوی دوربین رفت.

او حتی به خاطر بازی سینمایی اش برای مدتی از کار تئاتر اخراج شد. در واقع کار حرفه‌ای خود را از سال ۱۳۴۹ به طور رسمی شروع کرد. بازی جمشید مشایخی در نقش انسان‌های بی رحم و همچنین نقش‌های تاریخی همچون «شازده احتجاب»، «کمال الملک» و رضا تفنگچی/خوشنویس در سریال «هزار دستان» نشانگر از توانایی بازیگری اوست.

با این حال، در کارنامه بازیگری او، نقش‌های کم ارزش و گاه بی‌ارزش نیز شاهد هستیم که به گفته خود، پذیرفتن آن نقش‌ها را برای کمک به کارگردان‌ها قبول می‌کند؛ هرچند که به کارنامه بازیگری اش لطمه وارد شود. او در سال ۱۳۶۳، بابت بازی در دو فیلم گل‌های داوودی و کمال‌الملک، برندهٔ سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد جشنواره فیلم فجر شد. از نمایش‌های مهم او بازی در نقش «بزرگ آقا» در نمایش میراث کارِ بهرام بیضایی در تالار ۲۵ شهریور در آذر ماه ۱۳۴۶ بود.

مشایخی در سال ۹۳ به عنوان سفیر سلامت چشم و بینایی و در سال ۹۴ به عنوان سفیر سلامت از سوی وزارت بهداشت و دانشکده علوم پزشکی دانشگاه تهران معرفی و به وی تندیس سلامت اهدا شد.

عکس های صحرا مشایخی نوه جمشید مشایخی

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: