صعود ایران به جام جهانی ۲۰۱۸

صعود ایران به جام جهانی

ملی پوشان کشورمان موفق شدند با دو گل دیدنی سردار آزمون و مهدی طارمی از سد حریف خود بگذرند و به عنوان دومین تیم در جهان راهی جام جهانی شوند، این اتفاق در حالی افتاد که هنوز دو بازی از دیدارهای تیم ملی باقی مانده است.

صعود ایران به جام جهانی ۲۰۱۸

صعود ایران به جام جهانی

صعود ایران به جام جهانی 2018صعود ایران به جام جهانی 2018صعود ایران به جام جهانی 2018صعود ایران به جام جهانی 2018صعود ایران به جام جهانی 2018صعود ایران به جام جهانی 2018صعود ایران به جام جهانی 2018صعود ایران به جام جهانی 2018

صعود ایران به جام جهانی

گزارش بازی:

هفته هشتم مرحله دوم مقدماتی جام جهانی، دوشنبه ۲۲/۰۳/۹۶، ساعت ۲۱:۱۵، ورزشگاه آزادی  
داور: احمد ابوبکر(عمان)                کمک ها: حامد سلیمان، ابوبکر سلیم(عمان)

 

تیم ملی ایران: 

علیرضا بیرانوند، سید جلال حسینی، مرتضی پورعلی‌گنجی، رامین رضاییان، میلاد محمدی، سعید عزت‌اللهی، علی کریمی، علیرضا جهانبخش(۲+۴۵ وحید امیری)، مهدی طارمی(۹۰ رضا قوچان نژاد)، مسعود شجاعی(۶۹ اشکان دژاگه) و سردار آزمون
سرمربی: کارلوس کی روش 

تیم ملی ازبکستان: 

لوبانوف، کریمتس، شوراخمدوف، اسماعیلف، آندرف(۷ داورونبک خاشیموف)، آفونین(۵۳ سردار رشیدوف)، حیدروف، اخمدوف، شمورودوف، سرگیف و عبدولخولیکوف(۶۲ جلال الدین ماشاریپوف)
سرمربی: ساموئل بابایان

اخطار

آفونین(۲۸) از ازبکستان

سردار آزمون (۷۶) از ایران

 

شرح گل ها

ایران ۱ ازبکستان ۰ (دقیقه ۲۳، سردار آزمون): در حالی که بازی در میانه میدان در حال انجام بود حمله غافلگیرانه ملی پوشان ایران دروازه ازبکستان را باز کرد، پاس دیدنی علیرضا جهانبخش در موقعیت فوق العاده ای به آزمون رسید و سردار نیز پس از جاگذاشتن مدافع ازبکستانی به محوطه جریمه رسید و موفق شد با ضربه ای دقیق دینی دروازه لوبانوف را باز کند.

ایران ۲ ازبکستان ۰ (دقیقه ۸۸، مهدی طارمی) : در حالی که تنها دو دقیقه تا پایان بازی زمان بود حرکت دیدنی طارمی بین مدافعان ازبکستان باعث شد تا وی به دروازه این تیم برسد و با ضربه ای فنی و فوق العاده دومین گل ایران را وارد دروازه حریف کند. صعود ایران به جام جهانی

 

شرح نیمه اول:

ملی پوشان ایران موفق شدند با گلی که در میانه های نیمه اول وارد دروازه حریف کردند در نیمه اول به برتری برسند و به عنوان تیم برنده راهی رختکن شوند. 
شاگردان کی از همان دقیقه اول بازی میل به دروازه ازبکستان داشتند و حملات خود را آغاز کردند، حملاتی که باعث ارسال یکی دو سانتر خطرناک در دقایق ابتدایی شد، هجوم ملی پوشان ایران باعث شد تا ازبک ها در همان دقایق ابتدایی به فکر از نفس انداختن بازی شوند و به همین دلیل در پنج دقیقه ابتدایی چند بار با عنوان مصدومیت اقدام به متوقف کردن بازی کردند. پس از آن ملی پوشان ایران که از تک و تای ابتدایی بازی افتاده بودند به دنبال حفط توپ بودند و تا دقیقه بیستم بازی به همین ترتیب پیش رفت. صعود ایران به جام جهانی
از دقیقه بیستم به بعد باز هم ملی پوشان ایران تلاش خود را برای باز کردن دروازه ازبک ها آغاز کردند و این بار پیش از از نفس افتادن بازی موفق شدند روی یک حرکت زیبا به گل برسند، گل آزمون که در دقایق میانی نیمه اول به ثمر رسید باعث نشد تا بازیکنان ایران عقب بکشند و به دنبال حفظ نتیجه بازی تا پایان نیمه اول باشند، به همین دلیل تلاش خود را برای دوباره باز کردن دروازه حریف به کار بستند، حملات ایران از جناح چپ با حرکات انفجاری میلاد محمدی و در طرف دیگر از میانه قلب دفاعی ازبک ها توسط جهانبخش و آزمون و طارمی بارها دروازه حریف را با خطر مواجه کرد اما هر کدام از آنها به دلایلی همچون بدشانسی و یا بی دقتی از بین رفت تا در نهایت نیمه اول با همان یک گل به سود ایران به پایان برسد. 
حال باید دید در نیمه دوم ساموئل بابایان چه تدابیری برای باز کردن دروازه ایران می اندیشد و کی روش نیز چطور بازیکنانش را به عنوان تیم برنده از زمین خارج خواهد کرد. صعود ایران به جام جهانی

دقایق حساس

دقیقه ۱ – اولین حرکت بازی در اولین دقیقه بازی اتفاق افتاد و نفوذ شجاعس با ارسال او روی دروازه ازبک ها خطرناک بود اما این توپ توسط دروازه بان این تیم مهار شد. 

دقیقه ۱ – ارسال شجاعی درحالی به محوطه ازبکستانی ها رسید که سردار آزمون به روی زمین افتاده بود و معتقد بود بازیکن ازبک روی وی مرتکب خطا شده است.صعود ایران به جام جهانی

دقیقه ۶ – یک حرکت دیگر از جناح راست و این بار ارسال جهانبخش با واکنش مدافع ازبک راهی کرنر شد.
دقیقه ۶ – ارسال جهانبخش از روی نقطه کرنر با ضربه سر پورعلی گنجی روی دروازه حریف خطرساز شد اما این توپ از بالای دروازه به بیرون رفت. 
دقیقه ۹ – یک ارسال دیگر از سوی جهانبخش و از روی نقطه کرنر دروازه ازبک ها را به خطر انداخت اما ضربه زیبا و چکشی سیدجلال حسینی با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۲۰ – ارسال میلاد محمدی از روی سر مهاجمان ایران عبور کرد و در برگشت نیز ارسال تند و تیز و مواج رضاییان توسط لوبانوف مهار شد.
دقیقه ۳۰ – حرکت بازیکن ازبکستانی در بین مدافعان ایران توپ خوبی را برای مهاجمان این تیم مهیا کرد اما تعلل سرگیف باعث شد تا مدافع ایران این توپ را از محوطه خطر دور کند. صعود ایران به جام جهانی
دقیقه ۳۳ – پاس محمدی در فاصله ای دور از دروازه به عزت اللهی رسید اما این بازیکن شوت زیبای خود را روانه دروازه حریف کرد، ضربه ای که با اختلاف اندکی از بالای دروازه به بیرون رفت. 
دقیقه ۳۶ – حرکت بازیکنان ازبکستان از جناح راست با ارسال آنها ادامه یافت اما این توپ راهی به غیر از کرنر نداشت.

دقیقه ۴۰ – حرکت دیدنی میلاد محمدی از جناح چپ باعث شد تا مدافع ازبک با خطا او را متوقف کند، خطایی که برای دومین بار در یک دقیقه اتفاق افتاد. 
دقیقه ۴۱ – ارسال مدافع کشورمان از روی ضربه ایستگاهی در محوطه شش قدم ازبک ها خطرناک بود اما لوبانوف توانست بالاتر از آزمون این توپ را مهار کند. 
دقیقه ۴۴ – یک پاس زیبای دیگر از سوی جهانبخش در محوطه جریمه حریف فرصت مناسبی برای ایران به وجود آورد اما ضربه طارمی راهی به دروازه حریف پیدا نکرد. 
دقیقه ۴۵ – حرکت سرعتی محمدی و گذر او از مدافع مستقیم خود با ارسال کم دقت او همراه شد اما لوبانوف خیلی زودتر از مهاجم ایران به توپ رسید.

دقیقه ۴۶ – به مانند نیمه اول، در این نیمه نیز ملی پوشان ایران یک دقیقه پس از آغاز بازی دروازه حریف را با خطر روبرو کردند اما در این لحظه ضربه بی دقت آزمون راهی به دروازه حریف نیافت. 
دقیقه ۴۹ – حرکت زیبای طارمی بین مدافع ازبکستانی باعث شد تا مدافع این تیم با خطا روی مهاجم ایران وی را متوقف کند و داور میدان نیز با کمی تاخیر به نشانه پنالتی در سوت خود دمید، مسعود شجاعی پشت این توپ قرار گرفت تا دومین گل ایران را وارد دروازه لوبانوف کند اما ضربه کاپیتان تیم ملی از بالای دروازه به بیرون رفت.صعود ایران به جام جهانی

صعود ایران به جام جهانی

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: