علاقه زنان به رابطه جنسی چه روزهایی بیشتر است ؟

روزهای علاقه زنان به رابطه جنسی

 علاقه زنان به رابطه جنسی چه روزهایی بیشتر است ؟در این مبحث رابطه زناشویی را مورد بحث قرار داده و تمایل زنان به برقراری رابطه جنسی در روزهایی که بیشتر تمایل دارند میپردازیم. 

تحقیقات نشان می‌دهد که هورمون‌های جنسی در چرخه‌ی قاعدگی زن در بدن او ترشح می‌شود، مانند هورمون استرادیول و پروژسترون، که بر روی میزان تمایل جنسی او تأثیر می‌گذارد و به داشتن رابطه جنسی بیشتر می‌انجامد.

علاقه زنان به رابطه جنسی

علاقه زنان به رابطه جنسی

تمایل زنان به رابطه جنسی

دانشمندان دانشگاه کاتانیا در ایتالیا بر روی ۱۱۸۹ زن در این زمینه بررسی‌هایی انجام داده و وضعیت جنسی روزانه‌شان را از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۱ مورد بررسی قرار دادند.

نتایج نشان داد که زنان مجرد از دوشنبه تا پنجشنه فعالیت جنسی بیشتری داشتند، در حالی که زنانی که در رابطه بودند و یا متاهل هستند جمعه و شنبه فعالیت‌شان بیشتر بود.

در آغاز و پایان این چرخه میزان فعالیت جنسی‌شان بیشتر بود و این نشان می‌دهد که ترشح هورمون پروژسترون‌ در آنها بیشتر ترشح شد.

 

در زمان درگیری در چرخه‌ی قاعدگی، زنان مجرد در شروع آن فعالیت بیشتری داشتند، در شرایطی که هورمون استرادیول میزان رسیدگی تخمدان را کنترل می‌کند، و در حالی که زنانی که در رابطه بودند در آغاز و پایان این چرخه میزان فعالیت جنسی‌شان بیشتر بود و این نشان می‌دهد که ترشح هورمون پروژسترون‌ در آنها بیشتر ترشح میشود.

جالب است بدانید که محققان معتقدند در مرحله پایانی این دوره یعنی قاعدگی، رابطه جنسی برای زنان غیرمجرد بیشتر در راستای تلاش برای جلوگیری از بارداری رخ می‌دهد- بر خلاف این حقیقت که بارداری در این دوره نیز همچنان امکان‌پذیر است.

نکات زناشویی

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: