علت درگیری عباس جدیدی با علیرضا دبیر چه بود؟

علت درگیری عباس جدیدی با علیرضا دبیر این بوده که این دو ورزشکار یکدیگر را مقصر رای نیاوردن در شورای شهر میدانستند!

علت درگیری عباس جدیدی با علیرضا دبیر

همانطور که امروز در سایت منتشر کردیم عباس جدید و علیرضا دبیر در شورای شهر با یکدیگر کتک کاری کردند و یکدیگر را مقصر دلزدگی مردم نسبت به خود متهم میکردند.

هیچکدام از ورزشکاران در تهران رای نیاوردند

علت درگیری عباس جدیدی با علیرضا دبیر

نتایج انتخابات شوراها نیز اعلام شد و همانطور که پیشبینی می‌شد لیست امید موفق شد اکثریت آرا را کسب کند و تقریبا تمام ترکیب این نهاد تغییر کرد. یعنی دیگر خبری از جنجال های فیزیکی و کلامی میان ورزشکاران نخواهد بود.

به گزارش فرارو؛ قطعا شورای شهر تهران در دوره چهارم، پرحاشیه ترین دوره خود تا امروز را تجربه کرد. از درگیری‌های لفظی تا درگیری‌های فیزیکی، از حمایت های بی چون و چرای برخی از اعضا از شهرداری و فریادهای حافظی. اما به هرحال این دوره هم به پایان رسید اما هیچ شباهتی به پایان دوره های قبل نداشت.

زیرا دوره پنجم شورا در حالی آغاز خواهد شد که نه خبری از جدیدی است که تجربه جداکردن شاخ بز را دارد و رزومه فعالیت های اجتماعیش مملو از درگیری با اعضای شورای شهر است و نه از الهه راستگو که با لیست و زیر سایه اصلاح طلبان وارد شورا شده بود و سنگ اصولگرایان را به سینه زد.

اما در این میان جالب ترین نکته عدم ورود ورزشکاران به شورای پنجم بود. آنها که از اوایل دهه ۸۰ با رسول خادم پا به این عرصه گذاشته بودند حالا دیگر در شورای پنجم اثری از آنها دیده نمی شود. البته هنوز نام علیرضا دبیر در میان اعضای علی البدل دیده می‌شود که البته آن را هم می توان نتیجه عملکرد نسبی او دانست. زیرا بعد از رسول خادم تنها ورزشکاری بود که کارنامه تقریبا مناسبی در دو دوره حضور خود در شورا ثبت کرده است.

البته تنها ورزشکاران نبودند که در شورای تهران حاشیه ساز می‌شدند. اما بخش عمده جنجال‌ها در بهشت را ورزشکاران رقم می‌زدند. یکی از نمونه های آن را هم امروز شاهدش بودیم. خبری منتشر شد با این تیتر: «از یقه گیری جدیدی تا مشت دبیر در شورای شهر…»

علت درگیری عباس جدیدی با علیرضا دبیر

ماجرا از این قرار بود که در جلسه غیر علنی شورای شهر تهران عباس جدیدی و علیرضا دبیر با یکدیگر درگیر شدند. البته هفته پیش عباس جدیدی برای دبیر کری خوانده بود و گفته بود اجازه راه رفتن در شهر را به وی نمی دهد. در جلسه غیر علنی امروز بعد از یک جر و بحث مختصر به یک باره جدیدی مشتی حواله صورت دبیر کرد و در عوض دبیر هم یک مشت حواله عباس جدیدی کرد. عباس جدیدی بعد از درگیری شروع به گفتن بد وبیراه کرد.

اما این صرفا یک اتفاق ساده و عادی در شورای شهر چهارم بود و هیچ کس غافلگیر نشد. گویا این نهاد اجتماعی طی چهار سال اخیر با تغییر کاربری حال و هوای استادیوم آزادی را به خود گرفته بود. زیرا  بعد از رد و بدل کردن دو مشت و مقدار قابل توجهی بد و بیراه با محتوای متنوع، چمران رئیس فعلی این نهاد گفت: کُری خواندن ورزشکاران همیشه بوده است.

به هرحال اینها همان اتفاق هایی است که به احتمال زیاد در شورای پنجم نخواهیم دید. دیگر خبری از حسین رضا زاده نیست که یا مانند اکبر عبدی در «باز مدرسه م دیر شد» یا دیر میامد یا کلا نمی‌ آمد. از حافظی هم خبری نیست. مردی که با تمام توان دربرابر شهردار ایستاده بود. از چمران هم اثری نیست. مردی که بنا بر گفته حافظی، بخش عمده تخلف‌ها به واسطه حمایت های او اتفاق افتاد.

از هادی ساعی هم خبری نیست. او شاید «هوریوچاگی» نزد اما هیچ کار مفید و مثبتی انجام نداد و قطعا جایگاه نخست عضو منفعل را از آن خود کرده است. البته از برخی اصلاح طلبان هم خبری نخواهد بود. سرخو، تندگویان،دوستی و… هم دیگر در شورا حضور ندارند.

در مجموع شورای چهارم شهر تهران این روزها واپسین نفس های خود را می کشد و قرار است بسیاری اعضا با این نهاد شهری وداع کنند. هم آنها که منفعل بودند و هم افرادی برای رفع مشکلات شهری تمام تلاش خود را به کار بستند.

اما واضح است که شاید از این دو گروه نفرات دیگری در شورای پنجم حضور داشته باشند اما قطعا ورزشکاران نامه اعمال خود را در دست گرفتند به سمت دیگری راهی شده اند و حداقل برای چهارسال از شورای تهران دور خواهند بود.

?نتیجه نهایی انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش

۱_ آقای محسن هاشمی بهرمانی: ۱۷۵۶۰۸۶ رای
۲_ آقای مرتضی الویری: ۱۴۱۱۰۶۸ رای
۳_ آقای احمد مسجدجامعی: ۱۴۰۵۹۹۴ رای
۴_ خانم شهربانو امانی انگنه: ۱۲۹۶۶۵۷ رای
۵_ آقای محمدجواد حق شناس: ۱۲۸۸۶۱۱ رای
۶_ خانم بهاره آروین: ۱۲۸۵۲۳۷ رای
۷_ آقای سیدابراهیم امینی: ۱۲۶۵۸۶۸ رای

علت درگیری عباس جدیدی با علیرضا دبیر

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: