علت درگیری پژاک با مرزبانان ایران چه بود؟

علت درگیری پژاک با مرزبانان چه بود ؟ چرا این گروه تروریستی بعد ا سالها دوباره به مرزبانان کشورمان حمله تروریستی کرده اند؟

علت درگیری پژاک با مرزبانان

سردار قاسم رضایی گفت: استان آذربایجان غربی با کشورهای عراق، ترکیه و ارمنستان، مرزهای مشترک دارد؛ متاسفانه در منطقه ای که با ترکیه هم مرز بوده و شاهد فعالیت گروهک های تروریستی پژاک با عناوین مختلف هستیم.

وی افزود: عصر دیروز، مرزبانان هنگ مرزی ارومیه حین گشت در نقطه صفر مرزی با یک گروهک تروریستی درگیر شدند که این درگیری ۴۵ دقیقه طول کشید و متاسفانه دو نفر از همرزمانم به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

فرمانده مرزبانی ناجا اشاره کرد: در درگیری مرزبانان با گروهک تروریستی، چهار نفر مصدوم و مجروح شدند.

علت درگیری پژاک با مرزبانان ایران چه بود؟

 

جزئیات شهادت مرزبانان ارومیه در درگیری با پژاک

وی ادامه داد: امروز با حضور تمامی مسئولان استان آذربایجان غربی، مراسم تشییع این دو شهید بزرگوار برگزار شد؛ همچنین مراسم تشییع این دو همرزم شهیدم فردا در زادگاه شان با حضور مسئولان استانی آذربایجان شرقی انجام می شود.

سردار رضایی ضمن محکوم کردن این حادثه مذبوحانه تروریستی، تاکید کرد: قطعاً به این گونه تحرکات پاسخ قاطعی خواهیم داد؛ کشور ترکیه را مسئول می دانیم و این کشور باید پاسخگوی این اقدام باشد.

فرمانده مرزبانی ناجا تصریح کرد: دستگاه دیپلماسی به جد پیگیر حادثه تروریستی هنگ مرزی ارومیه است که البته باید بگویم اقدامات اولیه در این رابطه صورت گرفته است.

سردار رضایی در خصوص وضعیت مجروحان حادثه، بیان کرد: شب گذشته به ملاقات مجروحان حادثه رفتیم و خوشبختانه حال عمومی این مرزبانان غیور رضایت بخش است.

حمله گروه پژاک به مرزبانان ایران

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: