علت عجیب رد صلاحیت حبیب کاشانی

رد صلاحیت حبیب کاشانی یکی چهره هایی که سوابق مدیریتی زیادی در کشور داشته است نکته جالب هیأت نظارت انتخابات شورای شهر بود!

رد صلاحیت حبیب کاشانی

حبیب کاشانی به علت عدم وفاداری به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران رد صلاحیت شده است! حبیب کاشانی جانباز و رزمنده هشت سال دفاع مقدس و همچنین عضو سه دوره پیاپی شورای شهر و مدیریت باشگاه پرسپولیس تهران به علت عدم وفاداری به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران رد صلاحیت شده است.

رد صلاحیت حبیب کاشانی
رد صلاحیت حبیب کاشانی

دلایل رد صلاحیت حبیب کاشانی

به گزارش خبرگزاری فارس؛ در اقدامی سؤال‌برانگیز از سوی هیأت نظارت بر انتخابات شورای شهر تهران، حبیب کاشانی، با سابقه ۳ دوره پیاپی عضویت در شورای شهر تهران به دلیل عدم التزام عملی به قانون اساسی رد صلاحیت شده است.

این عضو اصولگرا جانباز، رزمنده و باسابقه شورای شهر تهران در حالی به استناد بند دال ماده ۲۶ قانون انتخابات (ابراز وفاداری به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران) برای حضور در پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تهران رد صلاحیت شده است که استعلام از مراجع چهارگانه تایید وی را به دنبال داشته است و هیات نظارت، بر خلاف روال قانونی، راسا اقدام به ردصلاحیت وی کرده است.

حبیب کاشانی که تحصیلکرده رشته حقوق است، علاوه بر عضویت در شورای شهر تهران، در حال حاضر در دانشگاه‌های کشور «آشنایی با قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران» را نیز تدریس می‌کند.

با اعلام نتیجه بررسی صلاحیت داوطلبان شرکت در پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تهران از سوی هیات نظارت، دلایل مطرح شده برای ردصلاحیت برخی چهره‌های فعلی شورای شهر تهران، حیرت افکار عمومی و فعالین سیاسی را به دنبال داشته است.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: