علت محرومیت سه دختر والیبالیست در ایران

علت محرومیت سه دختر والیبالیست و علت محرومیت سه والیبالیست زیر ۲۳ سال بانوان و عکس شقایق شفیع و عکس نگین شیرتری و عکس منا رمضانی

علت محرومیت سه دختر والیبالیست در ایران

کمیته انضباطی فدراسیون والیبال در نشست فوق العاده خود سه بازیکن تیم ملی زیر ۲۳ سال بانوان را از یک تا سه سال محروم کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، دومین دوره مسابقات والیبال قهرمانی زنان زیر ۲۳ سال آسیا از ۲۳ تا ۳۱ اردیبهشت ماه سال جاری به میزبانی شهر «ناخون راتچاسیما» کشور تایلند برگزار شد.

تیم ملی زیر ۲۳ سال بانوان ایران در این دوره از رقابت ها با هدایت سیما صدیقی شرکت کرد و در نهایت موفق به کسب رتبه هشتم این رقابت ها شد.

عملکرد فنی سه بازیکن تیم ایران و ایجاد حاشیه های نامناسب برای تیم ایران دلیل تشکیل نشست فوق العاده کمیته انضباطی فدراسیون والیبال بود و در نهایت آرای زیر برای این بازیکنان صادر شد:
۱- شقایق شفیع از خردادماه سال ۹۶ به مدت سه سال محروم از کلیه فعالیت های رشته ورزشی والیبال.
۲- نگین شیرتری از خردادماه سال ۹۶ به مدت دو سال محروم از کلیه فعالیت های رشته ورزشی والیبال.
۳- منا رمضانی از خردادماه سال ۹۶ به مدت یک سال محروم از کلیه فعالیت های رشته ورزشی والیبال.

علت محرومیت سه دختر والیبالیست در ایران

علت محرومیت سه دختر والیبالیست در ایران

 

علت محرومیت سه والیبالیست زیر ۲۳ سال بانوان

در متن خبر فدراسیون والیبال هیچ اشاره ای به علت این محرومیت وجود ندارد و از لفظی شاعبه برانگیز با عنوان حاشیه! آن هم در تایلند، ستفاده شده است!

کلماتی که در این خبر به کار برده شده و هم چنین مخفی بودن علت این محرومیت ها باعث شده از زمانی که این خبر منتشر شود مشکلاتی برای این دختران به وجود بیاید و بهتر بود فدراسیون علت این محرومیت را اعلام می کرد.

زمانی که تنها گفته می شود ایجاد حاشیه در رقابت های قهرمانی آسیا در تایلند، همه به دنبال این هستند که این دختران چه رفتاری را در این کشور انجام داده اند؟! در مدتی هم که این خبر پخش شده، همین اتفاق رخ داده و همه منتظر شنیدن جرمی سنگین برای علت این محرومیت هستند.

کادر فنی تیم ملی اعلام کرده است: نگین شیرتری قبل از یکی از بازی ها گفتهبه دلیل بیماری نمی تواند بازی کند اما بعد از بازی حالش خیلی خوب بوده است و به نوعی اعتقاد دارند که او به کادرفنی دروغ گفته است.

هرچند این موضوع از سوی این بازیکن رد شده و می گوید با خوردن قرص حالش بهتر شده است. موضوعی که برای تیم ملی والیبال مردان خیلی غریبه نیست!

علت محرومیت دو بازیکن دیگر هم این است که آن ها با یکدیگر بر سر موضوعات شخصی درگیری داشتند.

اینکه این جرایم صحت دارد یا خیر برعهده فدراسیون و سه طرف ماجراست اما نحوه اعلام این محرومیت ها چندان قابل قبول نیست و می تواند آبروی ورزشکاران را به خطر بیندازد.

نکته دیگر این است که آیا این محرومیت های سنگین با جرم صورت گرفته تناسب دارد یا خیر؟

علت محرومیت سه دختر والیبالیست در ایران

منبع: جماران

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: