مخترع موبایل +عکس جدید مارتین کوپر مخترع موبایل

معرفی مخترع موبایل +عکس جدید مارتین کوپر مخترع موبایل را در ادامه ببینید.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید مخترع تلفن همراه چه کسی است و چوگه توانست گه گوشی موبایل را اختراع کند.

معرفی مخترع موبایل

آقای مارتین کوپر اهل کشور امریکا اولین کسی بود که توانست گوشی موبایل را اختراع کند او هم اکنون در قد حیات است و مدیر ارشد شرکت ArrayComm یکی از بزرگترین شرکت های آمریکایی میباشد.

این جدیدترین تصویر مردی است که با اختراعش زندگی ما انسان ها را مانند ادیسون تغییر داد.

 عکس جدید مارتین کوپر مخترع موبایل
عکس جدید مارتین کوپر مخترع موبایل

وی در سال ۱۹۷۳ توانست برای اولین بار یک گوشی یک کیلوگرمی را در شرکت موتورلا ساخت و توانست نام تلفن همراه را برای خود ثبت کند.

او این ایده را از یک فیلم تخیلی الهام گرفت و گفت وقتی که داشتم یک فیلم را از تلویزیون میدیدم که چند ادم فضایی داشتند با هم از طریق یک شی با هم صحبت میکردند به این فکر افتادم که گوشی اختراع کنم که سیم نداشته باشد و بشود آن را حمل کرد.

تاریخچه مویابل یا تلفن همراه

اواخر دهه ۱۹۶۰ یك شركت تلفن در آمریكا ، انگلیس و ژاپن وجود داشت كه شركت آمریكای ATTالان بزرگترین شركت تلفن در دنیا محسوب می شود.آنها چیزی را اختراع كرده بودند كه به آن cellular می گویند در واقع اختراعشان تلفن های داخل ماشین بود. مارتین كوپر در عمل نشان دادكه می توان یك تلفن همراه ساخت كه با آن بشود یك شماره را نه به یك مكان ، نه به یك میز ، و نه به یك خانه ، بلكه به یك شخص اختصاص داد.

اولین گوشی موبایل

از سال ۱۹۷۳ كه مارتین كوپر اولین تلفن همراه را به نمایش گذاشت تا سال ۱۹۸۳ اولین سرویس تجاری تلفن همراه شروع به كار كرد آنها ۵ مدل گوشی تلفن همراه ساختند كه هر كدام ۴۵۰ گرم وزن داشت. مارتین كوپر( پدر تلفن همراه ) معتقد است : دنیای بیسیم دنیای آزادی است دنیای رها شدن از قید و بند تلفن های ثابت و داشتن قابلیت بودن هرجایی كه می خواهی . تلفن همراه زندگی مردم را بهتر می كند و راحتی بیشتری به مردم می دهد.

مارتین کوپر مخترع موبایل یا تلفن همراه در حالی که با گوشی هوشمند، خودش را به تصویر کشیده، هفته گذشته از دانشگاه هسلت Hasselt‌ در بلژیک “درجه افتخاری” هدیه گرفت.

چه خوب است انسان ها در طول زندگی شان، بتوانند حداقل خدمتی کوچک به هم نوعان خود کنند. اگر هم نمی توانند مانع خدمت رسانی دیگران نشوند.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: