عکس یادگاری با خرس کار دست جوان مازندرانی داد

بازداشت شکارچی خرس

 فردی که ۲سال پیش اقدام به شکار یک قلاده خرس در جنگل های اطراف روستاهای ‘نیرس’ و ‘بسطام’ بخش کجور مازندران کرده بود، پس از انتشار تصویر او در شبکه های اجتماعی و کانال تلگرامی، شناسایی شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست نوشهر روز یکشنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت : این فرد متخلف ۲ماه پیش تصویر خود را به همراه خرس شکار شده در یکی از کانال های تلگرامی انتشار داد.

 

عکس یادگاری با خرس

بازداشت شکارچی خرس,عکس یادگاری با خرس,خرس کشته شده در شمال

عکس یادگاری شکارچی با خرس

کامبیز محسن سلطانی افزود : از آن زمان تاکنون پس از بررسی و تحقیقات فراوان این فرد شناسایی و پرونده او برای پی گیری حقوقی به دادگاه ارسال شده است.

وی اظهار داشت : براساس احضاریه ای که به تازگی از سوی دادگاه به این نهاد فرستاده شد ، قرار است پرونده این فرد متخلف در خرداد ماه سال ۹۶ در دادگاه نوشهر رسیدگی شود.

بخش تاریخی و کوهستانی کجورنوشهر با برخورداری از موقعیت های ممتاز طبیعی مانند آب و هوای معتدل ، جنگل ، کوه ، دامنه ، چشمه سارها ، رودخانه ها و نیز قلل به هم تنیده البرز شرایط خوبی برای زیستگاه جانوران وحشی و حیوانات حمایت شده ای نظیر پلنگ ، شوکا ، مرال ، خرس قهوه ای ، بزکوهی ، مرال ، خوک ، گوزن ، کل بز، آهو و انواع پرندگان دارد که متاسفانه ازدیرباز تاکنون این حیوانات بی دفاع بیرحمانه از سوی عده ای از شکارچیان متخلف و سودجو کشته می شوند.

لشکنار ، اجو، منجیر ، پول ، کلیک ، صلاح الدین کلا و دشت نظیر مناطقی از شهرستان نوشهر هستند که از محیط بانی برخوردارند.

بخش کجور با جمعیتی دست کم ۱۲ هزار نفر درقالب ۶۴ روستا و ۲شهر در فاصله حدود ۷۵ کیلومتری جنوب شرقی نوشهر واقع است.

شهرستان نوشهر با داشتن حدود ۲۲۰ هزار هکتار منطقه حفاظت شده البرز مرکزی و برخورداری از گونه های حیات وحش نظیر مرال ، شوکا ، کل بز ، خرس قهوه ای ، پلنگ ، قرقاول ، کبک دریایی و معمولی در غرب مازندران واقع است.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: