عیب در شارژ ماندن گوشی بعد از ۱۰۰ درصد شدن

عیب در شارژ ماندن گوشی بعد از ۱۰۰ درصد شدن چیست؟ آیا در شارژ نگه داشتن گوشی بعد از شارژ کامل شدن آن ضرر دارد؟

یکی از دغدغه ها و ابهامات مردم در نگهداری تلفن همراه این است که آیا در شارژ نگهداشتن گوشی بعد از اینکه باطری ۱۰۰ پر شده ضرر دارد یا خیر!؟

معایب عیب در شارژ ماندن گوشی

عیب در شارژ ماندن گوشی بعد از 100 درصد شدن

همه چیز درباره شارژ کردن تلفن همراه

بسیاری از کاربران گوشی‌های هوشمند هنگام شب و قبل از خواب، گوشی خود را به شارژر متصل می‌کنند و آن را تا روز بعد در همان حال رها می‌کنند.

در واقع گوشی که چیزی بین ۱ تا ۳ ساعت برای شارژ شدن نیاز دارد، در این حالت شاید نزدیک به ۷ تا ۱۰ ساعت به شارژر متصل باشد. تفکر و عقاید زیادی در پس این عمل وجود دارد؛ عده‌ای باور دارند که این کار فشار زیادی به باتری وارد می‌کند و باعث کم شدن عمر مفید آن می‌شود.

تعدادی می‌گویند با انجام این کار خطر انفجار و آتش گرفتن باتری دستگاه وجود داشته و بهتر است بلافاصله پس از تکمیل شدن شارژ باتری، آن را از برق بکشید.

عده‌ای هم بر این باورند که نگه‌داشتن گوشی در شارژ بعد از ۱۰۰ درصد شدن، هیچ‌گاه مشکل‌ساز نخواهد بود. اما عقیده کدام دسته درست است؟

در شارژ زدن گوشی از شب تا صبح

آیا می‌توان با خیال راحت گوشی را از شب تا صبح در شارژ گذاشت؟

برای پاسخ باید به شما بگوییم که در زمان گذشته نوع خاصی از باتری‌های لیتیوم یونی در دستگاه‌های مختلف استفاده می‌شد که شاید برای آن‌ها بتوان این تفکرات را قبول کرد.

اگر بعد از تکمیل شدن شارژ باتری‌هایی که در آن زمان استفاده می‌شدند دستگاه را از شارژر جدا نمی‌کردید، باتری شروع به داغ کردن می‌کرد که همین موضوع باعث آسیب رسیدن به آن می‌شد.

همچنین ببینید: گوشی موبایل را روت نکنید

در برخی مواقع هم با داغ شدن بیش از حد، باتری‌ها منفجر می‌شدند و یا آتش می‌گرفتند. اما دستگاه‌های امروزی بسیار هوشمند شده‌اند و نباید نگرانی خاصی در این‌باره داشته باشید.

درواقع با ۱۰۰ درصد شدن شارژ، دستگاه جلوی ادامه فرآیند را می‌گیرد و مشکل خاصی را مانند کم شدن عمر یا حتی انفجار و آتش‌سوزی برای‌تان ایجاد نمی‌کند.

انجام چنین کاری برای باتری‌های جدید باعث می‌شود تا دستگاه هربار به‌طور کامل و به اندازه ظرفیتش، فول‌شارژ شود، که چنین چیزی برای باتری نه‌تنها ضرر ندارد بلکه مفید هم خواهد بود.

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که برای فول‌شارژ بودن گوشی در هنگام صبح، آن را از شب تا وقتی که بیدار می‌شوید به شارژر متصل می‌کنید، به این کار ادامه دهید و نگران چیزی نباشید.

شارژ ماندن گوشی بعد از پر شدن شارژ

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: