غش کردن بز ها را دیده اید؟

غش کردن بز ها را شاید کمتر کسی دیده باشد اما برخی بزها همانند انسان ها بر اثر استرس یا ترس و شوک غش میکنند اما غش کردن آن کمی با انسان ها متفاوت است و آنها وقتی غش میکنند چشمانشان باز است و دو پای آنها به بالا میخ میشود که شاید کمی خنده دار به نظر برسد..

غش کردن بز ها

این بزها چون عصب ندارند غش کردن و شوک به انها همانند انسان خطرناک نیست و فقط برای دقایقی خشک میشوند.

غش کردن بزها,غش کردن بز

غش کردن بز ها

غش کردن بزها

برخلاف انسان ها، حیوانات به ندرت از تعجب، حملات پانیک یا هر استرس عاطفی دیگری غش می کنند. اما یک نژاد بز وجود دارد که با سایر حیوانات متفاوت است. بزهای غشی با پاهایی که به طرز خنده داری رو به آسمان بالا می روند، غش می کنند. بعد از اینکه چند ثانیه بی حرکت روی زمین افتادند، بهبود می یابند و به همان سرعتی که افتاده بودند روی پای خود می ایستند. این واکنش عجیب به وحشت بزهای غشی را سوژه مناسبی برای تصاویر و ویدئوهای اغلب طنزآمیزی کرده که در رسانه ها منتشر می شود.

بزهای غشی واقعا هوشیاری خود را از دست نمی دهند، آن ها تنها از ترس خشک می شوند، یک بیماری ژنتیکی موجب می شود ماهیچه های آن ها لحظاتی سفت شوند. این بزها را بیشتر با نام بزهای میوتونیک می شناسند. میوتونی یک بیماری عضلانی است و هیچ ربطی به عملکرد سیستم اعصاب مرکزی ندارد. بنابراین به آن ها آسیب نمی رساند و بدون درد است. بزهای میوتونیک اولین بار در ایالت تنسی در سال ۱۸۸۰ دیده شدند اما هیچکس مطمئن نیست منشا اصلی این بزها از کجاست.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: