فروش هندوانه های ایران به قطر کیلویی چند؟

فروش هندوانه های ایران به قطر ، قیمت هندوانه های صادراتی ایران به قطر ، قطر هندوانۀ ایرانی را کیلویی چند می‌خرد ، قیمت هندوانه های ایران برای فروش به قطر

قیمت فروش هندوانه های ایران به قطر

۲۴۷تن هندوانه از گمرک گناوه به قطر صادر شد.

مدیرکل گمرک گناوه گفت: ۲۴۷ تن هندوانه تولیدی استان بوشهر امروز از این گمرک برای ارسال به قطر بارگیری شد و در ۴۸ ساعت آینده به قطر می‌رسد.

منصور بازیار در گفت‌وگو با خبرگزاری صداوسیما، ارزش این محموله را ۵۶ هزار و ۸۱۰ دلار عنوان کرد و ادامه داد: هر چند در استان بوشهر بندر گناوه بیشترین فاصله را با قطر دارد، اما این کشور یکی از مقصدهای صادراتی بازرگانان این بندر به شمار می‌رود.

صادرات هندوانه های ارزان به قطر

بدین ترتیب با احتساب نرخ روز دلار در بازار ایران (حدود ۳۵۰۰ تومان)، هر تن هندوانه به بهای ۲۳۰ دلار به قطر فروخته شده و بهای هر کیلو هندوانه صادر شده به قطر برابر ۸۰۵ تومان است. این در حالی است هندوانه مرغوب در بازار اغلب شهرهای کشور بیش از هزار تومان فروخته می شود.

قیمت فروش هندوانه های ایران به قطر

 

مدیرکل گمرک گناوه افزود: پیش از محدویت‌های پیش آمده برای قطر، یک محموله صادراتی از گناوه به این کشور فرستاده شده بود که شامل اشیاء سفالی بود.

مدیرکل گمرک گناوه همچنین با اشاره به این‌که در دو ماه امسال ۹۲ تن کالا از این گمرک صادر شده است، تصریح کرد: این میزان کالا به ارزش ۲۲۰ هزار و ۹۱۳ دلار به امارات متحده عربی، کویت و قطر صادر شده و بیشتر شامل هندوانه، ماهی، دام زنده، مصنوعات پلاستیکی وسفال بوده است.

بازیار با بیان این‌که در همین مدت پنج هزار و ۱۷۳ تن کالا نیز از طریق این گمرک وارد کشورشده است، گفت: این کالاها شامل لوازم یدکی، خودرو، اسباب بازی، ساعت و لوازم ورزشی بوده که بیش از ۱۶ میلیون و ۹۸۶ هزار دلار ارزش داشته‌اند.

منبع: اقتصاد آنلاین

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: