بیوگرافی فریبا متخصص و همسرش + آلبوم عکس

فریبا متخصص Fariba Motekhases و بیوگرافی فریبا متخصص و عکس های فریبا متخصص و همسر فریبا متخصص را در مجله مراحم ببینید.

بیوگرافی فریبا متخصص

فریبا متخصص متولد ۱ مرداد ۱۳۴۰ در بروجرد، بازیگر است

فريبا متخصص در سال ۱۳۴۰ در شهر زیبای بروجرد متولد شد . كار هنري خود را از سال ۱۳۶۰ با تئاتر آغاز كرد او فعاليت خود را در تلويزيون و راديو به ترتيب از سال هاي ۱۳۶۲ و ۱۳۶۸ آغاز نمود و در سال ۱۳۷۰ به عرصه سينما راه يافت . فریبا متخصص در سال ۱۳۷۰ موفق به اخذ مدرك كارشناسي در رشته جامعه شناسي شد .

عکس فریبا متخصص

بیوگرافی فریبا متخصص,فریبا متخصص و همسرش
 

كار های هنری فریبا متخصص

چون سايه تنهايي، به كجا چنين شتابان، بوي غريب پاييز، مكس، سيب سرخ حوا، روزي كه خواستگار آمد ، ماه پيشوني، شنگول و منگول و… در كارنامه كاري او ديده مي‌شود.

اين بازيگر تلويزيون درباره بدترين حادثه زندگي‌اش كه به سال‌ها قبل باز مي‌گردد ، مي‌گويد: «مادر كه لباس‌ها را اتو مي‌كرد، دستم را مي‌زدم زير چانه‌ام و چهارچشمي نگاهش مي‌كردم، عقب وجلو شدن اتو با يك دست و صاف كردن لباس با دست ديگر برايم خيلي جالب بود، به همين‌خاطر يكي از بازي‌هايم شده بود اتو كردن لباس عروسك‌هايم، شايد فكر مي‌كردم اتو كردن لباس‌ها يعني بزرگ شدن !»

متخصص کار در ژانرهایی که به جنبه های انسانی و اجتماعی می پردازد را دوست دارد و به همین دلیل اکثر نقش هایی که ایفاگر آنها بوده است دارای این ویژگی بوده اند .

فریبا متخصص همیشه از بازی كردن در صحنه تئاتر لذت می‌برد. یكی از بازی‌هایش به خاطر همزمانی با دوره خاصی از زندگی‌اش به شیرین‌ترین حادثه زندگی‌اش بدل ده: وقتی پسرم را باردار بودم، یك پیشنهاد كاردریافت كردم. می‌ترسیدم خطرناك باشد. با دكترم مشورت كردم و گفت اگر روحیه‌ات را شاد می‌كند حتما این كار را بكن. برای بچه كه خطری ندارد و خوب هم هست. این بهترین اتفاقی بود كه در كارم افتاد.

 

 

بیوگرافی فریبا متخصص,فریبا متخصص و همسرش
 

از خودتان بیشتر بگویید.

متخصص: پنج خواهر و برادر دارم و یک پسر به نام پوریا پور بهرامی که در زمینه بازیگری فعالیت دارد. او در کارهایي مانند «در چشم باد» بازی کرد و هم اکنون هم در کاری از آقای کمال تبریزی مشغول فعالیت است . از سال ۱۳۶۰ کار خود را در زمینه تئاتر آغاز كردم و از سال ۶۸ هم وارد رادیو شده و در بخش اداره کل نمایش صدا استخدام شدم.

نقش هنر در زندگی فریبا متخصص چه بوده و اینکه جايگاه شما كجاي عالم سينماست؟

متخصص: هنر همیشه و در هر برههای از زندگی، چشمانداز من را به دنیاوسیعتر کرده و باعث شده دنیا را روشنتر ببینم. اینکه کجای عالم سینما هستم باید بگویم که سینما اقیانوسی است که من حتی ذرهای از آن هم نیستم . ولی امیدوارم سینمای ما یک سینمای معنا گر ا باشد. خوشبختانه در بعضی از این کاره این مهم دیده میشود .

ملاک شما برای انتخاب نقش چيست؟

فریبا متخصص : متن خوب ، نقش خوب ، کارگردان و اخلاق حرفهای اولين باری که به طور حرفهای در عرصه بازيگري فعالیت کردید چه سالی بود ؟ فریبا متخصص : تئاتری که در سال ۶۱ بازی کردم .

شایعه ازدواج فریبا متخصص با مهران مدیری

سایت های زیادی از فریبا متخحصص به عنوان همسر مهران مدیری یاد می کنند که اطلاعات اشتباه و شایعه است.
مهران مدیری، متولد ۱۳۴۶ در سرآسیاب دولاب است.
 

عکس فریبا متخصص و کتایون ریاحی

بیوگرافی فریبا متخصص,فریبا متخصص و همسرش
 

آیا الگویی هم دارید؟

از هر کسی که چیزی یاد گرفتهام استادم بوده است و این یادگیری هنوز هم ادامه دارد.

 

تئاتر هم بازی ميکنید؟

متخصص: من عاشق تئاتر هستم و در گذشته و در بین سال های ۶۰ تا ۷۵ فعالیتم در تئاتر خیلی چشمگیر بود ولی الان به دلیل مشغله کاری، کمتر تئاتر کار ميکنم ولی باید بگویم رشد کیفی که سینما در سالهای اخیر داشته تئاتر نداشته است.

 

کار در سينما جذابتر است يا تلويزيون؟

متخصص: سینما مخاطبان خاص خود را دارد ولی تلویزیون عامه پسندتر است و برقراری ارتباط با مردمي که از هر قشری هستند در تلویزیون راحتتر است ؛ بیشتر ترجیح ميدهم در تلویزیون فعالیت کنم. این را هم بگویم که گرایش خاصی به رادیو دارم.

 

شما سابقه مجریگری هم دارید، با توجه به اینکه کار اجرا مقولهای جدا از بازیگری است تا چه حد موافق مجریگری بازیگران هستید؟

متخصص: بدون شك این دو مقولهای جدا از هم هستند ولی به خاطر علاقهای كه به مجریگری داشتم و اینکه حساس کردم ميتوانم در این زمینه هم موفق باشم به مجریگری پرداختم.

فریبا متخصص

بیوگرافی فریبا متخصص,فریبا متخصص و همسرش
 

تلخ ترین خاطره

تلخ‌ ترین خاطره به شبی برمیگردد که برادر جوانش را ناگهانی و در اثر سکته قلبی از دست داد تلخی ماجرا وقتی دوچندان شد که او علی‌ رغم این‌ که تمام اعضای خانواده‌ اش در حال عزاداری بودند، طبق قراری که با گروهش در رادیو داشت، سر ضبط رفت

 

کار در چه ژانری را بیشتر دوست دارید؟

متخصص: کاری را ميپسندم که به همه جنبههای انسانی و اجتماعی بپردازد.

 

از فعاليتهای جديد خود بيشتر بگویید.

متخصص : در حال حاضر مشغول بازی در مجموعهای به . به کارگردانی ابوالقاسم طالبی هستم و در کنار هنرمندان عزیزی چون آهو خردمند، شراره دولت آبادی ، رضا رویگری ، علی عمرانی ، بهروز بقایی و… بازی ميکنم.

کارگردان و بازیگران مورد علاقه شما چه كساني هستند؟

متخصص: اسم برایم مهم نیست بلکه کار خوب را دوست دارم حالا هر کسی که آن را انجام دهد.

ماندگارترین نقش یا سکانسی که بازی کردهاید؟

متخصص: در هر نقشي تلاش ميکنم که به بهترین نحو کار خود را انجام دهم . کاری برایم دلچسب و ماندگار است که مردم آن را بپسندند.

عاشق طبیعت هستم و در این روز با خانواده به آغوش طبیعت ميرویم

فریبا متخصص

بیوگرافی فریبا متخصص,فریبا متخصص و همسرش

حرکت لاک پشتی

برای کارم ارزش قائلم و هیچ چیز مهم‌ تر از کارم نیست و برای ظواهر و مسائل حاشیه‌ ای به این عرصه پا نگذاشته‌ ام. به همین دلیل برای به ثمر رساندن زحمت‌ هایی که کشیده‌ ام لاک‌ پشتی جلو می‌ روم

 

فیلم های سینمایی فریبا متخصص

● زیر سقف دودی (۱۳۹۵)
● آبا جان (۱۳۹۵)
● عشقولانس (۱۳۹۵)
● ایران برگر (۱۳۹۳)
● از ما بهتران (۱۳۸۷)
● سیب سرخ حوا (۱۳۷۷)
● روزی که خواستگار آمد (۱۳۷۵)
● ماه پیشونی (۱۳۷۴)
● شنگول و منگول (۱۳۶۳)
● شب مکافات (۱۳۶۳)

 

سریال های تلویزیونی

● طالب – ۱۳۶۳         
● اندر لطائف روزگار – ۱۳۶۴
● گالش‌ های مادربزرگ – ۱۳۶۸ – ۱۳۶۷         
● قابیل – ۱۳۷۰    
● مزد ترس – ۱۳۷۱         
● همسایه‌ ها – ۱۳۷۲         
● استپان – ۱۳۷۲         
● باغ گیلاس – ۱۳۷۳ – ۱۳۷۲         
● نیمه پنهان ماه – ۱۳۷۳         
● آوای فاخته – ۱۳۷۳         
● علاءالدین – ۱۳۷۵ – ۱۳۷۳         
● سکوت سحر – ۱۳۷۶         
● تولدی دیگر – ۱۳۷۷    
● چشم‌ به‌ راه – ۱۳۷۷         
● شب آفتابی – ۱۳۸۱         
● در چشم باد – ۱۳۸۲   
● بوی غریب پاییز – ۱۳۸۳         
● به دنیا بگویید بایستد – ۱۳۸۵         
● سایه تنهایی – ۱۳۸۸         
● به کجا چنین شتابان – ۱۳۸۸         
● ملکوت – ۱۳۸۹         
● تله‌ فیلم حق‌ السکوت – ۱۳۸۹         
● زمانه – ۱۳۹۱    
● قرعه – ۱۳۹۴ – ۱۳۹۵    

 

شبکه خانگی

● شهرزاد – ۱۳۹۴

 

افتخارات فریبا متخصص

● برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر زن تئاتر ایران در سی و چهارمین جشنواره تئاتر فجر

● بهترین بازیگر زن سی و چهارمین جشنواره بین‌ المللی تئاتر فجر (۱۳۹۵)

فریبا متخصص از زبان خودش

در زندگی فریبا متخصص، تلخ‌ترین خاطره به شبی برمیگردد كه برادر جوانش را ناگهانی و در اثر سكته قلبی از دست داد. تلخی ماجرا وقتی دوچندان شد كه او علی‌رغم این‌كه تمام اعضای خانواده‌اش در حال عزاداری بودند، طبق قراری كه با گروهش در رادیو داشت، سر ضبط رفت. متخصص می‌گوید: از شدت گریه، چشم‌هایم باد كرده بود. یك عینك آفتابی به چشمم زدم و صبح رفتم سر كار. آنجا می‌دیدم كه همكارها با تعجب به من نگاه می‌كنند و به همدیگر می‌گویند این چرا عینكش را در نمی‌آورد؟تلخ ترین و شیرین ترین واقعه زندگی فریبا متخصص! یك نمایش رادیویی به كارگردانی آقای زنجانپور بود. یك گروه بزرگ ۲۰ نفره بودیم و من نقش زنی را داشتم كه صاحب كافه بود و باید مدام می‌خندید و اداهایی در می‌آورد كه من در حالت عادی هم برایم سخت بود این نقش را ایفا كنم. با تمام این سختی‌ها اجرا تمام می‌شود. بعد از پایان نمایش متخصص دیگر نمی‌تواند گریه خود را نگه دارد و اشكش سرازیر می‌شود. اعضای گروه به شدت ناراحت می‌شوند و از او می‌پرسند چرا ماجرا را به آنها نگفته، اما او هنوز هم نمی‌داند كار درستی انجام داده یا نه: بعد از این همه سال هنوز نمی‌دانم باید پیش خانواده‌ام می‌ماندم یا باید وظیفه شغلی‌ام را انجام می‌دادم؟
فریبا متخصص همیشه از بازی كردن در صحنه تئاتر لذت می‌برد. یكی از بازی‌هایش به خاطر همزمانی با دوره خاصی از زندگی‌اش به شیرین‌ترین حادثه زندگی‌اش بدل شده: وقتی پسرم را باردار بودم، یك پیشنهاد كار دریافت كردم. می‌ترسیدم خطرناك باشد. با دكترم مشورت كردم و گفت اگر روحیه‌ات را شاد می‌كند حتما این كار را بكن. برای بچه كه خطری ندارد و خوب هم هست. این بهترین اتفاقی بود كه در كارم افتاد.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: